» Poradna » Počítačové sítě

Změna MAC na Wi-Fi kartě

Měl bych dotaz, máte tu někdo zkušenosti se změnou MAC adresy na wifi kartě (způsoby, které mi šli použít na normální síťovku mi nezabrali na wifi). Otázka zda vůbec wifi karty umožňují přefleshovat MAC adresu - čip mám od Artheosu.Napište mi sem prosím, kdyžtak postup, který u vás fungoval, popřípadě wifi adaptér na, kterém vám to jelo.Děkuji

Odpovědi na otázku

Permanentnu MAC napalenu v eeprom zmenis len tazko. Je mozne zmenit tzv."Local Admin MAC" ak to ovladac podporuje. Kukni do nastaveni ovladaca. Ak sa tam da menit a nefunguje to je mozne, ze ovladac nepodporuje zmenu MAC, alebo je nutne ju menit v stave "Link DOWN", t.j. bez pripojenia do siete.