» Poradna » Programy

Zlegalizuj.cz - podvod?

Chtel jsem zlegalizovat sva Windows XP a tak jsem si tady: www.zlegalizuj.cz ... objednal "legalizacni" verzi na Win XP - Profi za cenu 1499,--Kc. Konkretne tento produkt: www.zlegalizuj.cz ... . Prislo me vsak toto CD: uloz.to ... Kod byl sice platny, mam nyni pristup ke vsem aktualizacim, overeni pravosti bylo OK, ale mam pocit, ze legalni windows stejne nemam, a ze jsem naletel podvodnikovi. Co vy na to? Pocitac DELL nemam.

Odpovědi na otázku

je to podvod...

TOhle není legální. Mě v práci zbylo 400 instalačních placek a 400 Product Key k Office XP SB OEM a také je to na vyhození. Instalovat to jde, aktivací to projde, ale pokud by se to instalovalo na jiný komp, tak je to kradené. Stejně jako takto nabyté Windows. Pokud by na někoho přišla kontrola, neuspěl by....

no tak to vrat do 14dnu bez udani duvodu.vrati ti penize.

a od kdy zlodeji vraci penize ?

Co jsem tak koukal do popisu produktů, tak doem verze mají jen u XP Professional, vše tam je detailně popsáno i s možností vrátit zboží (klasika): http://www.zlegalizuj.cz/u-nas-neriskujete.html...

Pro všechny: dnes jsem se dozvěděl že microsoft sám nabízí oficiálně multikey na xp. Zdroj aktivační linka microsoftu. Je tedy vůbec nutné ještě legalizovat?

rekni to tem milionumceskych obcanu co nikdy zadnou legalizaci nedelali
mimochodem na xp ti staci klic + zadat volbu: odlozit na pozdeji a je to na furt at uz mas ten klic z licence zakoupene anebo opsane z kamaradova pc co jsi videl u neho doma + pak je mozno pouzit oficialni utilitku na odebreni aktivacnich zadosti z registru - removeWGA ktera byla i v chipu a neni crack jen totiz zmeni par veci v registrech tak aby xp nikdy nevydaly hlasku jestli chces aktivaci (a ty jsi znova neklikal na odlozit na pozdeji, kazde 3 mesice vyskoci)

Amerika? multikey na XP je tu, odkedy existuju windows (xp). Pouziva sa vo firmach, je to win, kde netreba aktivaciu, v originale sa vola corporate edition.
Vsetky xp vo firme maju rovnaky produkt key, a nedavaju sa ani nalepky na bednu.

Jo to třeba vím ale chceš snad říct že předtím to nabízel microsoft sám všem uživatelům? Jestli ne tak si příště své poznámky můžeš odpustit.

od 21letého floutka z Jičína bych si rozhodně Winy legalizovat nedal...
a už vůbec ne, když v kolonce "Certifikovaný obchod" najdu "ověřeno z Heureka.cz", takových "hodnocení" vy.seru třináct do tuctu

moje rec to uz bych si radsi vysosal z torr win 7 ultimate a riskoval spyware radsi nez davat vychcankovi penize, je to podvod takze bud ti okamzite vrati penize nobo ho zacni vydirat tim ze ho udas a kdyz to nepomuze tak ho udej policii, buhvi koli ktakovych napalenych volu u nas je to mohl pres aukru prodat stovkam nemohoucim lidem, a pokd ti to vrati bez potizi tak ho stejne udej zaslouzi si to

ale hlavne z pan McAfee z ameriky rika ze to je v poradku a nemusime mit strach

Je to nelegalni. CD je urceno pro distribuci pouze s novym pocitacem. Pokud bys chtel mit legalni win, musis mit doklad o nakupu pocitace, certifikat pravosti nalepeny na skrini, instalacni medium, prirucku a smlouvu EULA. To vsechno bude pripadna kontrola chtit. Tady jsou detaily:

http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx...

To ale platí jenom pro OEM verzi

podivejte se poradne komu odpovidate:

http://www.zive.cz/poradna/internet-explorer... ...

Asi jste se nedíval na tu fotku od pepika123, že? Kdyby jste to udělal, tak by jste zjistil, že se zde právě jedná o OEM (d-oem) verzi DELL !

To není pravda! To, co tu plácáš, je jen zbožné přání prodavačů Mrkvosoftích zmetků. Podle platných českých zákonů je plně postačující doklad o nákupu licence a to ještě jen v případě, že jsi podnikatel. Pokud podnikatel nejsi, nemusíš mít nic a nemusíš se o tom, zda máš, nebo nemáš ,,legální" SW s nikým bavit! Důkazní břemeno leží na straně toho, kdo by tě chtěl obvinit, že používáš SW nelegálně a nějaká ,,kontrola" rovněž nehrozí; do počítače se ti smí podívat pouze policie a pouze tehdy, když k tomu bude mít soudní příkaz. Podle platných zákonů je možno licenci, včetně média přeprodat, za předpokladu, že daný SW nepoužívám a ze svého počítače jsem ho odstaranil, při čemž cena, za kterou licenci přeprodávám je limitivaná pouze dohodou mezi prodávajícím a kupujícím.

krakonoš je velmi informovaný a vše je podloženo zde: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do...

Kde se to tam píše?

Potvrzeno (rozsudkem ESD), výrobce zde opravdu klame a uvádí uživatele v omyl:http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsfPřečtěte si bod 77 rozsudku.V Německu se UsedSoftware prodává ve velkém, jen my jsme ovečky Microsoftu a vše jim žereme!

Na obranu prodavajiciho ze serveru www.zlegalizuj.cz musim zdelit, ze po vraceni zbozi me dnes byla vracena plna kupni cena produktu. Vraceni penez bylo velmi rychle. pepik123

stejne je udej !

Vracenim penez povazuji vec za vyrizenou. Udavat je urcite nebudu.

ono ti koukam vubec nevadi ze se te pokusily okrast vid ?

Vadi me, ze jsem obdrzel jine zbozi nez jsem, dle jejich nabidky, ocekaval. Vracenim penez povazuji vec za vyrizenou.

ale oni te uz okradli jenom kdybys je neskripnul tak by ti to nevratili - mimochodem to ze to je ilegalne jasne dokalda jejich snaha to okamzite vratit normalni obchodnik by se hodne moc vykrucoval a nevratil by nic

Ze zakona mas pravo na vraceni zbozi do 14 dnu bez udani duvodu pokud jsi kupoval treba pres internet.

Zdravím všechny lidi mohl bych se zeptat co mám dělat když sem naletěl těmto podvodníkum co mám udělat pro to aby mě vrátili peníze?? děkuji za pomoc

Dneska jsme měli ve škole přednášku se zástupkyní microsoftu pro softwarové pirátství nebo tak nějak. A tuto stránku(zlegalizuj.cz) zmínila jako podvodnou.
http://www.microsoft.com/cze/legalnisoftware/konta... ... Tady na ni můžeš mít dotaz

v roce 2009 jsem na strankách zlegalizuj.cz zakupoval legalizaci win xp, dnes me volala policie ze pana z teto firmy zatkli a potřebují mě na víslech ohledne tohoto nákupu, vše je od nich nelegální! takže pozor!!!

taky jsem nejspíš v roce 2009, nebo 2010 nakupoval na zlegalizuj.cz legalizaci win xp a dnes jsem obdržel dopis od policice ČR - ''Předvolání svědka''. Ten kod, co jsem si koupil, jsem ale nikdy nakonec nevyužil, takže nevím, zda-li byl, či je funkční.

V ČR ("použitému software") orgány evidentně moc nerozumí a jdou ruku v ruce velkým hráčům.Realita je ovšem taková, že výrobce se snaží zabránit přeprodeji svým rozmnoženin, neboť se po rozsudku ESD otevírá trh s použitým software (což je velký business již řadu let v Německu - viz Usedsoft.de)http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsfhttp://www.cnews.cz/clanky/zlom-u-soudniho-dv... Přehledně zde:http://probyznysinfo.ihned.cz/provoz-firmy-it-a-softwar...

Jak to na polic dopadlo a co vlastně po tobě chtěli?

Velmi zajímavé, protože v Německu má Microsoft již soudně zákázáno tvrdit, že prodej software z druhé ruky je nelegální (a to včetně OEM software): (strojový překlad): http://translate.googleusercontent.com/translate_cv Česku orgány asi nehledí na vyjádření Soudního dvora Evrospké unie, kde se to již také řešilo a ESD rozsudkem dal tomuto prodeji duševního vlastnicství zelenou.

Taky by mě zajímalo co chtěli na policii, protože tam kvůli tomu ( koupě XP) mám jít.

Takže se jedná o podvod,také jsem naletěl v r.2010,dnes mi volala policie abych přišel podat vysvětlení ohledně nákupu win XP od fi.Zlegalizuj.cz!!

Ahoj, dnes a včera mi volala policie, že se mám dostavit ohledně nákupu na zlegalizuj.cz, vůbec nechápu co ¨po mě chtějí ?:(

vím, podat svědectví..viz čl.výše

Na obranu prodejců se musím vyjádřit: Neřeší se padělky, ale prodej OEM software, který byl již jednou prodán zákazníkovi (což EULA smlouva výslovně zakazuje – viz. Bod 1. 2. – převod). Druhý nabyvatel software dle Microsoftu tedy není oprávněným nabyvatelem software – po přečtení EULA smlouvy bych neměl k uvedenému žádné výhrady, problém ovšem nastává v případě, že tu máme chytrý rozsudek Soudního dvora Evropské unie (uveden je již výše):Tisková zpráva: http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/applicat... EU soud rozhodl, že můžu prodat svoji OEM licenci samostatně dál, když už ji nepotřebuji, bod licenčních podmínek zakazující přeprodej samotné licence je neplatný v EU. Dále ten, kdo koupí takto z druhé ruky OEM licenci už není vázán licenční smlouvou s Microsoftem, je omezen v nakládání pouze platným zněním autorského zákona (všechny ty blbosti o nákupu s HW, používání jen s tím HW, zánik, používání jen jednou osobou platí jen pro prvního kupujícího). Takže si vzájemně se sousedem přeprodáte licenci nebo využijete služeb uvedeného překupníka a je to zcela v souladu s EU směrnicí.(Microsoft proti tomu samozřejmě bojuje podáváním trestních oznámení na dotyčné osoby (policie tomu zjevně nerozumí – viz kauza Usedsoft.de, kde tomu nerozuměl ani federální soud a podal dovolání k ESD na vysvětlení směrnice o vyčerpání autorský práv.)http://www.cnews.cz/clanky/zlom-u-soudniho-dv... http://probyznysinfo.ihned.cz/c1-58948600-chcete-usetri... http://www.patria.cz/pravo/2216612/prodej-pouz... http://www.root.cz/zpravicky/evropsky-soudny... http://channelworld.cz/software/prodej-pouzitych... Jsou Ukázat celý příspěvek

Taky jsem zakoupil na zlegalizuj.cz Jak to dopadlo na policii? Je nějaké vyjádření zde je to legální či nikoliv. Můžeš stále používat win zakoupený na Zlegalizuj.cz?

To se teď težko dozvíš, každopádně dle informací, které proběhly v EU a Lucemburku by to v pořádku být mělo.

Zdravím všechny,rovněž mi přišlo předvolání na policii.Má už někdo nějakou skušenost kdo už tam byl,co se bude dít ? Přitom už mám delší dobu koupené nové Win 7,ale stále se mi s tím nechce babrat to přeinstalovávat.Tak nevím jestli si pospíšit,anebo s tím ještě počkat.Co Vy kolegové na to ?Dík.

Uživatel bez avataraBorg, 0bpřidáno před 2 minutami reagovatVčera jsem byl na úřadovně kriminální policie podat svědectví...Co jsem se dozvěděl je, že někdo (lze se jen dohadovat, byla li to česká pobočka Microsoftu, nechvalně známá BSA nebo jen konkurence se chtěla mstít) podal na firmu Zlegalizuj.cz trestní oznámení, kterým se policie z titulu své funkce musí zabývat. . Moje výpověď spočívala v editaci "předdefinovaného textu" ve smyslu že pana Končinského neznám (což je fakt :o) a že se jeho aktivitami necítím v žádném případě poškozen, že jsem provedl intstalaci a aktivaci OS a že tato byla zkonrolována aktivačním serverem Microsoftu a označena jako legální etc. etc... Předložil jsem fakturu, doklad o zaplacení a originální nosič, vše bylo ofoceno a jelikož jsem se připravil předem, přinesl jsem vytištěný článek z Lupy www.lupa.cz/clanky/software-z-druhe-ruky-muzete-legalne-koupit-nebo-prodat/ (zcela zásadní věta je: „Prvním prodejem nebo jiným prvním převodem vlastnického práva k originálu nebo k rozmnoženině díla v hmotné podobě, který byl uskutečněn autorem nebo s jeho souhlasem na území členského státu Evropských společenství nebo jiné smluvní strany Dohody o Evropském hospodářském prostoru, je ve vztahu k takovému originálu nebo rozmnoženině díla právo autora na rozšiřování pro území Evropských společenství a ostatních smluvních stran Dohody o Evropském hospodářském prostoru vyčerpáno" a http://curia.europa.eu... (doporučuji přečíst bod 77) Policista vše zaprotokoloval a vytištěné články přiložil ke spisu. Přestože policista byl orientovaný v problematice, tyto články neznal.Na této kauze je vidět, jak je to myšleno vážně se svobodným podnikáním v ČR a že Microsoft a další firmy s nemravnými zisky budou i v budoucnu dupat po krku jak drobným podnikatelům tak zejména nám uživatelům, kteří si v dobré víře za své poctivě vydělané peníze pořídí originální placku Ukázat celý příspěvek

Jo, to jsem měl na mysli, akorát jsem nezkontroloval odkaz.. Díky

Bohužel tak to prostě je.Policie musí konat, a i kdyby byla sama přesvědčena, že to je hloupost, nemůže to předem odložit, ale nýbrž musí to prošetřit.Dle mého názoru, to tr. oznámení podala konkurence, případně někdo BSA (zajímavé, že si někdo kdo tu nemá pobočku může podávat beztrestně tr. oznámení).Nicméně. Pokud OS který je zakoupen projde certifikačním systémem na serveru MS, navíc k němu je legální štítek jen šílenec (asi mají BSA či jak se ta nemoc jmenovala u toho skotu) může tvrdit, že něco je používáno nelegálně.Jinak já osobně u nich kupuji tyto legální OEM verze, a dávám je na HW, který nemá OS, a koncovému zákazníkovi tedy jde OEM verze s novým HW .... takže dokonce PŘESNĚ podle EULA MS...

Mám také tento produkt, zakoupen byl v únoru 2010, mám jej nainstalovaný, a vše je v pořádku. Zatím jsem neobdržel žádné předvolání, ale co není může být, uvidíme.

Já jdu 6.2. také k výslechu na policii, takže děkuji za vysvětlení co se vlastně děje a co jim tam vzít sebou ... !