» Poradna » Programy

Zoner Photo Studio 18 v Linux (Mint,Ubuntu)

Ahoj. Má tu někdo zkušenost,jak šlape poslední verze Zoner Photo Studio 18 v Linuxu (Mint,Ubuntu).Díky za info.

Odpovědi na otázku

Poslední verze je-Photo Studio X a od kdy chodí v linuxu?

přes Wine prý Zoner jede:https://appdb.winehq.org/objectManager.phpjá to ale nepoužívám - jsem spokojený s Digikam (nyní Showfoto) a s GIMPem na pokročilé věci.

15 sla, nebolo to ktovie ako stabilne.Uz 16 a 17 boli nestabilneS Digikam suhlas. Popripade shotwell alebo podobne.

Tak mám ještě koupenou 10 verzi a ta pod Wine společně se 14 šlapala.Ted mám možnost za cca 500 kč upgradovat na 18 verzi.Proto se na to ptám.Nechci tu řešit otázku peněz,proto že je stále dost lidí co tu začnou tvrdit že je to blbost,za něco takového utrácet ale jen chci vědět,zda to někomu prostě jede.Jinak studio X,je opravdu poslední verze,která ale funguje pouze za měsíční paušál,což má jistě svá plus i mínus.

trial nemaj? Že bys to prubnul na něm?

No já jsem momentálně na W10 a tenhle program je poslední věc,co mě na W drží.Jak budu vědět,že už na Linuxu fachčí i 18verze,tak mizím.Také jsem zkoušel dělat v Gimp ale asi jak jsem léta dělal jen ze Zoner,tak jsem byl pořád s něčím nespokojen a porovnával jsem s ním,což asi byla chyba....

Pokud by ti nefungoval ve wine, tak je tu možnost dát do linuxu virtualbox a v něm spouštět windows.Já mám v lubuntu ve virtualboxu XPčka a co nespustím pod wine pouštím ve virtualboxu.U xpček ti stačí pro běh 256MB RAM.

Jojo...to zní taky jako rozumné řešení.No mezitím co jsem čekal na rady,jsem si W a vše v něm zálohoval a asi to zkusím natvrdo instalovat.Nejdřív na Ubuntu a pak na Mintu.Nevím čim to ale je zvláštní,že verze Zoner,co jde třeba na Ubuntu nejde v Mint a Farming Simulator,co jde v Mint,zase nešlapal v Ubuntu.možná to má něco společného s verzí Wine....Každopádně zatím dík za tip.

Ahoj, ako to doadlo s tym Zonerom v Linuxe.

preco ZPS? na Linuxe je lepsi Digikam alebo SHotwellPopripade XN View.Ono ZPS nikdy dobre nefungoval cez WINE,

Ahoj.Protože s ním léta pracuji a jak asi víš:zvyk je železná košile

Zoner 18 v linuxe nejde, ak chceš túto verziu, ostaň pri windows.16-ka šlape dosť dobre, ale jej inštalácia tiež nie je pre bežného užívateľa.

Mno, můžeš si na W10 nainstalovat Virtualbox, do něj linux s Wine a tam to zkusit. Trochu krkolomné, ale jde to. Nebo si tam rovnou dej Kubuntu či Mint KDE a do něj to Showfoto:https://www.digikam.org/node/326a třeba zjistíš, že Zoner ani moc nepotřebuješ...