» Poradna » Ostatní

Zásilka z číny zadržena, nutno doložit hodnotu.Poputuje k adresátovi ?

Zdravím, zadrželi mi zásilku z číny na poště PHA 120. Chtěji abych doložil hodnotu zásilky. Na zásilce číňan uvedl hodnotu 22 dolarů. Což je blbost. Stála cca 2,3 tisíce + shipping za cca litr. Moje otázka zní. Pokud tam půjdu osobně v praze. Ale cílová destinace balíku měla být v Moravskoslezském kraji u známého. Můžu zaplatit dph (což předpokládám bude 705 kč + 103kč poplatek za osobní odbavení , A NÁSLEDNĚ zásilka poputuje dále na adresu kam měla dojít původně ? Nebo mi ji musí na Poště 120 vydat ? Nemá s tím někdo zkušenost ?Děkuji

Odpovědi na otázku

nikam nepůjdeš ne ? Hodnotu dolož mailem (pošli výpis z karty, paypal atp) , pošta to zpracuje a zásilku doručí na cílovou adresu na dobírku v hodnotě toho dph z ceny + dopravného..

Jsem v praze. Bydliště mám v Moravskoslezské kraji. Pošta doručuje i náhradnímu adresátovi což může být v mém případě kdokoliv kdo bydlí na dané adrese. Když to doložím mailem tak musím dát plnou moc poště a to si pošta naúčtuje do dobírky včetně cla/dpha které člověk který je na cílové adrese zaplatit nemusí (nechci aby to platil.)

Proč by ti ji vydávali, když nejsi adresát? ☺

Adresát jsem. Ale adresa je dána na moje trvalé bydliště nikoliv na pražský pobyt.

Chápu to dobře tak, že žiješ v Praze a jde jen o to, abys pro to nemusel jezdit na SM? Pokud ano, tak v tom případě moc nechápu, proč sis to tam nechal vůbec poslat? ♣

Hádám, že když si to v listopadu objednával, tak doufal že mu to tam do vánoc dorazí. A ono to přišlo až po novém roce a teď už je v Praze.

Mno, buď zaplatíš stovku + DPH co ti vypočtou při vyclení a dojdeš si to v Praze vyclít osobně - pak by ti to měli dát, pokud je zásilka na tebe.Nebo to všechno vyřídíš emailem = necháš se zastoupit Českou Poštou, místo kilča zaplatíš kila dvě, ale nikam nemusíš, všechno to pořešíš na dálku a pak to normálně přijde adresátovi tam, kam dle zásilky mělo.

Můj problém je ten že chci vyřídit v praze to clo/dph ale zásilku chci ať nadále putuje do místa mého bydliště v Moravskoslezském kraji. Proto se ptám jestli s tím má někdo zkušenost.

I kdyby ti náhodou přes tvůj odpor po zaplacení DPH pošta balík vnutila, tak si ho můžeš poslat na své bydliště sám, ne? ;)

A znovu zaplatit poště poštovné ? To je výhodné :D

Neříkám, že je to výhodné, ale pokud máš problém odvézt si to osovnsz, tak si to tam můžeš přeposlat. Ono to zase tak drahé nebude.

Záleží na velikosti a hmotnosti zásilky. Když už si zaplatíš poštovné tisíc korun tak nechceš aby ti to vydali jinde než potřebuješ a nebo aby jsi musel znovu platit poštovné a vyřizovat znovu odeslání.

Ty si to fakt chceš mermomocí vyclívat osobně? Trmácet se na Plzeňskou, čekat tam u těch okýnek a všechny ty blbosti, když ten balík stejně do ruky dostat nechceš?

pokud se doplatí DPH tak zásilku vydají na poště, když už tam člověk je, ale může to být na dlouho a je třeba myslet na pořadí, nejdřív na poštu pro papírky k zásilce, pak k celníkům, pak zpět pošta, někdo stojí u celníků a když přijde po 2 hodinách na řadu, zjistí že nemá papír z pošty :)poplatek není za osobní odbavení ale za celní řízení, to zaplatíte nehledě zda tam jdete nebo si to necháte poslat, když to děláte vzdáleně, dáváte plnou moc poště aby vás zastupovala v celním řízení a to stojí min další kilčo, levnější než tam stát frontu

Tohle jsem absolvoval jednou, kdyz jsem si rikal, ze su v Praze, tak si to vyridim. Hodne blbej napad, usetril jsem stovku nebo dve, ale stravil tam 2-3 hodiny casu. Od te doby ma ode me posta podepsanou plnou moc, vse ji poslu emailem a nechavam to na nich. Naposled me zastupovani postou u celniho jednani stalo 200 Kc, coz je zcela akceptovatelna cena.

Proč se ptáš tady a nezavolas rovnou na poštu?+420 954 222 000

Protože tam teď nejsou ?

Proč tam nejsou? ☺

Tak tam budou zítra no

Nebo teda už vlastně dneska

Už tam jsou.

jdi tam a nech si ji tam i vydat rovnou, ukaž jim nějaký převod do banky v hodnotě 22 $ nebo přibližný, jednou mi přišlo BlackBerry a já neměl u sebe žádný doklady, jen převod na čsob účet 2000 Kč (vklad) a u okýnka jsem řekl že jsem to dal čechovi co žije v usa a že mi to poslal a vzali to v pohodě, když pujdeš osobně na PHA5 tak si to rovnou můžeš tam vzít, jen si s sebou vem pas (nejlepší), pokud ho nemáš tak teprv občanku, nejlepší je jim ukázat pas

Vzhledem ke skutečnosti, že to je uložené u České pošty, tak tam zkušenost nehraje žádnou roli. ČP si totiž se zásilkami dělá, co ji zrovna napadne.

Vymýšlíš blbosti, dolož jim hodnotu zásilky. A dolož jim správnou hodnotu. Podle mne nejde změnit příjemce zásilky, ale to se s nimi domluv. V každém případě to bude stejně zpoplatněné.