Zvýšení výkonu

Zdravím. Mám laptop. Vím, že se na laptopu zkrátka hrát hry nedají, ale já hraji hry, které jsou dobře optimalizované, takže se chci vyvarovat špatným poznámkám. Chtěl bych se zeptat, co v pc ovlivnuje vážně o velice hodně výkon. Měl jsem pc na kterém jsem měl nejspíš hodně dobrý disk, který mi nejspíš zaručil vážně vysoký výkon. Ted' už mám bohužel jiný. Může disk zvýšit co se týče her klidně 50+ fps? rád bych se také chtěl zeptat na dobrý a výkoný(odkaz) děkuji:)

Odpovědi na otázku

ono záleží především na výkonu procesoru, velikosti a rychlosti RAM a výkonu grafické karty. Přičemž, faktem u notebooků je, že procesor ani grafika velkou zátěž nevydrží dlouho protože na to nebývá koncipované chlazení a běžnou praxí je, že se výkon procesoru automaticky sníží, aby se neupekl.

"...ale já hraji hry, které jsou dobře optimalizované, takže se chci vyvarovat špatným poznámkám..." Jasně! Příklad?"...chtěl bych se zeptat, co v pc ovlivnuje vážně o velice hodně výkon..." Ve škole berete co? Slovosled je také úžasný."...Může disk zvýšit co se týče her klidně 50+ fps?..." To bych chtěl vidět! Ale i běžná úvaha: "Co ovlivňuje výpočetní výkon v grafických aplikacích?Že by hlavně CPU + GPU?! Copak se děje, pokud os spouští nějakou aplikaci?"

Reálně řečeno, ani nejryhlejí ssd (třeba do pcie) ti nepřidá ani jedno fps... max urychlí loadingy...

Ne NEMŮŽE. Výkon disku nemá VŮBEC žádný vliv na FPS. Výkon disku má vliv akorát na načítání scenérií, takže se zkrátí prodlevy např. při přepínání pohledů a podobně. Jinak vůbec nic. Na FPS má vliv jen procesor a zejména grafická karta. V některých hrách pomůže vyšší výkon procesoru, ale ve většině hlavně grafika.

Disk rozhodně ne. Disk pomůže u "loadingu" hry. Může mít vliv na hry kde je obrovská (nebo nekonečná) mapa a nelze jí mít celou v paměti, tak se dynamicky načítá z disku. Tam pokud je hra špatně optimalizovaná tak může mít disk vliv na počet FPS. Ale špatně optimalizované hry nehraješ takže tohle není tvůj případ.Obecně vzato hlavní věc co má vliv na FPS je grafický chip. Čím je výkonější tím více FPS.U těch ostatních parametrů (výkon CPU, velikost RAM, velikost grafické RAM) platí celkem jednoduchý systém. Hra vyžaduje nějakou "hodnotu" (výkon cpu, nebo velikosti ram) která je optimální. Jakékoli zvyšování nad tuto optimální hodnotu má vliv na výkon nulový nebo téměř zanedbatelný. ALE pokud této optimální hodnoty tvůj PC nedosahuje tak je zde celkem výrazný pokles v FPS. Bohužel tu optimální hodnotu většinou nemáš jak zjistit a taky se ta optimální hodnota mění.

Člověk nestačí žasnout nad tou naivitou - čili blbosti tazatele.....

Projel bych to CCleanerem.. Ten zaručí největší rychlost..