» Poradna » Programy

Zobrazení velikosti

Ahoj,mám jednoduchý dotaz, používám Win7. Je nějak možné při zobrazování a standardním procházení složek, nastavit, aby se mi zobrazovala i velikost dané složky?Abych upřesnil co konkrétně myslím. Pokud si procházím složky a vyberu zobrazení "Podrobnosti" (tam kde se vybírá dále např. náhledy apod.), vidím rovnou i vybrané informace o souborech apod. Ale pokud je to složka, vidím jen její název, velikost se nezobrazuje. Je nějak možné nastavit abych viděl při tomto zobrazení i velikost dané složky?Používám i FreeCommander a tam jsem zkoušel to samé, ale velikost vždy zjistím pouze pravým klikem a "Vlastnosti", což je dost zdlouhavé. Navíc bych rád třeba seřadil podle velikosti i složky, abych rovnou viděl, když třeba mi nějaká složka zabírá hodně místa a má řadu podsložek, abych si to mohl seřadit a viděl, která ta podsložka to zabírá atd. Je to nějak možné ve Windows přímo nebo v nějakém jiném softwaru, případně nějak nastavit v tom FreeCommanderu?

Odpovědi na otázku

na prieskum disku ti stači toto(teda mne vyhovuje) ma aj češtinuhttp://www.softwareok.com/

Dík, no vim že jsou podobný softwary, ale bylo by ideální pokud by se to dalo nějak aktivovat třeba nějakým plug-inem přímo v commanderu nebo ve windows a nemuset používat několik softwarů naráz.

Neznám plugin do TC, který by automaticky zobrazoval velikost složek, ale tuším, co by následovalo, kdybys něco takového objevil a nainstaloval: Po chvíli nadšení, že ti to funguje, by přišlo vystřízlivění a v tichosti bys ho odinstaloval.Neuvědomuješ si jednu věc: Některé adresáře mají rozsáhlou strukturu s velkým množstvím souborů, takže trvá nějaký čas, než se spočítá jejich velikost. Takže si představ, jak by vypadala práce v takovém prostředí: Otevřeš adresář - a čekáš, až se TC vykecá. V něm otevřeš podadresář - a znovu čekáš. Atd., atd. Za chvíli by ti to neustálé čekání lezlo na nervy.

Na Applech je to od začátku a žádný problémy s tím nejsou. Prostě kde ten výpočet trvá dýl, tam se to číslo objeví později. Ovšem nečeká se na něj, pokračuje ve výpisu dalších, pracovat s tím jde... Ale to holt musí dělat OS někdo kdo nemá bramboračku v budce...

Přesne tak. Z nutnosti mám notebook s Win10 a jsem šokován, jak zaostalý systém to je i oproti 10-15-20 let starým MACkum. Nebudu to rozvádět, na netu je o tom dost, ale fakt jsem znechucen Windowsem.

Vím, co máš na mysli, kdysi jsem to taky řešil. Tato funkce byla ve WinXP. V sedmičkách bohužel není ani není možno ji tam nějakým doplňkem doinstalovat.Doporučím ti Q-Dir. Je zdarma a umí nejen zobrazovat velikosti složek, ale rovněž i počet souborů v nich. Pokud si vybereš portable verzi, ani se nemusí instalovat, je v cz.

Sice nevím co přesně myslíš, ale stačí najet myší na danou složku a objeví se ti o ní dost informací včetně velikosti http://s20.postimg.org/eaes1ax7x/screenshot_91.png .

Classic Shell..?Ale zobrazuje se tam velikost souboru ve slozce, kdyz do ni vlezes.