» Poradna » Notebooky

Zrychlení pomoci RAM paměti

Dobrý den, mám notebook s intel hd graphics (bez čísla) a 4 gb RAM, hraju na něm nenáročné hry které rozjedu aspoň na minimální detaily. A přemýšlím nad zvýšení paměti RAM protože mně napadlo, že mám integrovanou grafiku která využívá paměť z RAM tak by si to mohlo vzít víc popřípadě bych měl víc volně RAM paměti. Chci rozšířit z 4gb RAM na 6-8 gb RAM a chci se zeptat, když si rozšířím RAM zvýší se mi FPS u nějaké hry ? Nechci komentáře typu "kup si nový pc tohle na hry není". Je mi jedno o kolik hlavně kdyby mi to zvyšily fps.

Odpovědi na otázku

Ne - a bohužel jinou PRAVDIVOU odpověď slyšet nechceš...

Ne. ☺

Nepomůže, úzké hrdlo je jinde (v grafice). Jak starý je to notebook? Jestli je to něco s DDR 2, upgrade nemusí být ani možný (a pokud ano, těžce se nevyplatí)

Jinak většině her 4 GB RAM (i po tom co si z toho něco ukrojí systém a GPU) stačí. Kdybys to potřeboval na jiné paměťově náročnější věci, o upgrade by se uvažovat dalo.

Bohužel, RAM pro grafiku nemá vliv na FPS. Brzdí to výkon GPU a sběrnice. Na druhou stranu, přidáním RAM ze 4GB na 8GB počítač celkově může ožít. Zejména různé přepínání oken, spouštění programů atd.

Víc ožije výměnou HDD za SSD.... Tam už je to oživení dost citelné

Tak v první řadě je potřeba zajistit, aby počítač neswapoval. Pak má smysl řešit celkové zrychlení načítání. Navíc RAM stojí pár korun.

U SSD ovsem zadne swapovani nevadi.Takze ROZHODNE SSD misto dalsich 4 GB RAM.Dalsi 4 GB ram prakticky nepoznate. SSD brutalne. Overeno na X PC a noteboocich.

Není pravda, 4 a 8GB je u windows 7 a vyšších znatelné oživení. Proti SSD samozřejmě nic nemám, ale to bych řešil až jako třešničku na dortu, až počítač nebude váznout na RAM.

Neni pravda? ROFL- Na kolika PC to mas overeno? Ja to MAM overeno. SSD zrychli PC se 4 GB ram NAPROSTO NESROVNATELNE v porovnani s PC s pridanymi 4 GB, ale bez SSD. Pratele, diskutovat o tom muzeme do rana, ale to je PROSTE FAKT.8 GB vam nijak nezrychli boot, nezrychli nacitani aplikaci (ani jejich ukoncovani) a ani neodstrani samotne swapovani (na to je 8 GB malo, aby se vypnulo).

Tak jinak, ano souhlasím s tím, že SSD zrychlí všechny operace čtení z disku, to je jasné, kdežto přidání RAM zase omezí nutnost toho vůbec přistupovat k disku Souhlasím i s tím, že to SSD zrychlí práci celkově víc, než přidání RAM, nicméně si nemůžu pomoct, ale jakožto technikovi mi připadá logičtější nejprve omezit nutnost práce disku a teprve v druhém kroku bych zrychloval samotný disk. Ostatně přidání RAM je finančně celkem zanedbatelná položka. Jinak při 8GB se už swap v pohodě vypnout dá. Mě teda počítač ožil hodně. Typicky třeba opakované operace, jako spuštění nějakého programu, přepínání oken atd., což jsou věci, kterých si systém všimne cachuje si je v RAM, která je pořád o několik řádů rychlejší, než SSD.

No samozrejme pokiaľ sa sústredíš na boot a "studený" štart aplikácií, tak SSD určite, ale akonáhle je všetko hore, tak RAM má väčší efekt.Ale záleži aj na tom že čo vlastne robíš. Inak RAM je rádovo rýchlejši ako SSD...

Ne. A kup si nový pc tohle na hry není...

Zvýší se FPS. Ale minimálně a rozhodně to neudělá z nehratelné hry hru hratelnou. Pokud zvýšíš velikost paměti z 0,5 GB na 1 GB bude to hodně znát, pokud z 1 GB na 2 GB bude to znát. Ale když ze 4 GB na 8 GB, bude problém poznat rozdíl.

Nezvýší vůbec VideoRAM při stejném rozlišení nemá vliv na FPS.

banan