» Poradna » Programy

Změna ikon u některých programů

Zdravím,celý večer řeším problém a už si opravdu nevím rady. Nevím jak, nevím proč, ale u některých programů mi to změnilo ikonu na ikonu neexistujícího zástupce (jestli to tak mohu popsat? Abyste mě pochopily, je to první ikona na tomto obrázku http://img.microsoft.com/library/media/1033/techne... ). Stalo se to poté co jsem připojil svůj druhý monitor (Dell Professional P2317H - LED monitor 23") spolu s televizorem Technika 22" AW15 HD. Nevím o tom že by mi to udělat tento problém, ale pro jistotu to zmíním.Soubory normálně spustit jdou a pracují správně, ale vadí mi zobrazení ikon. Chci se zeptat, jestli to budu muset změnit zpět na správnou ikonu ručně jeden program za druhým, nebo jestli to lze nějak opravit vše najednou?

Odpovědi na otázku

Měnit ručně se ti to asi nechce, navíc bys pravděpodobně zjistil (u jedné ikony to schválně zkus) že to kupodivu nejde!K nápravě je třeba refreshnout iconcache Průzkumníka.1. Spusť příkaz. řádek jako správce a postupně zadej (každý řádek je jeden příkaz, po každém příkazu zmáčkni enter):taskkill /IM explorer.exe /FCD /d %userprofile%\AppData\LocalDEL IconCache.db /ashutdown /r----------------Posledním příkazem se PC restartuje a pak už tě přivítají krásné ikonky...

Super! Funguje to a hrozně moc děkuju! :) Jinak, mohl bych se zeptat, čím to případně bylo že se mi takhle nesmyslně změnili ikony? Já jen abych se tomu příště vyvaroval :D

Těžko říct - většinou se to stane pokud dostane explorer.exe "zabrat" od nějakého cizího procesu. Většinou ale "stávkuje" pouze jedna nebo několik málo ikon (zástupců). Pokud jsou to všechny, musela to být nějaká větší "pecka". Naštěstí náprava není příliš složitá - jen vědět jak na to. Celou akci je možno zjednodušit vytvořením dávkového souboru který bude obsahovat ty čtyři příkazy výše a mít ho po ruce pro příště. Pak ho stačí jen spustit...