» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna Win 10 Home 64bit na 32bit

Dobrý den,při koupi nového počítače tam byl předinstalován OS Windows 10 Home 64bit. Bohužel mě v tomto systému neběží spousta programů, které běžely bez problémů na počítači s Win 10 Home 32bit. Je možná přeinstalace?Nebo řešení: ve virtuálním PC, který by v současném systému fungoval a dovolil nainstalovat jiný OS? Zkoušel jsem asi 3 druhy Virtuálních počítačů, ale bohužel neúspěšně. Buď nešly nainstalovat vůbec nebo nebylo možné je nastavit do "spolupráce" s hostujícím systémem.Předem dík za odpověďM.Kára

Odpovědi na otázku

Přeinstalace možná je, licence platí na obě varianty, jak 64 tak 32bit, ale že by appky, co jely pod 32bit nejely pod 64bit, mi příjde divné.

1. Změna je možná pouze reinstalací (čistou).2. Není sebemenší důvod k tomu aby určité programy neběžely - chyba je určitě jinde než v bitové verzi OS...

Díky za odpověď, ale ještě jsem zapomněl uvést, že před tím než byl OS Win Home 32bit nainstalován, běžel před tím ve Win 7. Ty programy tam byly nainstalovány ve Win7.M.K.

No tak to je jiná situace. Co běželo pod W7 nemusí běžet pod W10.Takže se rozhodni, čemu dáš přednost....

Já měl Windows 7x64, přešel sem na Windows 10x64 a všechny 32 bitové programy mi normálně jdou.

Problém bude v OS ne ve 32 -64 bit,,, když jsou to aplikace na Wxp nebo W7tak ti nemusí běhat ani na 32 bit W10,,Zjisti si jaké požadavky na OS mají aplikace které používáš ale asi to budou hodně staré appky když nejdou na w10,,,

A co konkrétně ti nefunguje?

Pravý klik na .exe / Vlastnosti a spusti v kompatibilite w7...