» Poradna » Mobily

Zapojení TV / hi-fi věž za použití převodníku optical / 2xCinch

Zdravím,mám problém se zapojením TV LG LG 42LE7500 a věže Panasonic SA-AK320..TV - audio výstup pouze jack na sluchátka a nebo optika.Věž - vstup pouze 2xCinchZatím jedu přes kabel jack / 2xCinch z toho výstupu na sluchátka, ale není to zrovna moc elegantní a navíc se někdy stává, že musím mít TV i věž na max, aby byl zvuk ucházející.Moje otázka zní:Bylo by možné připojit tento převodník:http://www.softcom.cz/eshop/prevodnik-z-digital... abych mohl využívat optický výstup z TV a zvuk byl lepší??Díky

Odpovědi na otázku

Pokud ti není líto těch peněz (je to předražené), tak si to kup. Fungovat to bude, ale žádné "zázraky" nečekej.

No jde mi hlavně o to, jestli bude nějaký rozdíl mezi tím, jak to mám teď, a tím, nad čím uvažuju..

Moc ne.

Ani v té úrovni hlasitosti?

Nakonec používám SCART přes domácí kino.Ani když jsem zapojil z převodníku zvuk do domácího kina na AUX 1 (jack) a AUX 2 (2 cinch) kvalita nebyla taková,jako použití doporučeného SCARTu od výrobce.

Já nemůžu použít SCART, protože na TV je pouze jeden vstupní..

Ten vstupní je zároveň i výstupní. sežeň si patřišnou reduci. (kabel scart > 6x cinch)

Nj, to mi nedošlo. Vyhrabal jsem tu nějakou podivnou SCART / 4xcinch redukci s cinchy:Video INVideo OUTAudilo IN LAudio OUT LNějak mi není jasný, k čemu je dobrá, ale mě asi k ničemu. Budu teda muset koupit tu se šesti cinchy. Je jistý, že to bude v tý mojí setavě OK?Díky

Hele,zde je zapojení ve SCARTu:https://cs.wikipedia.org/wiki/SCARTTo je pro Tebe,abys uvěřil,že zvuk bude funkční.Kup si toto:http://www.elektro-paloucek.cz/elektronika/av-kabely-a-k... Zůstane Ti zachována funkce SCART zásuvky.

A pujde ti z toho scartu taky treba DD, DTS (pokud bys neco prehraval z ext. hdd)?Ja si myslim, ze to pujde pouze z te optiky..?

Převodník z optiky převádí signál na anolog.Co to je za dotaz.

Co se ti na tom dotazu nelibi..? Normalni TV neposila zvuk DD ani DTS do scartu, ale bud do optiky nebo hdmi.Takze to bylo pouze upozorneni na to, ze mu z toho scartu nemusi jit zadny zvuk.Ze tahle LG neumi DTS, je jeji problem. Pokud by to umela, tak nevidim zadny problem s prevodem optika -> analog.Nepodporuje kódování zvuku DTS :(Kdyby tady nebyl ten problém s DTS, dal bych 100%. Bohužel u mnoha FULL HD .mkv souborů je právě toto kódování zvuku, takže je tu ještě dost práce s převodemviz. treba hodnoceni uzivatele na:http://led-televize.heureka.cz/lg-42le7500/

Tvoje úvahy jsou sice zajímavé,jenže TV přehrává zvuk ze vstupů pouze přes svůj zesilovač a repro.Do žádných výstupů "cizí signál" nepustí (vstupy USB a HDMI) ani do optiky/scartu/digitálního.Takže DTS apod. si hodnotitel může dát za klobouk.

Jen pro upřesnění: z toho SCARTu nešel ani zvuk AC3 a ten TV jinak normálně přehrává.

Asi nechapu.Chces rict, ze kdyz si k TV pripojim externi HDD do USB, film si budu prehravat v TV, ze mi nepujde zadny zvuk do optiky, HDMI..?

Ano - přesně tak.

Tak to se budes muset asi nekdy projit po obchodech.Budes se asi divit, ale doma prehravam z ext. HDD pres optiku v TV (stejne tak i HDMI) i DTS.Ta LG bohuzel neumi DTS, ale nevidim jediny duvod, proc by pres optiku (HDMI) nesel zvuk ven v DD

Vzkaz pro minusaka - ze si poridis TV, ktera ma optiku na ozdobu, je tvuj problem...

Tady se někdo rozmínusoval - ale já to nejsem.To zas bude ten šašek,co dá v hospodě 10.piv a potom leze do poradny...Z Hdmi to funguje - nefunguje přes USB.Myslím optiku.Proto používám http://set-top-boxy.heureka.cz/evolveo-arcadia-dt-3030hd/Připojím disk nebo flešku a jede to.Samožřejmě je připojená do Hdmi vstupu.Ale celkově jsou s TV LG a zvukem dost problémy.

Tak jsem zkoušel alespoň ten levej kanál na tom SCARTu, co mám a vypadá to tak, že zvuk TV šel, ale z flashky už ne. Takže ten adaptér by mi asi nepomohl :/

Z flešky Ti nepůjde ani přes převodník. Vyzkoušeno.Ani pokud něco zapojíš do Hdmi.Pokud máš zvuk ve sluchátkách, při připojené flešce, budeš muset používat sluchátkový výstup.

Převodník jsem koupil tento:http://shop.avcenter.cz/avcenter/eshop/46-1-Audio... Je tam i levnější.Můžu říct zodpovědně,že není absolutně žádný rozdíl (použita optika).To jsem měl i zvuk vytažený ze SCARTu.Jediná šance je kvalitní zesilovač s ekvalizérem (ale ne s přepínáním typu "rock/classic/pop atd.).