» Poradna » Ostatní

Zase mi přišel ňákej emajl s výýýhodnou nabídkou.

Úryvek:...Výzkum spočívá na pozorném vyplnění ankety přístupné na internetové platformě výzkumné agentury OmniGeo Česko. Abychom se Vám odvděčili za pečlivé vyplnění ankety i za Váš čas, odměníme Vás nárokem na odebrání hotelového voucheru pro dvě osoby, přijímaného ve více než 800 hotelích a penzionech téměř po celé Evropě. ...Zatím jsem na nic v tom emajlu neklikal. Než to smažu, nevíte. co to je za akci?

Odpovědi na otázku

Já to vím. Vše je o penězích, tudíž se někdo chce bezpracně napakovat.

Redakce upozorněna ...

Mě taky dnes přišla nějaká zajímavá nabídka:dobrý denJak je práce a podnikání? Doufám, že vy a vaše rodina se daří dobře? Jmenuji se Michael Annabel, Žena. Můžete být můj dobrý přítel? Chci, aby se do své země studovat a podnikat s vámi nebo vaší společností. když jsem obdržíte odpověď, pošlu vám moje obrázky pro vás vidět, jak vypadám. Modlím se vám bude líbit. Odpovězte prosím na mou e-mailovou adresu tak, že i vám vědět o podnikatelském návrhu. (Annabell_michel@yahoo.com)Díky God blessVáš AnnabelK tomu to sice přišlo i anglicky, ale tenhle překlad je zajímavý.

Člověče, Yardo, stačí dát do vyhledavače OmniGeo Česko a vvyjede ti takových informací.http://www.oversito.cz/pozor-na-ne/omnigeocz-a-d...

Sice "Redakce neupozorněna", ale přece stačí když zadáš do vyhledávače "OmniGeo" a máš jasno. To si opravdu neporadíš sám?Viz např. http://www.zive.cz/poradna/co-je-k-certu-zas... Ich 85.207.89.xxx | 30. 4. 2013 12:02Nejsem si 100% jistý, ale zdá se mi že něco podobného o chození výdělečných e-mailů už jsi tady psal... Sakra to jsi tak hloupý že nepoznáš co je spam????

Já to samozřejmě mažu. Ale jednak to nemusí být spam a jednak když je to (aspoň pro mne) něco nového, tak to myslím i jako případné varování pro někoho jiného, kdo by na to třeba skočil. Máš s tím nějaký problém?

Jak je letitou praxí prověřeno, kdo na tyhle věci skočit chce, tak na ně prostě skočí a můžeš je varovat třeba tisíckrát, to buď naprosto bez obav. A ke Tvé otázce ... myslíš že Ti za "vyplnění dotazníku" ( jinými slovy zadarmo ) dneska něco někdo dá? Ty se prostě ptáš proto, že za tim jako drtivá většina těchhle "podvedených chudáků" cítíš něco ZADARMO, kdyby tam jasně napsali, třeba už do předmětu "Akce za XXX korun" tak Tě ani nenapadne to číst a pokládat podobné dotazy, na které bylo už mimochodem odpovězeno 100x nejen tady, ale třeba i v TV ...

Doma mi vždycky říkávali: "Zadarmo ani kuře nehrabe".A když mi občas zavolá nějaké cool se super nabídkou a očekává mé nadšení, tak se ptám: "A dál?"

Za Linux treba platit?

Linux Ti někdo nutí v nechutných lživých reklamách, na které může skočit akorát omezenec ?

No, vsade sa mudruje, ze ked je nieco niekde zadarmo, tak je to podvod, lebo kazdy by si mal uvedomit, ze zadarmo vam nikto nic neda. Iba som si dovolil o tomto tvrdeni pochybovat, pretoze sa najdu dobre veci, ktore su zdarma.K tej druhej vete, aj ked je niekto obmedzeny, to neznamena, ze to dava podvodnikom a vydieracom pravo toho zneuzit.

Dobře, tak pro ty pomalejší .... řeč je o lživé reklamě, nikoli o Linuxu ... pochopil ?

Ked niekto ponuka nieco zadarmo, a potom zneuziije tych, co na to skocili je stale podvodnik.Ci je to naopak? On za nic nemoze a na vine su ti hnusni a sprosti, co boli hamizni a uverili, ze som nieco ponukal zadarmo? A preto je takato cinnost nasledovaniahodna?kazdy ma pravo podvbviest hocikoho a vzdy je to iba vina toho, kto na to skoci. Ae dobre, uz som ticho.

Já čekal že se ozveš Hele, aby už bylo tak nějak jasno ... mrkni se na tenhle pořad z archivu ČT ( možná jsi viděl, možná ne, nevím ) a tam pochopíš, že na ty TAKZVANÉ podvodníky prostě nejsou zákonné páky, oni jsou právně naprosto čistí ( tedy né Ti trapní amatéři, ale Ti co to mají skutečně ošéfované ) .... z té Jílkové tam ten jeden udělal ještě větší slepici než ve skutečnosti je .... a NEODISKUTOVATELNÝM faktem zůstává prostě to, že kdo se napálit nechá, DOBŘE MU TAK ! V tom pořadu je krásně vidět, co to jsou za individua, jak na jedné, tak na druhé straně a narovinu říkám, nikomu v tomto nefandím, ale ani nikoho nelituju. Už vůbec ne ty NENAŽRANÉ důchodce, kteří už neví jak by KE VĚMU přišli pokud možno ZADARMO, protože oni jsou přece chudáci ... To že měl někdo někoho úmysl podvést, to tam nikdo nikomu nedokázal a jak si vykládáš například Ty slova těch "podvodníků" je Tvoje věc, ale směrodatné to není ani omylem .... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mat...

Pozri, nasa diskusia je v podstate na filozoficko moralnom zaklade. Ja tvrdim, ze vyuzivat niekoho omyl alebo slabost na svoje obohatenie, je HNUSNE a malo by byt POTRESTANE. Ty v podstate tvrdis, ze je to SPRAVNE, NORMALNE a NASLEDOVANIAHODNE.V tomto ma nepresvedcis. Ja stale vidim dva tabory. Na jednej strane podvodnikov, ktori sa vydieranim, hrubym natlakom a nekalymi obchodnymi praktikami snazia vyuzit slabosti druhych na svoje obohatenie, a na druhej strane vidim tych podvedenych.To, ze nasa legislativa nie je schopna to oznacit priamo za podvod, je chyba v jej neschopnosti a neschopnosti organov cinnych v trestnom konani. V nemecku boli tieto predvadzacky PRIAMO ZAKAZANE ZAKONOM. Vo Svajciarsku boli firmy, ktore svoje podnikanie zalozili na systemovom uvadzani do omylu POZATYKANE. Zakon ohladom podvodu tam ma rovnake znenie ako v Cechach, bohuzial, v normalnej vyspelej krajine ma zakonodarstvo asi iny vztah k spolocenskym a moralnym hodnotam. Je zaujimave, ze tymto firmam uz davno odzvonilo vo vyspelych statoch Europy, ale stale sa im este dari iba v postkomunistickych krajinach. V nich stale akosi pretrvava mantra, ze kazdy ma pravo podviest kohokolvek, a vzdy je na vine ten podvedeny. Podvodnik za nic nemoze.Nedavno bol v TV pripad, ako nejaky chlap uniesol tri zeny a potom ich roky vaznil v pivnici. Na sude tvrdil, ze je absolutne nevinny, bola to len a len chyba tych dievcat, ze mu naivne nastupili do auta.

P.S. Ten zaznam na CT som videl, a ani mne sa nepacil postup moderatorky.

Tady nejde o postup, tady jde o to, že ona v přímém přenosu předvedla tu nepozornost a naivitu právě těch, údajně poškozených "Kde tady uvádíte že se bude něco prodávat?" ... důležitá jak pytel srač*k strkala ten plakát pod nos zástupci té firmy ... on se podíval a řekl "Tady, druhý řádek odzhora" .... "Aha" ... Jílková, divizna jak svině, červená jak rak U6ilý a pažravý čech vidí velký nápis ZDARMA a víc nečte ... a to si prostě zaslouží trestat tak dlouho, dokud se to nenaučí, tečka.

Ty by si trestal iba tych, co si nevsimnu nekalu obchodnu taktiku. Preorientuj svoj srd na tych, co ju vytvaraju. Tam je ZLY UMYSEL od sameho zaciatku. A zneuzitie dobrej vole.

Sakra jaký zlý úmysl ? na tom plakátu bylo JASNĚ uvedeno, že ta akce je spojená s návštěvou podnikové prodejny a možností nákupu zboží za ( v rámci té akce ) snížené ceny a ta slepice to prostě ( jako většina těch "chudáků" ) prostě přehlídla. To že někdo není schopen si pozorně pŕostudovat leták než někam vleze je nějaký zlý úmysl? To máš tedy dost pokřivené představy o fungování světa Ti povím ...

NE! Já jsem jasně napsal, že nefandím ani těm prodejcům, ale není mi líto ani těch lidí, jejichž charakter jsem taktéž definoval naprosto srozumitelně, tak jaképak SPRAVNE, NORMALNE a NASLEDOVANIAHODNE. Já sám bych se do takového prodeje nikdy nepustil, protože na to nemám žaludek ( ale to nemám na spoustu věcí, které bys jistě považoval za legitimní, například politiku, která je košér už tak nějak samosebou ), ale tak bych nikdy nejel na podobnou akci, nebo se naivně domníval, že mě někdo vezme na výlet do Istambulu zadarmo.O tom co se děje ve švýcarku se vůbec nemíním bavit, žijeme TADY v téhle necivilizované džungli a mě palí daleko podstatnější věci, než je okradený, naivní, užilý, pažravý penzista ...

Tolerovanie podvodnikov, statom poskytovana ochrana podvodnikom, necinnost organov v trestnom konani povazujem ZA DOST PODSTATNU VEC o ktorej sa treba bavit. Prave caste mavnutie rukou nad tym, sposobuje tu dzunglu v ktorej sa nachadzame a obdivovanie Svajciarska a inych vyspelych statov, od ktorych sa mozme este vela ucit, co znamena etika, poctive podnikanie, spravodlivost a rychla vymozenost prava.

Já myslím že to je naprosto zbytečná debata .... Mi to tak připadá, že zákony se musí dodržovat a jednat v jeho mezích se musí akorát když to vyhovuje Tobě .... morální a etické je akorát to, co se morální a etické zdá Tobě ... atd atp. Tak to ale není .... naštěstí. Neznalost a nepozornost neomlouvá a to bez vyjímky, jsou to všechno dospělí lidé na obou stranách. Je jednoznačně špatně, když tam na nějaké té akci někdo někomu začne vyhrožovat, to je bez jakékoli diskuse, jenže ... to už je holt taková "latina" a jak se ukázalo, takový akcí, resp. takových společností co to praktikují přesně tak, jak se všude kritizuje, je jak šafránu. Ti ostatní prostě jednají v mezích zákona a s tím prostě nic nenaděláš. Ty prostě nemůžeš jednoznačně říct že ten nebo onen je podvodník, protože Tě u dveří uctivě nepozdravil a když už jsi na té akci ( nebo třeba i v tom konkretním obchodě ) tak Ti prostě začne něco nabízet, to se Ti stane i v blbé drogerii, že jenom vlezeš dovnitř, už Ti stojí za zadkem nějaký dotěra. A to že orgány činné v trestním řízení nedělají nic, to přeci nemůžeš házet na ty obchodníky, to je naprostý nesmysl.

No, to, ze neznalost a nepozornost neospravedlnuje, je dost diskutabilne. Ak firma svoju zivnost zalozi VYLUCNE NA TOM, aby co najvacsi pocet ekonomicky cinnych subjektov uviedla do omylu a teda 100 percent vsetkych jej zakaznikov tvoria "iba neznali a nepozorni, ktori zhodne tvrdia, ze boli oklamani", tak to OSPRAVEDLNUJE a VELMI. Mozem ti poslat DESIATKY sudnych rozhodnuti, ktore tieto zmluvy uznali za neplatne a priamo v rozsudku to oznacili za nekale obchodne praktiky. Jedna sa o firmu Bezreklamky.Ale myslim, ze lepsie bude, ked sa budeme bavit radsej o filmoch alebo o pocitacoch.

Ale to je čistě Tvůj pohled na věc, že jejich činnost je založena VÝHRADNĚ NA TOM někoho oklamat, to je tak maximálně tvrzení proti tvrzení, s tím bys neuspěl NIKDE na světě

To nie je ciste moj pohlad na vec. To bolo VYJADRENIE SUDU a bolo to napisane v DANOM ROZSUDKU. http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/bezrekla... Ked ma firma 100 percent zakaznikov, tak s tym USPEJEM VSADE VO VYSPELYCH EUROPSKYCH STATOCH, dokazom toho je, ze nikde v takych statoch taketo firmy uz neoperuju a nikdy na sude nemali ani najmensiu sancu. Naopak, sancu 50 na 50 mas ze neuspejes V POSTKOMUNISTICKYCH KRAJINACH. Ale vsetko chce cas. Mimochodom, aky je tvoj nazor na film Heat z roku 1995?

Ale vždyť to je pořád dokola ... ty tady furt předhazuješ jednu firmu, která už to prostě přehnala, ale za tou jde spousta ( člověk v pořadu výše uvedeném hovořil o 300 firmách ) dalších, kteří dejme tomu podle Tvého morálního měřítka nejedná košér, ale zákonu to neodporuje, tečka. Na tom prostě NIC nevymyslíš

Takychto podvodnych firiem a prislusnych sudnych rozhodnuti, ktore jasne vravia, ze dotycny subjekt ma svoje podnikanie zalozene VYLUCNE na uvadzani do omylu, mozem dat viac, toto bol iba jeden priklad.Tie firmy, ktore este funguju, funguju IBA vdaka tomu, ze poskodeni sa boja ist do sudneho sporu a radsej zaplatia novodobe vypalne. V tom je rozdiel mentality u nas a v krajinach ako Nemecko, Svajciarsko, Rakusko a i, kde sa taketo firmy podarilo takmer uplne vymytit. Preco? Jednoducho preto, lebo kazdy poskodeny sa zacal branit. A ked sa zacne branit kazdy, tak dana firma sa financne polozi. Pretoze na sude v takomto pripade je 99 percentna istota, ze obet sudny spor vyhra. Takyto gauneri s tym prestanu az v momente, ked im krivka nakladov prevysi krivku vynosov. A to sa stane vtedy, ked sa ich ludia prestanu bat a prestanu im dobrovolne platit.Chce to vsetko cas, este ludia maju v sebe rezidua ovčej mentality. Bohuzial, to je vysledok minuleho rezimu.

Ještě k tomu odrazu morálky v právu - tímto se to obvykle ilustruje při výuce právní filozifie: http://en.wikipedia.org/wiki/Riggs_v._Palmer

Ne, nedomluvíme se ty o koze, já o voze ... necháme toho. V každém případě Ti přeji aby se Ti nikdy nic podobného nestalo a jsem i přesvědčen o tom že se skutečně nestane, protože používáš šedou mozkovou kůru a nemusíš mít doma všechno

Tak vsetko nie, ale toto by mi celkom bodlohttp://www.hometheater.com/images/archivesart/100302... Zalubil som sa do firiem Gryphon a Tidal. Mozno preto, lebo od nicj nikdy nic nebudem mat.

A víš proč? Protože tohle Ti nikdo z těch vagabundů na svých předváděčkách nabízet nebude, tam se nabízí pouze ŠMEJD ... a ten u Gryphonů nenajdeš

To je poměrně rozšířený omyl, který mohutně šíří hlavně ti podvodníci, že jednání "contra bona mores" NENÍ v rozporu se zákonem. Viz jeden z hlavních principů občanského práva - ochrana dobré víry. Dále například § 39 obč. zák., § 265 obch. zák., nález Ústavního soudu I.ÚS 199/11 ze dne 26.01.2012 - z toho si dovolím citovat: " Ústavní soud uvádí, že považuje za neakceptovatelné, aby se případné soudní ochrany dostávalo subjektům, které evidentně poškozují práva svých klientů. Ustanovení smluv nebo smluvních podmínek, která jsou formulářově předtištěna a neumožňují jednoznačně slabší straně jejich modifikaci, v sobě skýtají možnost vyvolání nepříznivých následků na straně klienta, kdy nebude dotčena pouze jeho sféra právní, ale zejména sféra osobní. Postupy, kdy klientům jsou vnucována smluvní ujednání v podobě zajištění biankosměnkou, smluvní pokutou ve výši 30 % nebo 45 % dlužné částky za prodlení s platbou splátek v řádu jednotek týdnů, či smluvní pokutou ve výši pětinásobku dlužné částky za hrubé porušení smlouvy nebo podmínek, je nutno považovat za nepřijatelné a uvedená ujednání označit za neplatná pro jednoznačný rozpor s dobrými mravy. Na tomto závěru nemůže nic změnit ani skutečnost, že klient takového subjektu smlouvu podepsal, a to dokonce ani v situaci, kdy by ve smluvních podmínkách bylo obsaženo ujednání, že klientovi se takto stanovené smluvní pokuty nebo zajištění biankosměnkou nejeví za nepřiměřené či odporující dobrým mravům. Běžný klient úvěrové společnosti totiž nemůže v případě krátkodobého úvěru dopředu očekávat, ba ani předpokládat, že celková splacená částka bude několikanásobně převyšovat částku půjčenou. Tento předpoklad nelze ani spravedlivě požadovat.Z těchto důvodů by ochraně takových věřitelů neměla být poskytována soudní ochrana, a to ani v exekučním řízení, neboť ochrana takto nabytých práv stojí zcela mimo účel civilního procesu, resp. mimo základní hodnotový rámec práva jako normativního Ukázat celý příspěvek

škoda, že nechodí pracovní smlouvy

Zajdi se někam ucházet o práci a když si Tě na základě Tvých schopností ( a v případě že by ses rozhodl dělat pro modelingovou agenturu i vizáže ) nějaký zaměstnavatel vybere, tak Ti jistě nějakou tu smlouvu mailem pošle

Ten Michalův povzdech je oprávněný. Ve spamu se rozesílá kdejaká hloupost, ale seriozní nabídka na práci - to jsem nikdy neviděl.

Seriozni nabidka pres zcela neseriozni komunikacni kanal? :o)))))

No, jedna "seriozna" sa najde. Toto rozosielali beznehttp://job-24.sk/

To bys toho chtěl nějak moc ne? Napřed se musíš přihlásit do nějakého výběrového řízení nebo si nastavit na portálech zabývajících se prací upozornění, aby ti chodily nabídky na maila.

To mi už řekla doktorka nebo ___psycholožka__z__Úřadu__práce__ před několika lety, že výběrovým řízením nemám šanci projít

Tak tím pádem nechápu, proč si tady stěžuješ, že ti nikdo nedá smlouvu. Když neprojdeš výběrovým řízením, tak máš holt smolíka. Jediné místo, kde by ses mohl uchytit, tak je politika. Doporučuji kandidovat za stranu Petra Cibulky (Volte Pravý blok), kde kandiduje například i Petr Hejl, autor světoznámého hlodače.

Právě proto má mít stát nástroje jak zaměstnat lidi, který nejde zaměstnat "normální" cestou přes výběrová řízení.

A jaké nástroje bys navrhoval? No vidíš, a už máš námět na změnu. Tak se přidej k Cibulkovi, volby jsou už příští rok. On si tě napřed prověří siderickým kyvadélkem, jestli jsi někdy nepracoval pro STB a KGB/GRU a když shledá, že ne, tak tě přijmou a můžeš to rozjet.

Na to nepotřebuju psychologa Podívám se na Tvůj blog a je mi to naprosto jasné ....

No budeš sedět doma na zadku a najednou ti přijde jen tak mail s pracovní smlouvou na práci za min. 100000 ,- měsíčně (samozřejmě čistýho)

Třeba když politik, udělá průšvih tak se mu pracovní nabídky jen hrnou.

Tak se dej na politiku, třeba tady http://www.spoz.cz/volebni-program/ pod třetím bodem se najdeš.