» Poradna » Mobily

Zavirovaný Iphone 4S

Zdravím,mám zavirovaný Iphone 4S. Projevuje se to tak, že když si otevřu jakýkoliv internetový prohlížeč, Safari, Chrome.. tak se mi po čase procházení stránek při kliknutí na jakýkoli odkaz místo zobrazení požadované stránky otevře stránka adhoc.us a pak se mi libovolně načítají další a další neznámé americké stránky. Už ani "zpět" mi nejde protože se těch stránek načte neskutečně moc že to historie "nedohledá".Mám staženou Aviru, ta mi hlásí že je vše v pohodě.Zkoušela jsem smazat všechna data v Safari přes nastavení.Už nevím co s tím.. vadí mi to.. Poradí mi někdo nějaký antivirus nebo co s tím?Děkuju :)

Odpovědi na otázku

Nepotrebujes antivirus, ale antimalware. Treba tohle:https://www.malwarebytes.org/mwb-download/Stáhni, spust, nech zaktualizovat definice a pak nechej projet pocitac. Pokud to nepomuze, projed pocitac jeste jednou, tentokrat v nouzovem rezimu

To jí pomůže s iPhonem?

Ne. Protoze neumim cist, tak to fakt na iPhone nepomuze

Připojit iPhone k počítači a resetovat přes iTunes. Telefon má nebo nemá jailbreak?

Nabízí se dvě možnosti.1) na telefonu je JailBreak a pak si za to tazatelka může sama (krást se nemá).2) Problém nijak nesouvisí s iPhonem, ale připojuje se k internetu přes napadený DNS server. Projevuje se problém i na 3G, nebo jen na nějaké konkrétní WiFi?

jailbreak to 100% nemá, je to regulérně koupenénejšpíš to bude fakt routerem, už s ním v minulosti byly problémyto byla jedna z možností, kterou jsem si myslela.. protože po provedení restore doma jsem pak šla na internet ve škole a v pohodě, a doma jsem si pak začala stahovat appky a pak znovu adfoc.us.. akorát mě napadá otázka, když je iphone a všechno od applu pověstné tím, že jsou nenapadnutelné virem.. proč můj iphone není odolný proti "obyčejnému routeru"..

protože router nejspíš přesměrovává požadavky tvého telefonu někam jinam. To neznamená, že by v telefonu bylo něco infikovaného, jen se na požadavek telefonu dostanou jiné informace než jsou žádány...Otázka je, co je to za router a co s ním kdo prováděl...

Pokud by to byla vina routeru, dělo by se to na všech zařízeních, které jsou k němu připojené - notebooky, tablety, PC. To se dá jednoduše ověřit.

Každopádně to routerem je. iP bez Jailbreaku se takovým způsobem zavirovat nedá.

Na PC s ubuntu se mi toto neděje.. Na PC s windows 7 také ne.

mohlo by se to týkat jen mobilních verzí webů - nic jiného mne nenapadá...