» Poradna » Notebooky

Zasekávání prohlížečů

Zdravím,před pár desítkami minut jsem začel mít dost otravný problém s notebookem...At jsem na jakémkoliv prohlížeči, tak se mi co půl minuty zasekává... Doslova i když nic nedělám, například při psaní tohoto dotazu, kdy mám otevřenou jen jednu záložku vždy se najednou zasekne a nezobrazuje se další psaný text a prohlížeč nereaguje, trvá to kolem 10ti vteřin a pak se zase rozběhne... zdá se že na to nemá úplně vliv co zrovna dělám prostě se sám od sebe vždy zasekne a pak zase rozběhne.. dělají to všechny prohlížeče - Chrome, Opera, Pale Moon... neví někdo čím to může být?

Odpovědi na otázku

spustit process explorer a analyzovat zátěž komponent, případně zaplnění RAM.Případně může být i problém s DNS.Jo zaplněná RAM dokáže nalinuxu udělat velkou neplechu.

Malware v počítači taky dokáže napáchat škodu (použít ADW cleaner), případně nějaký rozežraný antivir...

Udělat MBAM https://www.malwarebytes.org/ , defragmentaci disku, pomůcku SFC /SCANNOW (nejlépe v nouzovém režimu) a následně si do prohlížeče (nejlépe Palemoonu) nainstalovat doplněk RAMBack https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/ramback/ a Empty Cache Button 2.6.1 https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/empty-ca... , které vyčistí RAM o několik desítek MB.

SG lze to i do Visty ? druhý a třetí odkaz. Ne Palemon, anglicky не знаюMě se hodně blokovali od září prohlížeče a tím celý ntb, ani myší nešlo hnout, jen odpojit od elektro (risk že nenastartuji Win.)Pak náhodně mě zavedl odkaz jinému zde k stránce Esetu a ti mi poslali další, který po stažení sílně zmírnil sekání se/blokaci o 95 %

Pokud ti nešlo hýbat myší, tak ti prohlížeč začal swapovat, řešením je jenom upgrade RAM paměti. Jinak když se ti myš zasekne, tak to může trvat i několik minut než se myš odsekne. Restart nebo odpojování ze sítě není nutné.Jinak samozřejmě oba dva doplňky fungují jak na Palemoonu (linux, Windows XP, Vista, 7) , tak i Firefoxu nebo Waterfoxu.

Dík, to bude to první. Myš kurzor se zastaví nejčastěji u posunu i když vyjmu než vypnu ze síte při zasunutí do ntb už nerozsvítí. Známé to naskočí za hodinu (též má Vistu v mém věku ntb) a jede dál.Můžu hrát šachy k tomu něco hudby obé mimo net a nesekne se půl dne. Sek v chrome i FF

Mě se tyhle záseky stávaly v raných verzích IE 11, Chromu a Yandexu (prostě webkitových prohlížečích které jsou proslavené největšími žrouty RAM) .