» Poradna » Programy

Zesílení zvuku

Zdravím. Potřeboval bych program, který zesílí zvuk ale nezkreslí ho ( až o max 6 db ). Mám to v MP3 do auta ale nebaví mě furt zesilovat a zeslabovat za jízdy ... MP3 gain sem zkoušel, zkresluje. Audacity zkoušel, ale nevím jak uložit zesílený soubor zpět do MP3 .. Děkuji za rady :)

Odpovědi na otázku

děkuji velmi pěkně ! :)

ale vždyť to audacity umí. Při pokusu o uložení mp3 tě odkáže na stažení příslušného souboru, tuším winlame.

Nieje mozne softwarom zosilit nahravku, ktora je uz zosilena na 100%.Spravne si vypozoroval, ze to skresluje.Mas nespravne autoradio. Existuju autoradia, ktore dynamicky menia uroven zosilenia podla okoliteho hluku. Maju na to snimaci miktrofon.

u Audacity zprovozníš MP3 export takto:http://audacity.sourceforge.net/help/faq_i18n

MP3 gain nezkresluje (Změní jednu informaci v MP3, podobným způsobem jako ID3tag, nebo ten ti taky zkresluje kvalitu nahrávky? ) budu hádat: Buď máš slabší autorádio a jeho výkon a snažíš se zesílit MP3 co má volume už na max = Zesilovač dává maximum a bere zdroj, který je na hranici maximální hlasitosti. Ty ho přepálíš a dáš mu cca 96db a špičky co byly na svém vrcholu se začnou zkreslovat (Kyblují atp).Takže jako jediné řešení vidím u MP3 gainu si vybrat hlasitost pro všechny MP3 třeba 90 nebo 86db a všechny je změnit na jednu jedinou úroveň.

Normálně v audacity, výsledný formát si pomocí FormatFactory převedeš do MP3 a máš to :DD