» Poradna » Ostatní

Značka Acer, notebooky

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku. Mám takové dva, které se mi docela líbí jak designově, tak po stránce hardware, ale chtěl bych na to znát váš názor. První je Asus ROG GL502VT-FY032T a druhý Acer Predator 15. Osobně jsem asi více nakloněný pro Acer, ale na tuto značku jsem neslyšel moc dobré ohlasy (to už je docela dlouhá doba), ale nevím si s tím jinak rady. Budu rád, když mi někdo z vás poradí. Děkuji moc.

Odpovědi na otázku

Když jsem si já vybíral notebook, tak jsem si nakonec koupil Acer Aspire, když bych si měl vybrat z těchto dvou, tak Predatora, už jak má ten design, tak je to po hardwarové stránce skutečný predátor

Děkuji moc, také si myslím, že ten Predator je docela lépe na tom po HW stránce, i když je to papírově skoro stejné. Jen mi trochu vadí ta značka, když si chci koupit už tento dražší notebook, abych měl jistotu, že mi to delší chvíli vydrží a dobře pojede.

Máš pravdu, ohlasy nic moc, ale realita je úplně jinde. Já osobně mám svůj Acer Aspire 5742zg, který jsem koupil v roce 2012 za necelých 12 000,-. Používám ho tedy už tedy 4 roky, nikdy jsem ho neměl vnitřně čištěný, žádné přepastování atpd. a jede jak nový. Jediné, co mi na něm odešlo bylo síťové připojení, které pravděpodobně vyhořelo včetně routeru, vyřešeno koupí USB síťovky za cca 300,-. I po těch letech si v klidu hraji CS:GO, Team Fortress II, Mafia II a další podobné hry celkem bez problému na nejnižší detaily a to je co říct, když samotný notebook není nijak výkonný. Sice se teď chystám kupovat stolní PC, jelikož mi tento notebook už nestačí, ale kdybych si měl někdy koupit notebook, tak půjdu jedině do Aceru.

Jediné, kdy jsem do něj vnitřně rýpal bylo, když jsem si rozšiřoval ramky z 4 gb na 6 gb a když jsem si nasazoval novou klávesnici (na staré jsem omylem vysál některá tlačítka luxem).

Mám Acer Aspire 8920G osmý rok a zatím bez problémů.Co ten chudák se mnou již vytrpěl.Občas ho profouknu vzduchem.Taky jsem slyšel ty samé názory na Acer

No, mě vydržel Acer Extensa 7630 necelé dva roky z toho dvakrát oprava a těsně po záruce odešla zákl. deska. A to byl využíván velice málo, spíše na internet. Za mě -Acer už nikdy !

Aceru se vyhni. Pokud nebude závada, tak není problém, ale pokud se něco pokazí, tak ... Špatný servis. ☺

Díky všem za názory a komentáře. Nevím si s tím ale pořád rady, protože každý říká něco jiného . Jediné co tedy se asi může o Aceru potrvdit - špatný servis, někdy vadné kusy. Kdyžtak kdo by měl ještě jakoukoliv zkušenost s Acerem, budu rád za vše!

To je úplně normální. Kolik lidí se shodne na jednom nejlepším výrobci aut, mobilů, mikrovlnem nebo vibrátorů?Najdi si recenze konkrétním kusů a mrkni na jejich výhody a nevýhody.

U toho Aceru, modelu který bych chtěl je právě hodně dobré hodnocení. 4.9/5, tak opravdu nevím co dělat. Rozhodně mě to táhne k tomu Aceru, ale kdyby za tu cenu nevydržel...

Problém Aceru nejsou ani tak špatné notebooky (produktové řady levných notebooků stejně všem výrobcům dělají čínské fabriky jako Quanta nebo Hannstar a Acer je jenom nálepka) jako spíš mizerný servis - sice tu a tam pustí do světa zprávičku, jak mají v Brně kvalitní servisní centrum, pravda je taková, že technická podpora stojí za vyližzadel (stejně jako u Asusu). Zatímco u ostatních značek kvalita podpory klesá proto, že každý rok nějaký manažer dostane nápad ušetřit, tak u Aceru byla podpora mizerná hodně dlouho a začala se po negativních reakcí zákazníků zlepšovat. Jestli má člověk opravit za směnu 6-10 notebooků, tak jak to asi vypadá? Hodí na stůl, pustí diagnostiku, vezme další kus, pustí diagnostiku, vezme další kus a pustí diagnostiku. Diagnostika prvního stroje dojela, souhlasí s reklamačním protokolem, rozebere a mění díly, mezitím dá další kus na diagnostiku... smontuje mezitím další diagnostika a na opraveném hodí recovery.

Řada Predator by ale měla být kvalitní nebo ne?

Jestli ho nebudeš skoro přenášet, tak Acer, jinak Asus, který je o dost lehčí.Jinak Acer má servis v pohodě, dokonce si dá výhodně dokoupit 3-letá NBD záruka jako u Dellu.Já osobně bych volil jinak...když už těžký notebook, tak lepší MSI GT72

A to by vadilo u těžkého herního notebooku, kdybych ho přenášel? Někdy bych si ho rád vzal někam s sebou na práci.

Psal jsem časté přenášení, protože na 15 notebook je těžkej a velkej jak prase :)Proto bych raději volil MSI GT72, které je snad ve všem lepší, bonusem budeš mít pohodlnější hraní a práci celkově.

Nad MSI jsem taky přemýšlel, ale o tom jsem zase slyšel, že má někdy konstrukční chyby.

No nevím, kde bereš ty své srandovní informace.

A když zapomeneme na váhu tak MSI nebo ten Acer Predator? Ze všech ohledů.

Určitě MSI.Lepší chlazení, display, klávesnice, zvuk.Možnost upgrade grafiky do budoucna.Já sám prodávám Alienware 15 s GTX980M a kupuju MSI GT72S s desktopovou GTX980.

Není to o výrobci, ale o produktové řadě. Každý výrobce má "odpadní" řadu (Ideapad, pavilion, Extensa) a řady vyšší kvality (Elitebook, Precision, Thinkpad) Použité díly, pevnost a kvalita šasí, správně dimenzované chlazení, to jsou hlavní indikátory kvality. Dále je třeba pročíst tunu recenzí a nejlépe si drahý NTB "osahat".K dotazu - já osobně bych raději vzal Predátora.

Dnes som kúpil lacný ntb Acer, ak sa pokazí hodím ho do koša a kúpim druhý lacný, viac by som sa tým nezaoberal. Smejem sa ak niekto hľadá dokonalého výrobcu s dokonalým tovarom.

U nás v rodině jsou tři Acer a všechny OK. Jeden je velmi starý Extensa a i když už se tolik nepoužívá je pořád funkční.Aceru to tehdá zkazila jedna typová řada. Dnes se není třeba bát.

Zdar. Mám acer predator 17 s I7 a 970M grafikou. Hned na začátku mě překvapilo. Že se přehřívá procesor. Teplota při hraní Batman Arkham Knight dosahovala 95st. C a pak se snížil takt procesoru. Když jsem měnil Ramky, tak jsem si nechal v servisu vyměnit i pastu pod procesorem, myslím že to byla pasta Gelid. Měla nejlepší recenze. A co mě překvapilo, tak se od té doby, nezvedla teplota procesoru nad 70stC. U těchto notebooků, se to přehřívání stává často. Aspoň podle testů. O to překvapenější jsem byl. Že to vyřešila pasta za pár korun. Ale po cca dvou měsících co ho mám. Se mi někdy na obrazovce objevují pruhy. Je to už od biosu takže to nejsou ovladače. Prostě tam něco je špatně. Jenže se to stane tak jednou za tři dny. Potom to vypnu a je zase v pohodě. Tak se zatím neodvážím na reklamaci. Tak počkám jak se to projeví víc. Kromě tohoto jsem s notebookem velice spokojený. Jsem velice rád že je to 17 a že má takové pevné šasi. Tahám ho kam se dá. A oproti 15 co jsem měl se s 17 dá reálně pracovat. Výdrž je parádní. A díky vzhledu mi ho všichni chválí. Spíš žasnou. Večer v hospodě si ho nejde nevšimnout.