Zaseknutí pc, FPS drop?

Zdravím, mám problém, že při hraní her(GTA V, Battlefield 3) se mi nachvíli zasekne obraz(např. u hry War Thunder se nezasekne) a nemůžu nic dělat. Obvykle se to zasekne v intervalu 5 minut. Když hraji cca hodinu, poté už se nic nezasekává. Teploty jsou vysoké pouze u procesoru což je 67° C. Ještě když se to zasekne, tak nejde slyšet zvuk ze hry, ale pouze bzučení z reproduktorů. Vážně už si nevím rady. Pomůže mi někdo prosím?Sestava: procesor- AMD Phenom(tm) II X4 960T Processor 3.00 GHz grafika - Nvidia GeForce GTX 750 Ti RAM - 8 GB HDD a SSD- 1TB a 120 GB OS - Windows 10Díky předem

Odpovědi na otázku

Bordel v OS podle mě, podívej se na sledování prostředků (ctrlaltDel-výkon-sledování prostředků) a na aplikace co ti vytěžujou disk, cpu nebo paměti.. (stačí to nechat jet u zaplé hry a pak to altabnout, má to grafy).. dá se to podle toho najít, u čeho to mrzne, bude to nějakej špinič v OS...

a jak se to dá altabnout prosím?

myslel si alt+ tab asi ne? jenže to nejde protože je to zaseknutý a musím počkat než se to odsekne..

Tak to netrvá hodinu, když uvidíš třeba, že v ten okamžik, je disková fronta, nebo tam vysoko, víš co to dělá...někde začít musíš..

Hodim sem screeny moc se v tomhle nevyznam

jak sem mám hodit ty screeny?

si myslím že je to teplotama taktoval si ho nebo odemykal na 6ti jádro?

netaktoval ani neodemykal

to je divný co máš za chladič?ten by neměl bejt tak horkej má tdp 95w jenom, 66stupnů mám já ale jen když ho nataktuju a to mám 125w procesor

chladič? to zjistím jak?

seš vtipnej, prostě se koukneš

ale kam? :D dneska jsem trošku mimo tak promiň

jo dobrý otevři bočnici na pc a tam to je http://xtreview.com/images/Phenom%209500%20bo... jestli je to ten samej tak ho vyhod a kup lepší

po chvilce mi to došlo hele podívám se zítra, a napíšu sem :) tak zatím díky :)

chladič mám jiný, tento: http://screenshot.cz/CNQLG/

to nemáš to je ten samej základní šmejd co dávají k procesorům navíc je ucpanej jak prase se pak nediv že máš takový teploty tvl

Takze myslíš ze kdyz ho vycistim tak to přestane delat, nebo mam koupit novej chladdic či rovnou procesor? :)

žádnej novej processor nekupuj tvoje deska podle fotky je GA-MA770T-UD3 to je am3 bez plus tak nevim co bys tam dal Fx tam nejde .Chladič jo ten si kup lepší než ho tam dáš tohle vyčisti je to moc ucpaný ty žebra skoro nejsou vidět.

měřil jsem teploty dalšími programy a ty ukázali stejnou hodnotu 56 °C takže si myslím že to není zas tolik a nemyslím si, že za ten problém bude moct tohle ale zkusím to teda vyčistit

Je VELKY uspech, ze to s takhle zaprasenym chladicem vydrzi aspon tech 5 minut herni zateze. Chladic je nutne vycistit.(A mala poznamka: Nechavat otevrenych milion oken Chromu pri hrani neni uplne dobry napad. Zvlast na pocitaci, na kterem zrovna patram po pricine padu her.)

já měl otevřenou jenom jednu kartu, ale napíše mi to tam že chrom má spuštěných 5 procesů, což nechápu

Aha, tak to je OK. On si pousti vic procesu, je tam leccos od sebe izolovane.

A kolik by měl mít tak otáček za minutu, nebo doporučili by ste mi nějaký? socket AM3

jo jasně napiš si cenu kolik za něj chceš dát najdu ti nákej jednoduchej nacvakávací to znamená bez backplate ,jelikož nejsi asi moc zkušený s počítačem tak abys nemusel odstrojovat desku.

tak do 800 kč, zkušeností trochu mám ale nerad se hrabu v hardwaru, vždycky se bojím že něco zkazím :D

hmm tak za ty prachy bych tam dal https://www.alfa.cz/product.php tenhle gelid ten je super na jednoduchou výměnu nacvakávací tyhle kosy https://www.mironet.cz/scythe-scktn3000a-katana-... oba jsem měl ty kosy mají navíc poniklovanou základnu tak nebude za půl roku hnusně z oxidovanej http://ocdn.eu/images/skapiec/Mzk7MDA7MD...

dobře děkuju :) a katana 4 by taky šla?

jo ta je přímo na amd má ty úchyty přímo přidělaný dáš tam pastu a jenom to nacvakneš hotovo návod je v balení fakt jenoduchý se koukni to zvládne každej https://www.youtube.com/watch

tak procesorem to určitě není... při hraní hry War Thunder to opět zamrzlo a vyskočilo mi tohle:http://screenshot.cz/DCJUJ/

má to společného něco s grafikou:http://screenshot.cz/32RVM/

okamžitě to vycvakni a pořádně vyčisti ,přepastuj ho a kup si lepší protože tohle je hrůza http://postimg.org/image/6gxa9oyln/

hele, tohle mi u WT píše taky.. a nevím co s tím mám dělat.. mám úplně to samé.. a mám pc úplně čistý. Jak vnitřnosti tak i softwarově, mám přeinstalovaný win7 a WT jsem už 2x kvůli tomu reinstaloval.. a nic. Cod mdw3 ultra 150fps bez problému a to hučí mnohem víc než u wt.. Wt jede na 60fps skoro na každé nastavení až na Movie a to už není potřeba.. Najednou přijde tento freez na minutu a vyhodí mi tuto zprávu. Jen u WT btw mam zapnutý Vsync a i když ho nemám tak přijde freez znova. No, nevím no