Zamrznutí(trvalé seknutí)PC

Dobrý den,Už nějakou dobu mně tíží problém s PC.Jedná se o sestavu:Zakl.deska:Gigabyte 970A DS3PChlazení: CPU:Arctic Freezer A30Procesor:AMD FX 8350 Paměti: 3x Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz CL9HDD: WD VelociRaptor 150GB 10000ot 2xWD 1000GB 7200otVGA: Saphire ATI Radeon HD 7970 Case:Zalman Z11 PlusZdroj:Corsair CX 600 Pří hraní jakékoliv hry se po nějaké době cca 5 az 15 min sekne pc a zvuk,jediná možnost je restartováni teploty jsou v pohodě jelikož v bedně maji HDD svoje ventilatory a privod je ve spodu a odvod na vrchu a klasicky vzadu,gpu ma teplotu (při zátěži)pod 70 coz si myslim ze je pohoda prosím o zdílení vašich zkušenosti ješte sem chtěl upozornit že pc neni taktováno dříve bylo ale jelo to bez problemů,ale to taky byl pouze jeden hard disk,nebyla přidána ramka a starý case ktery mel ventilátor pouze ve predu a v zadu

Odpovědi na otázku

Pomocí stressMyPC otestován CPU kde byla teplota 44 u graficke karty sotva 50 a harddisky se pohybuji kolem 33 az 37 pak jsou udány nějáké tri teploty zakladni desky 37,51,43

Bud mate extremne dobre chlazeni nebo stressMyPC nedokaze skutecne zatizit Vasi grafickou kartu, ta teplota je na zatez dost nizka.Teploty Radeonu 7970 do 70 by mely byt naprosto v pohode.Osobne bych zkusil aktualizovat ovladace graficke karty.Pro jistotu muzete pred instalaci novych driveru zkusit stare odinstalovat.

ak už foto, tak na http://postimage.org/

Ja by som odporučil otestovanie disku pomocou napr. HD Tune. Stalo sa mi to na jednom notebooku HP, kde po asi 5 minútach takisto zamrzol (vadné sektory na HDD).

Děkuji vám za radu po vyzkoušeni dám vědet

dobrá sestava pamatuj na to chladit dobře Northbridge tyhle devítkový chipsety 970 990 jsou vařící jak prase může ti to taky dělat tyhle problémy chtělo by to na bočnici švihnout větrák což u toho zalmana Z11 nejde ale Thermalright HR-05 / IFX by ti tam šel přidělat ,taky ho mám na GA990XA dost se to zlepšilo nebo aspon 50mm ventilátor si na něj dej.

Vyborný nápad,ale nedokážu si představit jak to tam přidelat když chipset je prave na miste kde je graficka karta priložím foto

Mockrát děkuji za radu,tohle by mě nenapadlo ačkoliv sem byl s vysokýma teplotama obeznámen,ale kam se ten chladič umisťuje na ten vetši pasivni chladič s logem gigabyte ,nebo na ten menši???V druhém připadě si nedokážu představit jak ho tam namontuju,protože ho překrýva grafická karta přikladám obrazek zakladni desky,bod 1 je to chlazení z logem a bod dva je schovan grafikou děkuji za odpověd

Vypni chrome a uvidíš ten rozdíl :) .

Chrome nepoužívam ale použivam iron neco na zpusob chrome přikládám fotografiji me sestavy

hele já tam měl nacpanej na šikmo 60mm Gelid větrák ,obmotal jsem ho stahovací nylonovou páskou a utáhnul a hotovo , než jsem koupil ten hr-05 .fakt to jde já mám podobně blbej chladič jako ty http://i26.photobucket.com/albums/c145/Rumil1234/IMG...

nacpal jsem tam toto sice bez toho pasivniho - jenom ventilator ale nacpal at to ma dost prostoru zitra jeste dopiluju a dam tu vedet jak to vsechno funguje

ok

Dobrý den,tak dneska jsem to dodelal prikladam foto http://postimg.org/image/vf0dkpe8f/ trochu jsem i testoval cca dve hodky hru sim city 5 a bez problemu,ale nechci delat unahlene zavery nějaky cas meho milacka pozlobim a pak dam vědět co a jak jinak mockrat dekuji za radu a za tento server kde jsem opravdu nečekal že se mi dočka rady

super ale já myslel Northbrigde tohle je southbridge kam si to švihnul tohle bude asi taky horký ale ten Northbridge je víc šáhni na něj a uvidíš to je důležitější chladit víc, tam větrák přiděláš že tu pásku provlíkneš pod tím nápisem Gigabyte v tom ohybu stim větrákem a stáhneš hotovo

tady máš co to dělá ty můstky tamto co chladíš zas tak důležitý moc neni ale ten Northbridge jo http://www.karbosguide.com/books/pcarchitecture/imag...

takze ten s tim logem jo??

ano ten, to je Norhtbridge (severní můstek)

Tak jsem to dneska prekopal prikladam foto,dal jsem tam i original chladic takže se uvidi co to udela,po nějakem čase dám vědět co a jak http://postimg.org/image/wd5ynjerj/ http://postimg.org/image/8y45zme09/

no paráda pastu si tam dal ?asi jo ,rovně to máš taky koukám ,no pak napiš jak ti to pomohlo

PAsta tam je a zatim to je v pohodě kdyby to nestihalo tak uz fakt leda prikoupit ten vetsi chladic

jasný ale lepší než kupovat větší chladič na northbridge koupit rovnou Horizontální chladič na cpu, prodej to kilový monstrum Arctic Freezer A30 určitě je dobrej ale to chladí jen ten procesor nic víc, boky má taky zadělaný ten arctic.Takže já bejt tebou koupim na to chladič typu Cooler Master: GeminII M4 nebo Scythe Big Shuriken, vrch u tý skříně máš děravej tam odtud ti pujde vzduch a bude to chladit celou desku a ten starej chladič stim logem tam pak můžeš dát zpátky.

No tak bych řekl že to tím,asi nebude,protože jsme se dneska dívaly na seriala zase se to zaseklo ,byl ještě otevřený prohlížeč iron ware přidávám teploty jak v klidu ,tak v zátěži,http://postimg.org/image/3qj02eivx/full/ http://postimg.org/image/5m7ipngvj/full/

To bude podchlazenym procesoruem ;) AMD FX nejsou zvykle na tak nizke teploty ;) Ted vazne: Teploty, pokud jsou dobre, tak jsou naprosto v poradku. Dival jsem se na fotky a domnivam se, ze mate chlazeni udelane velmi slusne. Na Vasem miste bych se zameril na diagnostiku RAM, napriklad pomoci programku memtest86+ http://www.memtest.org/ Program je vhodne nechat bezet delsi dobu, doporucuje se, alespon kolem 10 kompletnich prubehu testu.Otestoval bych HDD, napriklad pomoci HD Tune: http://www.hdtune.com/Overil bych aktualizace ovladacu.Pripadne muzete zkusit potrapit gpu pomoci Furmarku http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/a CPU pomoci Prime95 http://www.mersenne.org/download/StressMyPC neznam, ale podle nekterych ohlasu, na ktere jsem narazil udajne nedokaze potrapit grafickou kartu tolik jako Furmark.Jestli jsem vse drive recene dobre pochopil, tak PC nepada pres BSOD a nedochazi ke generovani dumpu, ktere by slo analyzovat? Dival jste se do prohlizece udalosti, jestli v nem neni zapsana nejaka chyba? Nejjednodussi zpusob, jak se dostat k prehledu kritickych chyb je pres nastroj Sledovani spolehlivosti: http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/how-to-use...

Dobry den,děkuji za odpověd k tomu testováni memtestem stale cekam na flasku od sve pritelkyně nojo no jednou pujcis a uz nedostanes k tomu HD tune to uz jsem provedl harddisky jsou v naprostem poradku ani jeden chybny sektor,furmark otestu v tuto chvili

BSOD to v zadnem pripade

Stava se to že z niceho nic se pc sekne aji se zvukem proste takove neprijemne vrceni a jedina věc co jde udělat je restart,ted už se to nestáva tak casto dneska jsem hral hru ale ne moc narocnou (Risen) a v pohode,ale odpoledne jsme se divaly na serial a pri 8 dile cca jeden dil 25minut se to hryzlo zase

Pokud neni nic v prohlizeci udalosti a nemuzete zatim provest memtest, tak se nikam neposuneme. Zatim se muzete, jak Vam radi ms a zdenek podivat na zdroj, jeho ventilator a cistotu filtru. Pristup vzduchu je k nemu dobry? Nelezi treba tesne nad kobercem? Pokud je po zaruce, tak jej muzete odpojit od napajeni opatrne sundat kryt a vycistit, nejbezpecnejsi bude pouzit staceny vzduch na cisteni PC.

PC je postaveno na stolku na kolečkch

Webkit jako webkit, všechno sežere veškerou RAM a pak to swapuje čímž se všechno freezuje včetně myši.

jukni do nastavení biosu a na časovaní ramek a nastav dane hodnoty odpovidajicí k ramkam

Paměti jsou nastavene na automatiku a to je 1600MHz vlastnim 3 kusy tehle http://pameti.heureka.cz/kingston-hyperx-blu-ddr3-...

tak ted bych to viděl na zdroj a napětí vím tyhle programy nejsou přesný ale takový nesmysli to neukazuje nikdy je to strašně málo http://postimg.org/image/76o4un0ph/

Sakra to by me docela nastvalo dal jsem za ten zdroj necelye 2 tisice a ,ze by byl na prd to mi radsi nerikejte

mrkni radši do biosu já tě nechci strašit měl bys tam mít něco přes 12v já tam mám nák 12.280v požívám tenhle ten blbosti neukazuje http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/7...

V biosu to ukazuje ty spravne hodnoty

všechno tam sedí jo?koukal si do pc healt status?http://postimg.org/image/pbpajpui3/

dnes jsem se dival a u 12V a 3.3 jsou hodnoty mensi o dve az 4 setinky to by nemel byt problem ne???

Tak jsem zjistil příčinu,snížil jsem takt procesoru o 300MHz na 3.7 Ghz a otestoval PC na hre watch dogs,protože je naročná jako prase a proveri kompl tak jak žadná jina pc je stabilni bez jakehokoliv sekance,tak mě napada,že muj zdroj bude v pořádku,ale 600w je asi malo nebo má špatnou učinost,dává mi to smysl,protože dokud jsem měl sestavu z jednim hardem jednou ramkou s jedním ventilatorem tak vše bězelo v naprostém pořadku ted jsou tam tri ramky,tri hadry 7 ventilátorů a jednotka pro rizeni otáček ventilátorů tak dále FX 8350 žere 125W a Radeon HD 7970 taky neco popapá

RAM že vraj do 3W, HDD do 9W (ak si pridal 2, tak záťaž môže stúpnuť o 18W), 7 ventilátorov od údajne 21W do 42W. takže upgrade-om si mohol zvýšiť záťaž až o 63W

hele mě se to stim zdrojem nezdá 600w by mělo utáhnout ,jak si poslal ten screen toho napětí ukazuje to málo ,vždycky to ukazuje kraviny ty programy ale vždycky víc a né takhle málo, chtělo by to pořádně změřit třeba touhle blbostí jestli máš možnost si jí někde půjčit http://postimg.org/image/3ph65ay0b/

On to proste neutahne ,ted nemam zadny problem,casem to bude chtit asi nejakou sdmi stovku a to sem planoval ze koupim devitkovou radu FX,ani hovno to bych musel napajet nemocnicnim agregatem,ale ted vazne v bisosu to udava spravne hodnoty zdroje a ty josu v norme

no jestli ten tvůj Fx nemá bejt zapojenej na 8pin ale ta tvoje deska má jen 4pin já mám teda slabší cpu než ty ale taky jsem ho zapojil 8pin ,no asi to nevadí když ti to předtím šlo normálně, tak hlavně že ti to už funguje.

taky moznost,kazdopadne to faka a dalsi upgrade planuju az MAD vyda novou radu procesoru takze asi tak

"ve spodu" + "ve predu" + " v zadu" - příšerné, zvedám standartu: http://www.kotusozluk.com/img/2012/05/grammar-nazi_... ! Nač TŘI paměťové moduly?! Když paměťový řadič v CPU je dvoukanálový ==> Memtest. Netřeba USB pindík stačí i přepisovatelné optické médium, pokud jste nepodlehl módě nemít optickou mechaniku.Další je přehřívání - spíše GPU než CPU a můstku, který toho dnes už moc nedělá. Výměna chladiče na můstku, nebo náhra věžového chladiče na CPU za chladič ohřívající desku proudem teplého vzduchu z CPU, nemá smysl. Další podezřelý je ten podivný zdroj. Sice by to měl uživit, ale je otázka stáří a stylu provozu > pucuje se fitr ve skříni, když už je frikulínsky dole?Tohle vypadá na hW záležitost a není třeba ničit os nějakým CCleanerem, co tu "radí" jedno hovádko...

prej teplej vzduch z cpu tvl to neni fén tam pujde chladnej a chlazení northbridge si něco přečti větší stabilita prej že to moc nic nedělá,víš co di si lehnount a prober se stý diskotéky

Stari je zhruba 3/4 roku