Zdroj nebo deska ?

Ahoj lidi potřebuji poradit v čem je problém. PC mi házel modrou obrazovku s hlášením IRQL NOT LESS OR EQUAL a KERNEL POWER 41. Po přeinstalaci která to nevyřešila se den po tom restartoval a už vůbec nenaběhl. Klávesnice nereaguje, větráky se točí. Do BIOSU se nedá dostat kočním u obrazovky An operating syste wasnt found. Odešla základovka nebo by jste to řekli na zdroj ?MB : GIGABITE F2A68HM-S1 , zdroj : evolveo 500W cpu : athlon x4 800k graf : RX 560 Moc Děkuji všem kdo se vyjádří :)

Odpovědi na otázku

Pokud vám to na monitoru něco píše. Tedy to, že nemůže najít systém, tak to už logicky prošlo kontrolu desky, stejně tak to ten zdroj napájí. Takže v to problém nebude.To, že se nedostanete do biosu bude jen to, že nestíháte interval. Takže z toho popisu soudím, že by to spíše mohl být disk, který prostě umřel.Na druhou stranu, váš HW byl evidentně vybírán podle ceny. Deska je naprosto základní lowend, těžko od toho čekat zázraky. Zdroj Evolveo (byť nepíšete přesně který) je totální odpad, který je odpadem ještě předtím, než to v továrně zabalí do krabice. Porušuje normy, neumí co má napsáno, nefungují mu ochrany,....Těžko soudit, když je PC stavěný z takových dílů.

podle hlasky to HDD neni urcite. Vzhledem k HW "levneji uz to nejde - rozpadlo by se to pri pohledu", bych koupil novy stroj, z neodpadovych soucastek. VGA RX560 lze zachovat, ta je ok.

Děkuji za radu. Už zítra letím koupit něco jakostnějšího. Tuším, že to bude Cray.

Mě to taky přijde jak disk.. prostě se mohly rozpadnou jen Windows.. udělat čistou instalaci a možná se to vyřeší.. vždy je lepší zkoušet první věci co nestojí peníze...

"Po přeinstalaci která to nevyřešila se den po tom restartoval"Jak ta hláška "IRQL NOT LESS OR EQUAL", tak "kočním u obrazovky An operating syste wasnt found" může značit poškozená data, respektive něco s diskem. Čistá instalace tedy tazateli nepomohla, takže usuzuji na disk jako takový. Ale je o samozřejmě jen odhad. Už nahoře jsem psal, že to je slepené z HW, kterému nelze věřit ani kontrolku u vypínače, takže těžko říci. Zkusil bych vyměnit disk, možná ten zdroj. Půjčit si to někde od kámoše, nebo tak něco. A pokud to nepomůže, tak nemá moc význam takové PC resuscitovat. Nechal bych ho odejít do křemíkového nebe a pořídil něco aktuálního.

Ajo.. sem to úplně zazdil :D Pak to může být disk mno

Podle chyby vzhledem k HW je nejvetsi pravdepodobnost zdroj nebo deska. V uvahu pak pipada jeste RAM a HDD, ale vzhledem ke konfiguraci je ta pravdepodobnost ze za to muze disk az na poslednim miste.

Jistě, i to je možné. Jenže to jsme vyjmenovali půl PC. Pokud nemá tazatel věci na výměnu, či možnost to někde zkusit, tak tady můžeme tipovat ještě zítra.

Napsal jsem pouze to, co muze vest ke zminene chybe a oznacil jsem kde je vetsi pravdepodobnost. Nemuzu za to, ze chyba muze vzniknout z ruznych duvodu.

Jasný . To nebyl útok.

Problém je ten že mi nereaguje klávesnice do žádného USB portu. Tudíž nemůžu nic zmáčknout ani vstup do BIOSu. Každopádně nejlepší bude koupit neco lepšího což bude nejlepší řešení. Děkuji

Zkusil jste PS/2? Ten by fungovat mohl. Nicméně bohužel vám asi nikdo neřekne přesně čím to je. Chce to zkoušet a mít na to věci. Případně hodného kamaráda co se v tom trochu vyzná a je ochoten se v tom pohrabat. Pokud by ale náhodou opravdu bylo něco s deskou, tak to je na nové PC určitě.Každopádně pokud máte finance na nové PC, tak to je samozřejmě nejlepší řešení. PC bude bez problémů a zase nějakou dobu vydrží. Jen to chce vybírat z rozmyslem a kupovat alespoň trochu "kvalitního" (byť odejít může všechno) s delšími zárukami. Pokud dáte účel, rozpočet, tak jsme schopni tu dát alespoň nějaký přibližný návrh.

*s rozmyslem

Tak jsem koupil nový zdroj a SSD. Jsou to věci který při novém PC uplatním ale z finančních důvodů jsem odkazanej zatím na tenhle. Teď mám ale ten problém že mi nefungují USB porty a tudíž nemůžu bootovat. Takže problém bude možná základní deska. Pokud mi někdo poradí něco lepšího než koupit novou tak budu velice vděčněj .

No a teď už se do biosu dostanete? Nenaběhne to se starým diskem?Obávám se, že vám asi nic poradí nedokážeme, minimálně já. Pokud je ta deska opravdu špatná, tak bohužel smůla. Jak už jsem tady psal. To je prostě na nové PC. Nebo někde sehnat jinou desku, ale to musí být tak maximálně za pivo. Co to je za SSD a zdroj? Jestli to má vůbec cenu si to nechávat. Pokud jste to kupoval přes net, tak je možnost to vrátit. Není to sice vůči prodejci úplně fér, ale lze to.

Zkoušel jste vyresetovat BIOS jumperem na desce? Další věc.. Jaký OS. Zkoušel jste všechno odpojit a nechat holý základ? Tj. deska, zdroj, grafika desky (tedy pokud to umí), klávesnice. Protože první: rozchodím BIOS a pak jdu dál. Pokud se nedostanu do BIOSu tak nevím co se děje. Můžou to být klidně paměti. Stačí špatně detekované, nekompaktibilní atd. The IRQL error is a memory related error that often appears if a system process or a driver attempts to access a memory address without proper access rights.This, in turn, can be triggered by any of these causes:-Corrupt system files-Incompatible device drivers-Faulty hardware items-Incorrect software installation-An downgrade to a lower version of Windows, e.g. downgrading Windows 7 to Windows Vista

Zkusím ještě ten reset desky. Jinak mám win 10. Zdroj jsem kupoval Seasonic S12II-620 620W a Kingston 480 gb SSD. Do BIOSu bych se dostal kdybych rozchodil klávesnici . Evidentně jsou všechny USB porty bez proudu. Jinak bych to časem celý vyměnil, koupil pořádnou desku a k tomu CPU a RAM. No zatím mi to na to moje občasné hraní a internet stačí. Děkuji za čas všem hezký večer přeji

USB se dají vypnout v BIOSu. Pokud by byly vadné tak by deska asi ani nenajela. Zkušenost. Už jsem takovou desku měl a dokud jsem měl problém s USB tak šla za pár vteřin do restartu. Doporučuji projít manuál k desce. Je to Alfa a Omega všeho. Osobně to řeším tak, že desku ještě před montáží hodím na papír (nebo nějakou "izolační podložku"), připojím zdroj, hodím do toho pam. moduly, připojím monitor, klávesnici a takto čeknu jestli se dostanu do BIOSu. Pak postupuji dál. Už se mi totiž stalo, že jsem desku namontoval a deska nenajela. A člověk není co se stalo. Takto mám jistotu. Chce to, ale vědět co dělám, protože stačí chyba a deska jde do kopru. Co se týče dalších věcí, tak ty připojuji až mám PC nachystané k instalaci. Celé to namontuji, znovu kontrola a pak install. Když mám problém s Widlema tak čeknu Live CD Linuxu. Jinak co se týče takové desky tak je BIOS základ, protože už jsem zažil např. špatně nakonfigurované audio (přední panel) a instalace havarovala. Platí to i pro grafiku. Na nějaké závěry typu špatných komponent bych nereflektoval. Co člověk to názor a někteří lidé mají prostě problém. Zde je link: https://fast.ulmart.ru/manuals/1049031.pdf na ten manuál.

Ještě takový dodatek. Zažil jsem situaci, že je defaultně USB pro myš/klávesnici vypnuté a bylo nutné připojit PS2 klávesnici, zapnout to a pak to odpojit. Jinak se člověk do BIOSu nedostal.

Tak s největší pravděpodobností jsem si natáhl nějaké svinstvo do pc. S novým zdrojem a SSD vše šlapalo jak má, do té doby než jsem zase začal stahovat hry z torrentů. Hned po pár minutách stažení modrá obrazovka a byl jsem tam kde jsem byl když jsem sem psal poprvé. Má někdo s něčím podobným zkušenost ?Stahoval jsem hlavně z torgamez.com