» Poradna » Počítačové sítě

Zpomalená wifi, může to být HW problém

Zdravím. Mám asi 3 dny problém s pomalou WiFi na notebooku (HP pavilion touchsmart 11), z původních 8 Mb/s se teď pohybuji na 0,1 - 1 Mb/s. Když se připojím přes kabel, tak je to bez problému a ani žádný jiný počítač v síti nemá s WiFi problém. Ovladač je nejaktuálnější a hlavně stále stejný (celkově jsem nedělal žádné SW změny, které by to mohly ovlivnit). Může se takto projevit HW problém? Je zvláštní že se to jen zpomalilo a navíc jen download, na upload to nemá žádný vliv. Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Asi to mas zarusene, ale moze to byt aj hw problem. Mozno sa ti nieco stalo s antenou. Ja by som este niekolko dni pockal, mozno sa to samo zrychli tak ako sa to spomalilo.

Co znamená zarušené? Já bych to právě tipnul na tu anténu, nebo třeba nějaký vadný kontakt, nebo něco takového. Jenom mi přijde zvláštní, že to je jen na ten download. Po HW stránce tomu právě moc nerozumím, co se tam může všechno může pokazit.

Ked tomu nerozumis, tak si zozen niekoho, kto rozumi. Najlepsie ovsem servis, bo niekto to moze rovzvrtat a to urcite nechces.

Tak to bude na 99 % anténa. Teď jsem koukal na nějaké video a mě předtím vůbec nedošlo, že se to vede přes panty kabelem do displeje a já mám problém s uvolněným pantem, tak se to tam asi nějak skříplo. Díky moc za navedení správným směrem :) pořád je mi ale záhadou, že to neovlivní upload. Teď bych ještě potřeboval poradit, kde koupit novou, jde to někde sehnat?

Toto bude najskor vediet servis. Vyskusaj im zavolat. Myslim, ze nebudu mat problem ti povedat kde si to mas kupit.

Nepouzivas k tomu nejake Bluetooth periferie (klavesnica + mys atd). Uz som videl, ze na tablete sa bil BT s WiFi a oboje padalo a robilo problemy.

Nic takového nepoužívám, bluetooth mám vypnutý.

Skusil by som odstranit cez Device manager tu WiFi a odstranit aj ovladac. Nasledne reinstall.pripadne skusit ovladac zo stranky vyrobcu WiFi a nie vyrobcu zariadenia.

Zkus přepnout v routeru na jiný kanál. Nějaký velkoprovider se ti mohl, na ten tvůj současný nacpat.

Jen doplním, určitě se vyhni kanálu 1, který je nastaven defaulně.

Díky moc za radu, ale myslím, že tím to nebude. Všechny ostatní zařízení v síti jedou bez problému, takže routr je OK. Wifi je jen zpomalená, není nefunkční, takže ovladač je OK. Přes kabel internet jede, takže to není nějaký vir, nebo podobný SW problém. Proto myslím, že to je HW. Navíc jediný problém na počítači je ten uvolněný pant (jak jsem psal výše), kudy vede anténa, to tomu přímo nahrává. Anténa není rozbitá, je to jen nějak poškozená, takže vysílá bez problému (upload je OK) ale ovlivnilo to přijímání. Toto je moje logika. Pokud by mi to někdo mohl 100% potvrdit, nebo vyvrátit, tak budu rád, mě ale přijde, že to takhle dává smysl.

Nabootuj live linux (třeba ubuntu) a vyzkoušej to v něm. Pokud bude zpomalení i tam, jedná se o HW problém. Pokud to poběží normálně, je problém ve Win. nebo v drieru.