» Poradna » Mobily

Zavirovaný mobil, samovolné stahování aplikací

Dobrý den, prosím o radu. Včera mi začaly vyskakovat na mobilu různé okna atd. dnes ráno jsem dala mobil komplet zavirovaný (stahování různých nevyžádaných aplikací, porno ale i jiných, nějaká kalkulačka, gamebox,hot video, freeshare,compasslite atd. prostě nedá se normálně používat) tak jsem ho dala do továrního nastavení s tím že to pomůže, ale nestalo se tak.. V mobilu jsem měla normálně facebook, instagram, messenger, nějaký program na upravování fotek..dvě hry, nic extra. A všechno už dlouho nic nového jsem nestahovala.. nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Reset do tovarenskych nastaveni. Pre istotu zmenit hesla na FB, gmail atd.

píšu tam, že jsem o dala do továrního nastavení ale nepomohlo..

Aha, pardon, nejak som to nedocital cele. Tak potom treba stiahnut celu ROM z internetu a naflashovat taku. pravdepodobne sa ta breberka dostala do recovery image v danom mobile.

do recovery image se bez rootu nedostane nic , to už mám odzkoušený , kdyby měla root tak to možný je ale tohle se mohlo dostat max do systému jako systémová aplikace , já bych to rootnul a přes titanium backup odstranil , už minule jsem to tak udělal protože jsem nechtěl předělávat celou ROM

co je to za telefon? kdyžtak najdi na netu jak se dá flashnout nová ROM (znovu nainstalovat systém) , ještě bych doporučil stáhnout eset a zkusit to proskenovat jestli by to nešlo takto se toho zbavit , ten flash berte jako poslední naději ale já už to nějakou dobu umím tak mě to nebolí že přijdu o skóre ve hrách atd... opravdu nejdřív antivirák a pak kdyby to nešlo odstranit tak flash

je to prestigio a jaký antivir je dobrý?

aha tak s prestigiem jsem skončil když jsem flashoval svoje 5455 DUO a zabil ho tím , prestigia mají ochranu proti přepsání systému a když se použije neoriginální a nepodepsanej soubor tak se zničí základovka , nejlepší antivirus podle mě je ESET protože mi zatím sloužil léta létoucí dobře ale jak se postupně na pc verzi stával těžším pro systém tak jsem jej přestal používat ale až budu mít lepší PC tak ho zase začnu používat

Antivir nepomůže žádný

mě osobně pomohl , začlo mi to stahovat nějaký 360 security a battery booster a ptalo se to na oprávnění root k instalaci , já to zakázal a už to nemohlo instalovat ale jenom stahovat , pak jsem to přes titanium backup zrušil ale kdyby mi to eset nenašel tak jsem nezjistil co to je

To ano. Ale stejně je telefon napaden a po restartu spouští Wifi a snaží se stahovat a instalovat další aplikace a otevírá stránky.Proto jediné účinné řešení je znova nahrát FW.

to je sice pravda ale když v tom člověk není zkušený tak mu nezbyde nic jiného než zkoušet "legální cestu" ale v podstatě android je jenom několik aplikací navazujících na sebe

Moje 5453 dopadlo téměř stejně :D

Vypadá to, že tvoje breberka si udělala root a zasídlila se ve firmwaru. Viděl bych to na preflashování.

Len ci ta medzinarodna znacka Prestigio nieco take vobec na webe poskytuje...Ja by som od Prestigio nebral ani kabelku na sminky.

já jsem na jejich stránkách k mojemu 5455 duo nenašel nic jinýho než nějakej update firmware kterej ještě k tomu nešel ani přes normální recovery , ani přes CWM a ani tou cestou kterou se tam původně měl zapsat (přes systém se stáhl ten soubor a prosilo to o restart do recovery)

Nepomůže nic.Musí znova nahrát kompletně FW.

Tohle je běžná součást prestigi, dělají to téměř všechny...

Jak je psano výše novej FW. Pokud si na to netroufneš tak servis. Při troše štěstí ti to vezmou jako reklamaci zadarmo(napiš závafu např. nestabilní)

len otázočka. situácia sa opakovala okamžite po obnovení továrenských nastavení, alebo až po prihlásení sa do Google účtu?

Ono se to chová buď že po restartu se sama zapne Wifi a nebo to čeká než to zapne uživatel a pak začne ta mela.

mám napadený mobil vírem,přijde sms zpráva a odečte mi z kreditu nějakou částku...a to vždy po dobití kreditu...pomůže nová sim karta nebo nové číslo ?

?

mám napadený mobil virem..odečítá mi kredit samovolně,pomůže nová sim karta,nebo nové číslo mob.,,?