» Poradna » Počítačové sítě

Zapojení switche

Zdravím, potřebuju poradit se zapojením switche. Používám doma Wifi router Asus RT-N10D, bohužel ale poslední dobou začal zlobit. Wifi posílá bez problému, ale po kabelu do stolního PC už to občas zlobí a objevují se výpadky, což je problém v online hrách. Nechce se mi ho ale vyhazovat když bezdrátově funguje dobře. Napadlo mě tedy že ho odkloním pomocí switche a budu ho používat jen jako AP a linku z modemu povedu přímo do PC. Modem mám Motorola sf21000 a jede na optiku, za něj bych zapojil switch, ze switche už bych vedl bokem Wifi router a jinou linkou z toho switche kabel přímo do PC. Lze to takto zapojit? Případně je třeba něco nastavovat?

Odpovědi na otázku

Nelze. Nejprve musí být za modemem router, teprve potom můžeš něco rozbočovat. Osobně ale myslím, že budeš mít problém spíš s kabelem než s routerem.

Dík za odpověď. Zkusim teda jinej kabel. Pokud to pomůže tak máš u mě pivko. :)

:) Jak ti to vlastně blbnulo?

No, pokud mám zapojenej kabel z modemu přes Wifi router do PC, tak to zlobí. Několika vteřinový výpadky, download nedojíždí do konce. Prostě dost nestabilní. Pokud mám zapojenej kabel rovnou z modemu do PC tak jede všechno bez problému.

Tak on může být skutečnš problém v tom WiFi routeru, resp v jeho LAN části.Chtělo by to vědět jak to máte zapojené, ten modem Vám dává na tom kabelu vnitřní IP rozsah a ten WiFi funguje čistě jako switch / AP? t.j. Kabel z toho modemu je do LAN portu switche a celá síť za tím modemem má jeden IP rozsah ?