» Poradna » Notebooky

Zařízení na cesty

Ahoj prosím přítomné o radu a za odpovědi moc předem děkuji. Doma mám velké PC a na krátké kouknutí na net chytrý telefon. Chybí mi však zařizení když jedu třeba na dovolenou nebo někam na vikend nebo prostě někam na cesty takový mini notebook nebo něco jako je 2v1 . Použití bude dá se říct přiležitostné proto nechci investovat vysoké částky nebraním se ani repasovaném zařizení . Moje hlavní požadavky jsou aby baterka vydržela minimálně 4-5 hodin na netu a aby to mělo klávesnici a nejlepe windows . Vím, že s Linuxem by bylo takové zařízení svižnější , ale já jsem jo ještě ani nikdy neviděl tak nevím jestli bych si zvykl . Většina takových zařízení má však jen interní pamět 32 GB i když v PC bude jen windows office anitivir a acrobat reader , tak otázka zní jestli to bude stačí a nebo i přes neustále stahování aktualizací za čas i na windows nebude 32 GB málo? jinak kdyby 32 GB stačilo tak přemyšlím o umax vision book 14 palcůa nebo si taky říkám jestli by nebylo lepší tohle řešení ? https://www.pocitarna.cz/notebooky/lenovo-thinkpad... parametry vypadají že PC bude vykonově v pohodě když má i ssd disk ale bojím se co ta vydrž když jsem ani nikde nenašel údaj kolik vydrží takový stroj jako nový .... PS: doma mě řikají že kupovat zařízení které mě bude sloužit do vlaku/busu na dovolenou do auta a tak , prostě taková přiležitostná hračka když se mě zdá mobil malý, že to může udělat jen internetový zavyslák, že alespon někde bych si měl od netu odpočinout.

Odpovědi na otázku

Na tohle mám 10" tablet, protože ne vždy mám po ruce zásuvku a 4 hodiny by mi nestačily. Jelikož tam nepíšou kolik to vydrží tak bych měl trochu strachCo tohle a přikoupit klávesnici? Pokud se bez ní neobejdeš a windows k prohlížení netu nepotřebuješhttps://tablety.heureka.cz/lenovo-ideatab-a10-za0c01...

o tabletu jsem jako o alternativě také uvažoval. Mě by se spíš libilo nějaké 2v1 s dlouhou vydrží ale když za to nechci zaplatit do vi co peněz tak to bude mít jen 32 GB a mám strach z toho v kombinaci s win 10

Tohle by mělo splňovat požadavky jenom nevím jestli za to chceš dát tolik peněz https://tablety.heureka.cz/asus-t100ha-fu026t/specif...

32GB na Windows (předpokládám 10) je málo. Určitě bych vzal minimálně něco s ssd 128GB.

Tak to ano ale to bude pak za hodně peněz a to na přiležitostné použivání když mám doma velké PC nestojí za to

Úplně v pohodě - nijak extra jsem nečistil a mám asi 25 GB. Jinak "antivir" už ve W10 je a Acrobat Reader nepotřebuje, stačí Sumatra, má pár MB.

"s linuxem bude takové zařízení svižnější" - až naprší a porostou kvedlačky.Pokud tam nechceš nahrávat filmy na celou dovolenou, tak 32 GB úplně stačí. Asi tam nebudeš dávat všech 80 programů a všechny hry, co máš doma na PC. V podstatě ti stačí www prohlížeč, ze kterého vyřídíš i mail, a kecálky máš na mobilu.

No mě jde o to jestli se windows časem neroztahne tak, že těch 32 GB bude jen díky aktualizacím málo i pro něj

Mě se na můj účel nejvíc libí zařízení 2v1 ale když nechci dát hodně peněz tak bude 32 GB fakt masakr jen s windows se bojím a třeba s Lubuntu nemám moc zkušenosti třeba jestli podporuje dotykové ovládání a tak...

"Vím, že s Linuxem by bylo takové zařízení svižnější , ale já jsem jo ještě ani nikdy neviděl tak nevím jestli bych si zvykl"Hele, zvyknout si není nijak složité - ono se to vzhledově až tak neliší - viz např.:http://bit.ly/lubuntuw7TrustyBTW: potřebuješ zrovna výslovně MS Office? Jinak ty webové ti pochopitelně pojedou i na linuxu.A na cestách stejně nejspíš zapneš systém a klikneš na nějakou ikonku na ploše. Navíc si nebudeš muset dělat takové starosti s bezpečností, což je na různých wifinách celkem fajn.Na 32GB disku ti pak linux i se vším softem (např. to zmíněné Lubuntu) zabere tak 10 GB a zbytek ti nechá na tvoje data, zatímco u Windows si uživatelé stěžovali, že si to stáhlo pár aktualizací a disk byl plný.

a když koupím dva v jednom podporuje linux dotykové ovládání? a já nemyslím office jde mi o software abych mohl otvirat zakladni dokumenty jako doc,xls, powerpoint a pak pdf skype a pak a něco na přehrávání hudby a filmů- Já vím, že nejlepe by bylo koupit něco s 64GB pamětí a windows ale to je na přiležitostné použití drahá věcička. Nebo na aukru nějaký notas tak za 3 000 ale ten mě vydrží na baterku v nejlepším připadě tak 2 hodky a nebo taky nic a to na cestování moc není no

"jde mi o software abych mohl otvirat zakladni dokumenty jako doc,xls, powerpoint a pak pdf skype a pak a něco na přehrávání hudby a filmů"Pokud máš nějaký počítač s Windows, tak si vyzkoušej tyhle programy:LibreOfficeVLCSMPlayerFirefoxChromena linuxu jsou totiž taky, vypadají stejně a chovají se stejně.Dotykové ovládání by podporovat měl, ale 2v1 jsou často nestandardní a problematická zařízení. Proč si nekoupíš nějaký levný repasovaný malý Thinkpad - na cesty by asi stačilo i Core2Duo a 4GB RAM. Baterka jde leckdy ještě koupit u Avacomu nová, tj. cca 1600 Kč navíc.

já ty programy znám jde mi o to jestli má pro ně linux alternativu což jsem pochopil teď Tebe, že nejspiše má . no dva v jednom proto že já jsem chtěl vždycky nějaké malé PC na vyjmečně na cesty a tablet tak trochu taky tak jsem si myslel, že dva v jednom by to splnilo repasovaný thinkpad ? porad nějaký ?

Já jsem přemyšlel když by NB tak o tomhle https://www.pocitarna.cz/notebooky/lenovo-thinkpad... ale nevím jestli to není na cesty velké ale ta 12 display by byla na cesty rozumnější na tomhle si myslím by dobře šlapal i windows. no

bych se na levné 2v1 krámy vykašlal a vzal ten Thinkpad, i kdyby byla blbá baterka, dá se pořád koupit nová:http://www.avacom.cz/lenovo-x200-series-liion-... a baterky od Avacomu jsou dobré, mám je vyzkoušené.BTW stejně bych na to hodil linux - Core2Duo je starší dvoujádro a s antivirem apod. to bude pořád o dost línější než linux - ten na tom musí jet jak blesk. Navíc, zdá se, Windows nijak nezbytně nepotřebuješ.

jestli ty programy znáš, tak máš odpověď. Jak jsem psal, vyzkoušet je můžeš už na Windows.

a ještě jedna otázka i když vím, že je hodně subjektivní. Kolik by jsi investoval do zařízení které by jsi využival pakrát do roka (dovolená , vikend na horách, delši cesta vlakem atd...)

hehe, já mám na tyhle akce shit netbook s Lubuntu co by tehdy stál jetý něco kolem 2 tisíc, ale já ho získal jako vyrovnání za nějakou službičku Ale já to mám jen na hrubé třídění fotek, jejich zálohu na exterák a na nějaké to základní využití na net a mail. Žádné hry, HD filmy, ani nic podobného.

Tak to je super Mě ještě napadlo si na tehle účel koupit nějaký 10ti palcový tablet s androidem a k tomu na občasné použití externí klavesnici . taky jedna z levnějších možnosti no.....

to jsem zkoušel taky, ale nesedlo mi to. Navíc se mi hodí velká usb na netbooku. Práce s usb zařízeními je na tabletu taky dost pruda (ne každý má OTG, potřebuješ redukce, microUSB konektory jsou dost snadno poškoditelné) a nemá to ani velký SD slot.

Moc Ti děkuji za všechny rady nakonec budu zítra na 99% objednávat tohlehttps://www.alza.cz/lenovo-miix-300-10iby-doc... tak mě můžeš když tak ještě zadržet. Mě se prostě libí že je to 2v1 a má alespon 64 GB a není zas tak drahej

Atom a 2GB RAM + k tomu Windows 10? Ty jsi asi hodně masochista, co? Sice tam aspoň nedali 64bit systém, ale Wokna na tomhle budou docela líná.Takovýhle stroj už jsem v ruce měl a nijak mne to neoslnilo. Ale což, posluž si

TAk já vím, že to není žádný zazrak. Domů bych tohle na velké použivání nechtěl ale na použivaní na cesty podle mě OK můžeš ho mít jako tablet vejde se i do kastliku do auta dá se i v tom autě i napajet a dobijet vydarží okolo 6-8 hodin to skoro žádný NB nenabídne a hlavně cena je cca 4800 bude sloužit zejmena jen na internet na dovolené nebo na zkraceni času na netu při cestě vlakem busem nebo někde při čekaní chvilkový net někde na benzínce a tak.... přečtení a odeslaní mailů + hovor na skype mám docela vysokokapacitní power banku pro mobil tak že i z ní bych v připadě nouze tablet PC nabil a to mě NB taky nenabidne Jinak já vím, že je to taková malá spíš hračička tak ji nechci tady vychvalovat do nebes neboj PS kdyby jsi věděl o něčem lepším do 5000 tak klidně napiš co by pro mě bylo lepší .

a proč hvězdný tablet já vím, že je o palec větší displej . Ale to lenovo má za stejné penize 64 GB interní pamět , tak že nevím mě přijde možná větší uložiště na na data důležitější než větší displej , ale nevím no....

No třeba proto, že s tím Lenovem obecně mám horší zkušenosti, první vrácen ve 14 denní lhůtě (problém s SD kartami), druhý potřetí v reklamaci pro rychlé vybíjení - při běžné práci s bídou 3 hodiny, film se ani nestihne shlédnout, při připojení na dock a zvednutí ze stolu se musí držet tablet i dock, jinak dock samovolně odpadne, Trestor při pojení s klávesnicí připomíná spíš notebook, můžu ho brát jakkoliv, ani se nehne. Odezva Trekstor tabletu jednoznačně lepší. No a displej je poslední kapka - rozdíl mezi HD a fullHD obecně a mezi displejem Trekstoru a Lenova - Lenovo skoro jakoby nebylo ani IPS.

To snad musíš vědět sam. Na linuxu mnou citované pojedou v pohodě. Ty i5 nejsou orezavatka, maji přes sebou x let na linuxu. Za dané prachy koupis kvalitu, což se o atomech s 32gb atrapou ssd říct nedá, k tomu 2gb RAM a win = Prus.er je na svete. Skus si stahnout unetbootin a pres něj kubuntu, udělá ti to i live USB a můžeš si to prubnout. Případně ti stáhne i jiné Linux.

Pozor na kombinaci těchto Atomových tabletů a Linuxu. Má to UEFI + 32bitový zavaděč = kombinace, kterou většina distribucí nepodporuje. Určitě si to nemalujte tak, že si vytvoříte instalační flešku, zapnete bootování z USB a instalujete... Otázka je taky, jaká bude pod Linuxem spotřeba.

Další věc na kterou je třeba upozornit je váha zařízení 2v1. Jelikož je celý počítač v displeji, musí mít klávesnice odpovídající hmotnost (aby se to nepřevrhlo). Takže dohromady je to pěkně těžké. A uchycení těžkého tabletu na malých výstupcích v klávesnici nemůže být pevné - displej se bude trochu kymácet a postupem času se to bude (musí) zhoršovat. Taková cesta autobusem po D1 dá úchytům pěkně zabrat.PS: Jsem několik týdnů (v rámci možností spokojeným) vlastníkem tabletu od Trekstoru, který tu zmínil Pospa58.

on podle mne mluvil o tom Thinkpadu X200 s C2D, co zmínil tazatel hned na začátku. A tam s linuxem problém nebude.

Prosím, nepiš o něčem, co znáš jen z "jedna paní povídala". Na účely, které požaduje tazatel, 2v1 s 2 GB RAM a 32 GB diskem stačí. Opět zde dám snímek obrazovky z tabletu TrekStor SurfTab (tzv. "Hvězdný tablet").http://pasteboard.co/Dh12Z53JO.jpgJak vidíš, disk není ani zdaleka plný. A to tam mám nainstalované i ty Office365, místo Acrobat Reader je Foxit Reader, na filmy Kodi, prohlížeč Opera i Google Earth.

OT: Pospo, co je to za na screenshotu? Díky

Těch 13 GB volných mě docela dost děsí . stačí aby windows nastahovali par aktualizaci nebo nedej bože kdyby přišel nějaký service pack a není kam dávat. nTo je právě věc čeho se u těhle zařízeni bojím nejvíc a to je těch 32GB a tak to má většina levnějších 2v1 bohužel

X200 nebo x200s není špatná volba. Ale za 5k mas x201 a za 7k x220. U repasu dřív pocitem ze baterka vydrží 3-4h. Případně lze koupit 9 clankovou baterku. Od x201 je v tom i5. Linux doporucuji, instalace je jednoduchá a mas rovnou i potřebné soft. Defakto při danem využití nepoznas rozdíl mezi nabusenou i7 ve stolním PC.

Za 10k mate tohle - https://www.czc.cz/asus-t100ha-fu030t-seda/1... .Na dane ucely idealni, cena zanedbatelna.Ano, muzete vzit neco za pulku, ale brzo zjistite, ze to za ty usetrene penize rozhodne nestoji.