» Poradna » Ostatní

Ztracený ostrov - problém se spuštěním

Zdravím,nevíte, jak rozběhnout hru Ztracený ostrov na win 8? Zkoušela jsem nastavit kompatibilitu, ale u všech je to stejné. Hra se sice zapne, ale hned první animace jsou trhané a ani nenajede menu, černá obrazovka.Poradí někdo co s tím, prosím?

Odpovědi na otázku

Tak to tezko rozchodis hra je pro Windows 95/98.

Já právě myslela, že na to musí být nějaký fígl, přece tyhle starý hry nezaniknou jen proto, že jsou na staré počítače :D

No ne na kazdou hru je nejaky figl,ale zkusim zda pojede na Windows 7 uz ji taham,tak pak dam vedet.

Děkuji

Tak na Windows 7 jede uplne v pohode instalovano jako spravce.Ale Windows 8 jsou na hry dost problemove.

Chápu, no aspoň někde to jede :D. Možnost na jiný pc nemám, takže se s tím budu muset asi smířit, že si tuhle starou klasiku nezahraju :D

Ale i tak moc děkuji ;)

Jo rado se stalo,ale treba zkus tuto verzi kterou jsem stahl ja. https://uloz.to/!Q4eYQ3YYt/ztraceny-ostrov-rar

Bohužel, stále stejné :(

Mozna to delaji ovladace GK.

A jde s tím něco dělat?

Podařilo se vám nakonec Ztracený ostrov na WIN 8 rozjet? Já řeším ten samý problém na WIN 10. Ať dělám s kompatibilitou, co dělám, prohazuji režimy pro různé verze Windows od 98 až po WIN 8, hraju si s nastavením barev, vždy mi maximálně zčerná obrazovka, trhaně se tam objeví logo vývojářů někde v logu a tím to hasne. Ani obraz, ani zvuk.. V jiném nastavení kompatibility mi zase jen hraje hudba, ale mám bílou obrazovku.Neexistuje na to nějaký trik, něco, jako virtuální OS, který by to rozjel?Je to srdcovka z mého dětství, patnáct let jsem tu hru nehrál a hrozně rád bych si ji ještě někdy pustil a zavzpomínal

Bohužel, nepodařilo, po nějaké době hledání pomoci jsem to vzdala a smířila se s tím, že si to už nezahraju. Je to fakt škoda, taky je to pro mě srdcovka mého dětství. Snad se najde někdy někdo, kdo by věděl...

Teď mě napadlo, možná by to šlo spustit přes DOSBox... Ale tak nějak úplně přesně nevím, jak na to. :D

Nevim, jestli si to po dlouhe dobe nekdo přečte, ale dnes jsem to rozchodil na Win 10...teda jak se to vezme. Pres virtualbox jsem nainstaloval win xp a jede to jedna basen??doporucuju

Chci se zeptat, nemáte někdo hru Ztracený ostrov v originále? Jako sběratel starých (a ideálně ještě starších) českých her ji sháním do své sbírky https://nestorovic.hyperlink.cz/pc/sbirka_ceske.html