» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zkoušení OS

Dobrý denJá rad pracuji ve virtual boxu s OS hlavně s distribucemi od linuxu. Chtěl bych se, ale zeptat jestli bych si takhle mohl vyzkoušet takhle vyzkoušet Android nebo Google OS. Vim, ze tyto OS jsou zdarma, ale nevím jak je to přesně s tou licenční smlouvou, jestli nejsou třeba jen zdarma s telefonem nebo notebookem, jak to ma například MacOS. Nerad bych porušil nějaký smluvní podmínky. Ve virtual boxu používám i XP, ale mám je originály.

Odpovědi na otázku

U Androidu to je tak že existuje port pro pc (android X86) a ten zdarma je. Ale u Google OS si nejsem jistej

Jestli tím Google OS je myšleno Chrome OS, tak ten jde stáhnout pouze ve verzi Open Souce jako Chromium OS a ten pak můžeš stáhnout jako ISO a nahrát do VB. http://chromeos.hexxeh.net/ zde stahuj Chromium OS, stahuj ISO, ne USB verzi.

macos ide len na power PC, ak máš na to emuláciu, šlo by to. Na masox je aj videonávod na YT

ANOmuzete si rovnou stahnout hotove session ze stranek