» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna rozlišení po bouřce

Zdravím, prosím o radu - po bouřce jsem zapl notebook s W-XP a rozlišení obrazovky se změnilo na nějaké menší (hrozně velká písmena, spodní lišta zabírá asi 1/4 spodku obrazovky), chtěl jsem jej vrátit na původní, ale okno s nastavením (vlastnosti - nastavení - rozlišení) je příliš velké a spodní část je tedy mimo obrazovku, po výběru rozlišení tedy nemůžu potvrdit tlačítkem OK neboť toto je rovněž mimo obrazovku. Celé okno sice jde tažením myši posunout trochu nahoru, ale po puštění tlačítka myši se zase vrátí nahoru... Snad jsem to popsal srozumitelně... Dík za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nenechavejte behem bourky zapojene v siti...........mas to vsude napsany

Notebook byl připojen jen do wi-fi, zřejmě přepětí v el. zásuvce.

Dobrý den, zkuste Nb zapnout v nouzovém režimu.

Jasně, dík, to mě nenapadlo, vyzkouším.

Stiskni enter a je to.

nebo Esc

To jsem zkusil a nic..

Tak ho zkus vyhodit a koupit si novej... Do příští bouřky.

Jestli není problém v WH ale pouze se přenastavil SW tak zkuste připojit monitor a upravit to na něm

Děkuji za radu, k notebooku je připojen full HD monitor, ale je na něm vidět to samé, co na notebooku - viz odkaz http://ulozto.cz/xhWYHkKw/plocha-zip

3x Tab a poté Enter.

Skryj hlavní panel ( pravé tl. myši na hlavní panel -> odškrtni Uzamknout hl. panel -> táhni za jeho vrchní část směrem dolů), teď by měly být přístupné OK a STORNO, tak dej OK. Pak si hlaví panel vytáhni zase nahoru (tažením od spodu obrazovky).

Zdravím, děkuji všem za radu, ale nic z toho nepomohlo, zjistil jsem, že rozlišení bude asi OK, ale nastavilo se extrémně velké písmo, tady jsou fotky plochy: http://ulozto.cz/xhWYHkKw/plocha-zip. Při nouzovém režimu je to stejně velké, s tažením okna za pomocí levého alt se okno opět vrátí - nezůstane nahoře a když skryju dolní lištu tak sice je okno trochu více viditelné, ale stejně na potvrzovaví tlačítko nevidím - je mimo obraz.

V BIOSu máš rozlišení normální? Pokud ano, je to nejspíš jen bordel v systému. Pokud ne, nějspíš ti odešla grafika. Zkus nouzový režim VGA nebo jak se to jmenuje. Mělo by se to spustit v 640x480.

Ok, zkusím, díky.