» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna účtu Win 8.1

Dobrý den,potřeboval bych poradit ohledně změny z Microsoft účtu na lokální účet v tabletu. V tabletu byl původně nastaven lokální účet, přičemž bylo zapotřebí stáhnout ze Storu aplikaci. Store pro instalaci vyžadoval vytvoření Microsoft účtu, tak jsem začal vytvářet. Před dokončením registrace bylo zapotřebí vložit ověřovací kód, který byl zaslán na email. Vzhledem k tomu, že jsem tvořit fiktivní účet a měl mi přijít registrační kód na email, tak jsem se na celou registraci vykašlal a zadal jen ověřit později. Myslel jsem, že registrace do Microsoft účtu neproběhla nicméně jsem se mýlil. Nejen že proběhla, ale automaticky se změnilo nastavení v tabletu při přihlášení na Micsrosoft účet. Heslo jsem samozřejmě nedržel v paměti kvůli tomu, že jsem myslel, že při nedokončené registraci nebude potřeba. Navíc po delší době bylo zapotřebí restartovat tablet a náhle byl vyžadován přístup do tabletu přes Microsoft účet, jenž heslo již neznám a nabídku na změnu uživatele jako ve Win7 jsen nikde na úvodní obrazovce nenašel.Nevíte prosím někdo, jak změnit úživatele a přihlásit se do windows když je stále přihlášen microsoft účet a nabídka na změnu účtu nikde?Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Děkuji Anjo,první článek jsem viděl, ještě ho zkusím promyslet, ale obávám se, že možná nebude fungovat, jelikož abych cokoliv uděla s tabletem, je vyžadováno heslo.Druhý článek je o prolomení lokálního účtu, což nepotřebuji, ten chci ponechat.Zítra vyzkouším a uvidím.

Týpek ti poslal blbosť. Pokiaľ je to online účet, tak ten neobídeš zmenou hesla, píšu to ja v článku.

Tak já jsem jenom poslal jaké jsou možnosti.Jinak pokud se neplestu od Windos 7 je v systému vždy lokální účet Administrator , ale je zakázaný, takže by neměl být problém přes příslušné nástroje účet odemknout a přihlásit se pod ním.A přesně z těchto důvodů na všech PC mám lokální administrátorský účet a pokud už jsem donucen instalovat omalovánky typu W8/10 tak VŽDY jako s lokálním účtem s tím že případný MS účet pro účely Store se tam dá donastavit.

Standardní postup:boot ze záchranného média -> Obnovit OS ze zálohy.Pokud nemáš zálohu OS (= fatální chyba!) =>použij tlačítko pro obnovu továrního stavu: RTFM!Při prvním spuštění OS se ujisti, že není tablet připojen k internetu, jinak zase vytvoříš MS účet místo lokálního.

Ten MS ucet neni nutny, jde to preci preskocit..