» Poradna » Programy

Záznam max. a min. hodnoty z dynamicky se měnící buňky (Excel 2010)

Dobrý den,prosím o radu jak zaznamenat max. a min. hodnotu z dynamicky se měnící buňky.Načítám do Excelu přes připojený DDE server data měnových párů obchodvaných na burze. Ty se samozřejmě neustále mění a nedaří se mi přijít na způsob jak zaznamenat a hlavně zachovat nejnižší a nejvyšší hodnotu sledované buňky.Děkuji za pomoc a přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

Toto je rozhodne vec, kterou bych v excelu nedelal.

A proč ne?Já si naopak myslím, že Excel je naprosto ideální na výpočet rozdílu mezi dvěma hodnotami jejich porovnávaní a statistické vyhodnocení .Odpovědí tohoto typu mně vždy fascinují...naprosto nevíte k čemu bude použit výsledek, ale víte přesně, že to není vhodné řešení.Uvažoval jsem o použití funkce KDYŽ a využití pomocných buněk na zachycení požadovaných hodnot, ale nějak se mi nedaří .

pokud se bunky dynamicky meni, zadny vzorecek vam nepomuze. Jedine naprogramovat VBA makro, ktere bude ukladat hodnotu v intervalu, pri aktualizaci listu, pri otevreni souboru, ...Vubec me nanapada, jak by to slo vyresit pomoci vzorcu/funkci. Kazdopadne Perl/Python/PHP s SQLite/MySQL bude urcite vhodnejsi reseni.

Jeste se divam, ze v nastaveni vzorcu je moznost "Enable iterative calculation" to by mohlo Vas problem vyresit.