Zamrznutí touchpadu při psaní

Čau, mám takové problém, že když stisknu jakoukoli klávesu tak touchpad prostě nefunguje. Mám notebook Lenovo win10, touchpad Synaptics V8.2. Na starším notebooku jsem tento problém vyřešil tak, že jsem nainstaloval starší ovládač, ale teď mi to nepomohlo. Když jsem googlil tak jsem zjístil, že v nastavení musím dát PalmCheck na minimum, ale já v nastavení žádný PalmCheck nemám a teď fakt nevím jak to vyřešit.

Odpovědi na otázku

Tak na ten notebook Lenovo skus stiahnut Ovladac na TP na dany OS.Ked chvilu pockas, tak Tp zacne zasa fungovat?(je to teda ocakavana funkcia PalmCheck), alebo odvtedy uz nefunguje vobec a musis restartovat?Mozno sa ta funkcia vola inak, kazdy vyrobca to moze nazvat po svojom, treba hladat v nastaveniach utilitky ovladaca TP. (vacsinou ta utilitka bezi vpravo dole pri hodinach, pripadne by si ju mal najst aj v Control Panel / Mouse a zalozka Touchpad uplne vpravo)

Jo po chvilce začne fungovat zase. Zkusil jsem pak ještě ten Control Panel - Mouse a tam bylo nastavení o zpoždění, nastavil jsem to na žádné zpoždění, ale nepomohlo to. Zkusím asi to stáhnutí ovládače.

Musí to být normálně v ovladačích, to není vada ale funkce. Měla by se tam dát i nastavit ta časová prodleva, po které se zase touchpad aktivuje.

Tak jsem se na to nastavení podíval ještě jednou a uvědomil si že tam Sledování dlaně což je vlastně Palm Check, ale z nějakého důvodu to ani není aktivovaný a nejde s tím nic dělat.

Pracujes s uctom s opravneniami Admina?Tiez by som skusil preinstalovat ten ovladac (stiahnes zo stranok vyrobcu v sekcii Support/Downloads/Drivers atp.)

No tak se mi nakonec podařilo nainstalovat jiný ovladač pro Lenovo win10, restartoval jsem nb a po startu mi už konečně fungoval touchpad i při psaní. Všiml jsem si ale, že klik byl nastaven na levý tlačítko (já měl klik nastavený na pravý tlačítko) tak jsem to chtěl nastavit na pravý (v pravém horním rohu taková šipka), kde ale nebylo žádné polohovací zařízení. Po cca 20s se mi tam ukázal už původní zařízení a opět touchpad při psaní nefungoval. Pokud bych teda původní ovládač odinstaloval tak by mi to šlo, ale zároven se pak trochu bojím, že by mi touchpad nešel vůbec a vzhledem ktomu, že momentálně mám rozbitou myš nevím jestli to mám udělat. Myslíte, že by mi to fungovalo v poho? Já na 85% myslím, že jo ale nevím, nejsem moc expert na tyhle věci :D

Já bych to zkusil - odstranit stávající ovladač a nechat windows nainstalovat svůj, co to udělá...

Kdyby to dělalo nějaké malé chyby tak pohoda, mě jde hlavně o to at tam pak funguje klik abych si případně nainstaloval původní zpátky.

Ještě bych zkusil funkčnost myši v nouzovém režimu... http://www.servispckupka.cz/jak_spustit_nouzovy_rezim...

Tak jsem ten ovládač zkusil odstranit, restartoval nb a touchpad nešel, potom se nb restartoval a byl nainstalovaný původní ovládač. No tak teď už fakt nevím no :D

A v nouzovém režimu touchpad funguje?

Příčina: MS ti tam neustále cpe svůj generický ovladač. Protože to mají ti idioti vymyšlené tak, že ten jeji novější je lepší jak originální což není pravda. Proto potřebuješ nainstalovat originální ovladač (orientuj se podle vendor&device ID touchpadu). Je třeba to udělat s odpojeným internetem - nebo po restartu jsi zase tam kdes byl. Pak je třeba zakázat update ovladače. Potom můžeš internet připojit.

Jo to bude asi ono, zkusím to. Před chvilkou jsem zkusil nainstalovat další ovládač a po restartu to šlo zase jen chvilku a pak už zase původní ovládač. Děkuju všem za rady.