» Poradna » Ostatní

Zamrzání nového herního PC při náročnějších hrách.

Zdravím všechny.Poskládal jsem si nové herní PC a nevím, kde jsem udělal chybu. Při hraní náročnějších her mi počítač zamrzne takovým způsobem, že nejde ani změnit podsvícení na klávesnici. Všechny připojené periferie zamrznou s PC. Většinou mám k bedně připojené pouze nezbytnosti jako klávesnice, myš, sluchátka/repro. Ovladače by měli být aktuální, windows 10 je originální... zkrátka nevím kde se stala chyba a žádám Vás chytřejší o radu. Mnohokrát děkuji.PC: CPU: Intel Core i5-6400 GPU: MSI GeForce GTX 1060 6GDDR5 OC, 6GB GDDR5MotherB.: ASUS B150M PRO GAMING - Intel B150Memory: Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133SSD (kde je nainstalován OS): Samsung SSD 750 EVO - 120GBHDD: WD Blue EX - 1TBZdroj: Corsair VS550, 550W

Odpovědi na otázku

Jaký máš chladič na CPU, používáš BOX nebo sis koupil nějaký vlastní?

SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Ovladače pro různý HW je třeba si najít a nainstalovat sám a nespolehat se na os,že vše udělá za mě.

Zkontroluj si ve Správci zařízení, že nemáš žádný HW konflikt. Když tak ho odstraň - obvykle nainstalováním potřebného driveru. Pak si stáhni CPU-Z: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html a postni sem screeny z karty SPD a z karty Memory.Pak se uvidí co dál.

Vybraný zdroj = katastrofální.Postup stavby PC (nacpat hw do bedny) = amatérský.Co s tím?Vyměň zdroj za kvalitní a dostatečně výkonný.Výběr zdroje:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpPomohlo? ANO:OKNE:Přečti si ještě jednou, co Ti napsala Lokomotiva a odpověz.Doplň info o build OS, verzi a stav (OC) BIOSu MB, verzi firmware SSD, hlášky v Admin logu z okamžiku záseku a teploty hw (chipset, kaskáda, VRAM, GPU) při max. zátěži.Pokud to nezvládneš:svěř diagnostiku závady servisu IT.

Tiez mi podla popisu vychadza ten zdroj...

Já si nemůžu pomoct, ale když tu poradnu tak pročítám, hodně lidí šetří na zdroji. Přitom kvalitní zdroj je základ. U mě je kvalitní zdroj pouze a jen Seasonic (opravdu Seasonic, ne replika z Partisu), nejlépe s 5 letou zárukou. Ano, připlácí se. Ale za kvalitu si lidé musí připlatit.

No vidíš....mě se zdroj podělal jen jednou...a byl to Seasonic.

Výjimka zřejmě potvrzuje pravidlo. :D