Zamrzání PC

Ahoj. Prosím Vás, čas od času mi zamrzne pc při jakémkoli banálním procesu nebo když jsem jen na ploše. dočetl jsem se, že by to mohlo být slabým zdrojem. Protože mám nové součástky na pc, tak bych tomu i věřil.Toto je moje stávající sestava, v případě dalších informací napište co potřebujete vědět.zdroj 630W MSI Czech N560GTX-Ti Twin Frozr II/OCGIGABYTE GA-Z97-D3H - Intel Z97Intel Core i7-4790K+ mechanika, ssd, hdd a 8GB paměti

Odpovědi na otázku

Jinak mám nainstalované všechny aktualizace a ovladače a prověřoval jsem si i disk,

zdroj 630W? To má být jako co? To je jako kdybys mi řek, že máš procesor 4 jádro....

Mrkni se do složky Windows/Minidump a pokud tam něco je, nahraj to třeba na ulozto a dej sem link.

Taková složka se ve složce Windows nenalézá, ani pod skrytými složkami.

Vypni automaticky restart pro zobrazeni chyby, na stejnem miste se taky nastavuje minidump, ujisti se, ze je zapnuty a nastaveny na automatickou velikost.https://www.zachrana-harddisku.cz/cz/jak-zamezit-restartu-p...

Hotovo, mám nastaveno. Až bude problém postunu sem daný soubor. Tady je ještě screen z memtestu, co jsem dělal přez dvě hodiny než jsem přijel. http://keyzio.rajce.idnes.cz/docasne

přes*

Tak bohužel, pc jen zamrze a jde jen natvrdo vypnout jako předtím. Žádná modrá obrazovka ani složka Windows/Minidump

Zamrzne to jenom tak bez chyby?To může být problém s nedostatečným napětím pamětí, či jejich nekompatibilitou.Zkus memtest.Nepřetaktovával jsi paměti?

Nic jsem nikdy netaktoval a chybu to nanapíše. Zamrzne celý obraz včetně kurzoru. Jdu zkusit memtest.

Není třeba ani taktovat.Podobné problémy jsem řešil s pamětí od OCZ.DDR3 moduly, ale pro stabilní běh 1600 MHz vyžadovali 1,9V a 1333 MHz alespoň 1,65V (stejné symptomy jako ty - tj. bezdůvodné zamrzání systému bez jediné chyby a Prime i memtest bez problémů).Bohužel šlo o paměti určené především pro "notorické přetaktovávačena", byť na ALZE psali klasicky 1,5V, musel jsem nastavit vyšší (jaké reálné hodnoty je třeba nastavit jsem našel až na stránkách výrobce).

Ještě se chci zeptat.Jak startuje systém?Nestane se občas, že se počítač vůbec nespustí (zamrzne na POSTu)?

Vždy naběhne bez problému. A k těm ramkám, mám tyto: http://keyzio.rajce.idnes.cz/nastenka

Dej sem záložku SPD, tam je více info. A hlavně tam nalistuj všechny RAM, pokud jich máš více.

http://keyzio.rajce.idnes.cz/docasneSlot 3 je totožný jako Slot 1, jen s jiným seriovým číslem.

Ok, takže tvoje RAM je DDR3 1600 MHz CL9, konkrétně tato:http://pameti.heureka.cz/kingston-hyperx-ddr3-4gb-... Každopádně nemáš ji v BIOSu pořádně nastavenou a běží tedy jen na 1333MHz (je nastavená podle sloupce "JEDEC #4"). Ale to máš celkem jedno, 1600MHz ti nic nepřidá. Navíc je to 1,65V RAMka, což není pro Intel vhodné (na 1333MHz běží na standardních 1,5V, takže ok).Ale můžeš ji zkusit v BIOSu nastavit XMP profil. Třeba to tvé problémy vyřeší.

Bohužel tomu nerozumím a nejspíš by jsi se měl ptal na každou věc. Proto jsem udělal krátké video s nastavením pamětí v BIOSu - http://youtu.be/VnqaoqzaK7E

Paměť by měla být s deskou kompatibilní.Alespoň podle Gigabitu.Spíše bude problém v detekci a nastavení deskou (holt čekat, než Gigabite vydá pořádně odladěnou verzi Biosu - já čekal u ASUSU skoro rok).Může zkusit natvrdo nastavit napětí na oněch 1,65V (klidně při 1333 MHz) a uvidí.Já jsem tyhle (jen 2 gigové verze) použil právě jako náhradu za 1,9V OCZ a na desku s X48 (1,5V DDR3) fungují na 1,5V bez problémů.

Pořád mi zamrzá. Tak já už nevím. Nové paměti ?

Tohle bych spíš zkusil řešit přes nějaký servis.Tam mají možnost to pořádně otestovat (klidně může být problém i v desce) a dají ti vědět.Aby jsi se totiž nedostal do pozice, kdy nakoupíš nové paměti a on se tím problém nevyřeší.

Tkaže jsem přeinstaloval windows z 8.1 na 7čky. A vyměňoval jsem postupně všechny součátsky, krom základní desky s CPU. A dělá to pořád. Takže mam nějak nechat otestovat desku s CPU ? konkretně tyto:GIGABYTE GA-Z97-D3H - Intel Z97Intel Core i7-4790K

Podobny problem jsem resil 2x u zcela noveho PC: pripad 1) chyba zmizela kdyz se PS/2 klavesnice, ktera se obcas dotykala a skratovala o zadni kryti zakladni desky, vymenila za USB klavesnici. pripad 2) konektor na graficke karte se take dotykal bedny a kdyz se zvysily otacky na GK dochazelo k zamrzani. lepsim usazeni GK problem vyresen.