» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna ikony jednoho dokumentu excelu?

Ahoj, potřebuji změnit ikonu jednoho určitého dokumentu MS Excel. Chci, aby ostatní excelovské sešity měly původní ikony.Jde to vůbec ve Win 11 Home?

Odpovědi na otázku

musis si uvedomit, ze dokument ako taky nema ziadnu ikonu. Ikona je obrazok aplikacie, ktora dany dokument otvara. Ked si nastavis xsl aby sa otvaral vo VLC (neotvori sa, ale to neries teraz), tak bude mat ten dokument ikonu pasikaveho kuzela. Z toho vyplyva aj odpoved na tvoju otazku.. vsetky xls subory budu mat v danom PC rovnaku ikonu.

vytvoř si zástupce daného sešitu a u pak u toho zástupce změň ikonu

no mam win 11 pro ale zmeniť ikona ide iba pri zlozke pri súbore to neponúka takúto moznost

Tak vytvořte zástupce odkazující na ten soubor. Zástupci pak nastavte ikonu co potřebujete.

Nebo (jak psal před 2 dny unregistered | 27. 03. 2023 22:51):vytvoř si zástupce daného sešitu a u pak u toho zástupce změň ikonu

Takže to zkrátka nejde...?

... chtěl jsem změnit ikonu. Ne příponu.

Čemu přesně nerozumíš na první správné radě?unregistered | 27. 03. 2023 22:51vytvoř si zástupce daného sešitu a u pak u toho zástupce změň ikonu

Ahoj, kdysi jsem mněl úplně stejný dotaz a někdo mně tu poradil tohle: https://foldermarker.com/en/folder-marker-free/jsou to jen barvy ikon a značky k ikonám, ale funguje to dobře a mně to na rozlišení stačí. Zkus to a dej vědět :)

Ale mu jde o ikonu souboru a ne složky, musíš číst všechno, když chceš radit ...

Omlouvám se Je to tohle: https://download.cnet.com/FileMarker-NET-Free/3000-... Používám obojí.

A bude se ten Excel používat jen na jednom počítači?Kdysi (W2000) se mi podařilo něco podobného tím, že jsem pomocí nějakého prográmku vytvořil exe obsahující spouštění souborů se specifickou příponou příslušným programem a ten exe měl požadovanou ikonu. Dotyčný soubor jsem pak přejmenoval na v mých W2000 tu specifickou (neasociovanou/volnou/nepoužitou) příponu a příponu asocioval s tím exe. Byla to hrozná vopičárna fungující logicky jen na mém PC, ale fungovalo to. Prostě jsem si hrál. Bohužel jsem to pak brzy přestal používat (potřeboval jsem s tím souborem pracovat i na dalších PC) a ani si už nepamatuji na ten prográmek, co jsem s ním vytvořil ten exe. Ale třeba někdo chytřejší poradí.

Ano, kde to. Povol uložení náhledu. Ikona pak bude miniaturou toho konkrétního sešitu.

* jde to, ne kde to :D