» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zamrzání PC

Jednou za čas (asi co 2 dny) mi z ničeho nic zamrzne PC (W7 64b) obrazovka zvuk a to při jakékoliv činnosti, prostě k tomu dojde at dělám cokoliv, nedá se z ničím hnout a PC na nic nereaguje, dokonce ani na tlačítko restartovat (na bedně) musím na tvrdo vypnout vypínačem (modrá smrt to ale není nebo se neukáže) a ani žádná správa o chybě.(nebo se mi neukázala), nevíte co s tím ?

Odpovědi na otázku

vyzkoušej live CD linuxu (volně ke stažení třeba na stahuj.cz), tím jednoznačně potvrdíš / vyloučíš příčinu ve windowspokud ti bude zamrzat i linux, napiš sem, co máš za HW komponentynevykazuje při tom zamrznutí něco extrémní teplotu?

Nemám CD/DVD mechaniku a s linuxem jsem nikdy nepracoval.

Může být jak softwarem, tak hardwarem. Z popisu těžko říci, málo informací. Pokud ti po opětovném nastartování počítače nenaskočila na obrazovku žádná hláška neznamená to, že ji počítač nevytvořil. Zkus zkontrolovat prohlížeč událostí. Stačí napsat do vyhledávání a prolézt co to píše. Něco by mohlo být zapsáno ve složce vlastní zobrazení->události správy. Je to jen pokus, ale mohlo by ti to napovědět v čem je problém. Takto těžko říci.

KRITICKÁ CHYBA za poslední 3 měsíce asi 30x a pořád ta samá KERNEL-POWER- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">- <System> <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" /> <EventID>41</EventID> <Version>2</Version> <Level>1</Level> <Task>63</Task> <Opcode>0</Opcode> <Keywords>0x8000000000000002</Keywords> <TimeCreated SystemTime="2014-10-12T14:35:46.028802700Z" /> <EventRecordID>114421</EventRecordID> <Correlation /> <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" /> <Channel>System</Channel> <Computer>Lucas</Computer> <Security UserID="S-1-5-18" /> </System>- <EventData> <Data Name="BugcheckCode">0</Data> <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data> <Data Name="SleepInProgress">false</Data> <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data> </EventData> </Event>

Alespoň se můžeš odpíchnout. Bohužel já se v těch výpisech taky příliš neorientuji. Výhoda je, že jsou poměrně dobře popsány na internetu (stačí google). Takže zkus hledat, nebo počkat na někoho kdo tomu výpisu rozumí. Pokud se to vypíná v zátěži mohl by to být zdroj, ale je to jen odhad založený na předpokladu, že to není asi nějaké novější pc. Přeji ti hodně štěstí.

Tohle je, nepletu-li se, nikoli popis te chyby, ale popis situace, ktera nastala po ni - Win nabootovaly, aniz by byly predtim korektne vypnuty. IMHO se z toho bohuzel nic vic vycist neda.

Máš problém s ovladači ;) Zkontroluj ovladače na zvuk a na grafickou kartu je možné že se jedna verze hádá z druhou měl sem to samé kdysi a stačilo jeden ovladač odebrat a už to vše jelo.Tudíž na vině je ovladač buď na zvuk nebo na grafiku ;)