» Poradna » Programy

Ztráta fotek-po nahrátí nového operač.systemu

Dobrý den.Prosím poradíte někdo jak najít fotky.Syn si nechal nahrát nový oper.system do počítače a špatně uložil fotky na flešku.Takže jsme bez fotek ..Program RECUVA našel jen zlomek a to jen videa rosekané do obrázků.Děkuji.Barbora

Odpovědi na otázku

v jakém byly formátu? pokud .jpg, pak bych zkusil prohledat místní disky na *.jpg - nicméně záleží na tom kolik máte oddílů disků. Pokud jen C: tak nic hledat nemusíte, při instalaci OS je celý oddíl smazán a jste bez fotek. Pokud máte i další oddíly (D: atd...) tak se zkusit podívat na ně - jestli byla reinstalace udělána správně tak na těchto oddílech vše zůstalo. Pokud však ten kdo reinstaloval promazal i další oddíly, což lze, tak jste v háji.

bojím se ,že jen C jde nějak prohledat ty flešky?..tvrdí ,že je otvíral a bylo to tam...

flash disky prohledáte tak že je připojíte do PC a nějakém souborovém správci (Průzkumník, Total Commander apod) se na ně prostě podíváte. Tam by jediný zádrhel mohl být v tom že budou skryté ( v nastavení lze nastavit že se mají/nemají zobrazovat) nicméně ještě jsem se nesetkal s tím že by někdo měl fotky jako skryté soubory...

Díky moc...vidím to černě...

k tomu mazání celého céčka ...... s tím bych nesouhlasil ...... bez problém jsem na disk s daty nainstaloval systém a data tam zůstala => formát při instalaci není nutný

kdyby jste si to místo dávání mínusů raději vyzkoušeli.....

Formát při instalaci není technicky nutný, ale všichni jej doporučují... minimálně u systémového oddílu.

Zálohovat na flashku.. to je snad ještě horší než zalohovat na CD.. v dnešní době cloudů a dostupnosti externích disků se divím, že někdo volí flash jako jediné medium na zalohování..

pokud jde o fotky apod. tak s ohledem na cenu DVD-R nevidím problém udělat si zálohu i na pár DVD, pokud jde o pro mne důležitá data. Z DVD to nikdo omylem nesmaže.

No jo no to byla akce 15 letého kluka.Já byla v nemocnici .Momentálně mám z toho vysoký tlak.A synátor týden strachy nejedl ..než to vyklopil...

ještě bych zkusil Restoration:http://www.slunecnice.cz/sw/restoration/ale spouštět třeba z flash disku - na ten nový PC nic nového neinstalovat, neukládat, pokud možno odpojit od internetu aby si to nestáhlo aktualizace, protože to zmenšuje šanci něco obnovit.Spustit Restoration z flash disku a dát hledat jen ".jpg" (psát bez uvozovek). Ve výchozím režimu nejspíš nic nenajde, tak potvrdit volbu "Scan vacant clusters" (nebo tak nějak) a nechat to třeba půl dne běžet. Cokoliv najde, obnovovat přímo na flash disk nebo externí HDD - prostě někam mimo PC a přebírat jinde.

Děkuji..prubnu..

Nejspis dal na tu flashku jen zastupce proto tam ted nic neni.Vytahnout by to melo jit timto. http://uloz.to/xhpDv1NX/stellar-phoenix-...

Zkus program Testdisk/Pphotorec na flesku i na disk.

Podle mne by bylo nejlepší ihned přestat ten počítač používat, protože data se po reinstalaci hned nesmažou - což dokládají ty zachovaná videa. Ale i běžné používání systému má za následek ukládání dat a tak čím déle se bude systém používat tím více fotek se na disku poškodí.Na jiném počítači stáhnout nějaký recovery bootovací disk např.: EaseUS - vypálit na CD/DVD nebo vytvořit bootovací flashku s tím samím softwarem, zastrčit do PC, v BIOSU nastavit bootování z DVD nebo USB dle situace a po spuštění recovery systému postupovat podle návodu k obnovení dat

A to je ta dnešní IT mládež. Myslí si co neumí a ve finále dodrbou i zálohu fotek...

Učenej z nebe nespadl a chybama se člověk učí - věř že odteď si dá pozor a když nejde o život nejde o nic. ;)

Ano, a dnešní "IT mládež" si mění nicky častěji než své spodní prádlo, jako dotyčný.Ano, přestat používat a stáhnout patřičné nástroje, nejlépe Live distribuce s Testdiskem. Stejně mám dojem, že údajná tazatelka si tady z lidí činí jen prču...

Proč bych to dělala??..Přišla jsem si sem pro radu.Na doporučení přátel.Že se mi tu k tomu vyjádří lidé ,kteří o tom něco vědí.Za coš jim moc děkuji.Jsem jen běžný uživatel PC,který si neví rad.

Nejspíš hloupočkej syn vám na Flash disk dal jen zástupce na dané obrázky.

Já kdysi řešil podobný problém, jen s tím rozdílem, že disk nebyl zformátovaný. Opravná konzole z instal. disku Windows 7 mi zahejbala s oddíly, samozřejmě i s vedlejším logickým, kde jsem měl odložené ty důležitější věci. Oddíl byl ve Správě disků zvýrazněn zeleně a tvářil se jako "Volné místo". Zkoušel jsem spoustu programů, které hledaly i několik hodin, marně. Nakonec, myslím že nástroj GetDataBack z oddílu vše vytáhl během několika sekund.Buď se budeš muset smířit se ztrátou fotek, nebo musíš zkoušet jako já. Jinudy cesta nevede.

Začínám se smiřovat..a uklidňovat..

Děkuji všem..začínám se tím prokousávat..

No, provedla jste něco jako - dala jsem synovi album (papírové), všechny fotečky vyškubal a udělal si z nich ohníček. Jak je obnovit?Nezlobte se, ale musel jsem to napsat. Tyto dotazy mě totiž přivádí k smíchu (zlomyslnému?).

Ne, nechci být zlomyslný, ale prosím pochopte paní, že počítač není určen k archivaci.Pokud mohu doporučit, použijte dva rozdílné nosiče dat (ne komp) na 'cenné' fotografie.Profi Vám doporučí (já to mám také tak).- fotobanku - jsou k tomu spec. určené, já mám i přenosnou i s obrazovkou, ale dost nákladné- externí diskNebo 2 externí disky jiných výrobců - levnější - ale i tak to vyjde na nějakých 2,5 tisíce. OPRAVDU - komp k archivaci není určen.

Fotografie my zmizely