» Poradna » Ostatní

Zrezlé kontaktní čipy - OP, platební karta

Dobrý den,zrezivěly mi v peněžence kontaktní čipy na OP a na platební kartě (již druhé nebo třetí). Vrtá mě to hlavou. Čím to může být? Výrobce těchto čipů, které se distribuují po celém světě není schopen zaručit jejich odolnost? Zatímco již telefon za pár tisícovek jen zkoušen tak, aby vydržel každému řemeslníkovi. Včetně vodotěsnosti a prachotěsnosti. To mi nejde do hlavy. Nechce si mi moc věřit, že bych zapotil obsah peněženky, tak aby kovové části v ní začaly rezivět.Máte někdo nějaké tipy, zkušenosti?Děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Ale prd, žádný telefon až na výjimky není voděodolný nebo dokonce vodotěsný a ani prachotěsný a řemeslník ho spolehlivě zlikviduje Nevím, kdes na té odolnosti telefonů byl... Ale u karet a dalších čipů v peněženkách naprosté většině lidí kontakty nereznou, takže je u tebe něco výrazně blbě. Budeš muset změnit místo, kde nosíš peněženku nebo se míň potit. Asi máš moc agresivní pot, jinak to není možné

Můj názor je, že například telefon na odkaze https://www.google.cz/shopping/product/98267555... telefon&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-SearchBox&biw=1920&bih=916&bav=on.2,or.r_cp.&bvm=bv.98476267,d.bGQ&tch=1&ech=1&psi=mI-wVeTgIqeBywPx9a_IBg.1437634456934.5&sa=X&ved=0CN8CEPMCMBA4FGoVChMIwaD1gNbwxgIVauFyCh0KjQPl&prds=hsec:specs je vodě i prachu odolný, ale nechci to rozebírat.

Odkaz se nějak poškodil, ale stejný telefon ji i na odkaze http://www.czc.cz/aligator-r10-extremo-cern... .

Pokud si kupuješ odolné telefony s certifikací IP67, proč si nepořídíš i odolnou peněženku? Tyto mobily rozhodně nejsou běžné a ty normální nejsou proti prachu a vlhkosti nijak chráněné. Stejně jako ty karty. Pokud děláš v nějakém nevhodném prostředí nebo ji máš na totálně propoceném zadku, buď si ji dej jinam nebo si pořiď nějakou vodotěsnou.

pro začátek možná postačí hodit peněženku do:http://vodacke-doplnky.heureka.cz/ferrino-busta-impermeabil...

Existuje ta odolná peněženka?

Určitě se něco najde, osobně jsem to ale nikdy nepotřeboval.

jinak jestli to jenom rezaví, tak je to ještě v klidu - jiní na tom jsou hůř https://youtu.be/7N0jaxb94Fc

Je to legální obsah?

Co? to není moje video, jak to mám jako vědět?

To je ta výjímka, o které jsem psal, jinak je to ale šmejd. A naprostá většina ostatních telefonů odolná není.

ledaže by měl třeba problémy s inkontinencí

Nemyslím si, že nemoci jsou zábavné.

tak ten smajlík byl spíš proto, že kdyby se tě to týkalo, tak by tě nejspíš napadlo, že to může být tím...Přijde mi to hodně zvláštní, protože sám se potím celkem slušně a tohle se mi neděje... Nemáš v té peněžence třeba nějakou volnou baterku nebo tak něco? To by v případě propocení mohlo začít dělat různé věci...

Těžko.

Mno, já vím žes tady chtěl hlubokomyslně filosofovat a předvádět se jaký jsi inteligent, ale ono to nepůjde. Ty ani nechápeš prostý text, takže bys tady ze sebe akorát dělal troubu. Vezmi tu svoji rezavou kartu, běž ji reklamovat tam kde Ti ji dali (tam Ti také jistě rádi odpoví na Tvé zvídavé dotazy, ty oni mají nejradši) a nezlob

Dobře...

Nejsou karty často v prostředí, kde se vyskytují nějaké agresivní výpary (kyseliny, chloridy...)? ☺

Nemyslím si, že bych se pohyboval v takovém prostředí. Navíc ostatní věci v peněžence zůstávají v pořádku.

Právě. Můžeš se pohybovat v kontaminovaném prostředí a nemusíš o tom ani vědět. Stačí poměrně slabé výpary, aby došlo ke korozi. Karty vem čert, ale zdraví máš jen jedno. Abych řekl pravdu, tak já v peněžence kromě karet, mincí a několika bankovek nemám nic. ☺

Nevím, kde bych mohl přijít do styku s těmito látkami, ale jiná možnost mně nenapadá.

Stačí lahvička s kyselinou chlorovodíkovou, nebo chloridem železitým v místnosti (třeba někde na poličce za závěsem) a vše v okolí časem zrezne i když je flaška uzavřená. Vlastní zkušenost. Občas leptám plošné spoje. Výpary se ti můžou dostat do bytu třeba i ze sklepa, kde má nějaký dobrák chemikálie a pod. ☺

ještě by mohl zkusit vyměnit dočasně peněženku - jestli se třeba něco neuvolňuje z ní (číňani občas použijou kdeco jako materiál) a dal si do ní třeba kus železného plechu jako testovací - pokud zrezne stejně, peněženkou to není

To mně nenapadlo, ale máš stoprocentně pravdu. Některé zboží smrdí už na dálku nějakou impregnací a je to dost intenzivní. Vůbec bych se nedivil, kdyby se z toho uvolňovaly nějaké agresivní plyny. ☺

Peněženka je dost drahá. Řekl bych, že se jedná o luxusní zboží, což ovšem nevylučuje čínskou výrobu. Akorát jsem dokoukal jedno video, kde je zmíněna práce vězňů v Číně ve výrobě pro světoznámého výrobce na principu otrocké práce.

Otrockou práci nevykonávají v číně jen vězni, ale většina dospělé populace a bohužel i děti. Vypouštění jedů do potoků a řek je tam běžnou praxí a většinou se to provalí až za mnoho let, když se v okolních obastech začíná rodit větší množství zmutovaných dětí. Už to, že na všech čínských platidlech je jeden z nejkrutějších masových diktátorů který má na svědomí několik desítek milionů obětí je jasný signál, že ta země není v pořádku a bolševik ještě neřekl své poslední slovo. Ale co oči nevidí, to srdce nebolí. Hlavně, že se my máme dobře. Jenže ono se nám to vrátí jako bumerang. Až se sem začnou tlačit kromě afričanů a rusů i číňani, tak nás prostě ušlapou.☺

Zkusím asi oboje - jak výměnu tak nějaký jiný kov.