» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ztratila se ikona obnova systemu

v ovládacícm programu se mi ztrtila ikona obnovení systemu nedá se obnovovat system prosím poraďte jak jí dostanu zpět mám XP

Odpovědi na otázku

Ona byla v XP nejaka obnova systemu ? Ze o tom nevim. Byla tam jen obnova do predchoziho stavu.

to jsm se přepsal alt to je ono co jste napsal potřebuji ji vrátit zpět

Normálně to bylo ve Start, Programy, Příslušenství, Systémové nástroje, Obnovení systému. Teda pokud máš nějaké body obnovení vytvořené.

ano mám ale nedá se vrátit obnova jeikož nemám ikonu obnovení systému

Nemám momentálně u sebe Windows XP , ale v Tento počítač - C - Windows - System32 by měla být systémová spouštěcí ikona rstrui.exe , pokud ani tu nemáte, obávám se že máte v systému breberku co ji smazala.

ano tam je ale je to trochu od ruky to takto dělat

No pokud jí tam v průzkumíku vidíte, klepněte na ní prav. tlačítkem a dejte z nabídky "vytvořit zástupce" a toho vyjměte a vložte na plochu.

to jsem udělal ale na ploše se nedá otevřít

Další způsob nápravy může být vyhledat ve složce windows/inf soubor sr.inf a zvolit Nainstalovat. Pokud bude vyžadovat soubor sr.sys, bude ve windows\system32\drivers nebo ho nalistuj ve složce i386 instalačního CD WinXP. Po restartu by mělo být Obnovení sytému zpátky v nabídce.

vyzkouší děkuji mockrát a přji krásný den