» Poradna » Ostatní

Záloha DVD (větší velikost dat nežli kapacita na prázdném DVD nosiči)

Dobrý den, mám problém. Chci si zálohovat oblíbené DVD filmy a vypálit je na nové prázdné zapisovatelné DVD nosiče. Ale je tu problém s velikostí. Objem dat na originálním zakoupeném DVD nosiči je větší, než je kapacita prázdného DVD nosiče a nemohu si celý obsah vypálit. Pokud vím, prodávají se DVD-R o kapacitě 4,7 GB ale to nestačí. Zkoušel jsem filmy vypalovat na dvojvrstvové nosiče tzv. DVD-R DL, jenom že je to nejspíše nový druh záznamového média a zaznamenal jsem, že DVD přehrávač né vždy tento dvojvrstvový disk vezme a přehraje film. To samé vypalovací optická mechanika - chová se divě při vypalování. Disk se zpomaluje a zasekává. Pochybuji, že datový záznam je kvalitně vypálen. A to jsem prosím vypaloval opt. mechanikou, které vypalování na DVD-R DL podporuje. Prosím Vás co mám dělat, když si chci zachránit oblíbené DVD filmy, ale kapacita jednovrstvého DVD-R nosiče mi to neumožňuje?

Odpovědi na otázku

Skus program DVD Shrink /je k nemu aj cestina/, vie skomprimovat DVD film, aby sa zmestil na klasicke DVD medium 4,7GB.

Jedna z ochran proti nelegálnímu kopírování filmů. Musíš na warez.

Tohle je lepsi a čeština uz je v programu. http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/...

Pokud nechceš používat dvouvrstvé DVD (já osobně s nimi žádné problémy nemám),můžeš buďto obsah rozdělit na dvě běžná DVD 4,7GB, pak to bude beze ztráty obsahu i kvality.Nebo z původního DVD vypustit nepotřebné části (titulky, bonusy, jazykové stopy, menu)a pokud ani to nebude stačit, ještě video komprimovat tak aby se to celé vešlo na běžné DVD 4,7GB. Ale pokud bude komprese větší jak na cca 70% už to bude dosti "vidět"

A ano, podmínkou je samozřejmě zbavit se napřed protikopírovací ochrany. Jinak to nezkopíruješ...

Já jen pro ty mínuskovače:Pokud je CD/DVD nějak chráněno, je pořizování jeho kopie trestné! Pro vlastní potřebu je možné pořídit pouze kopii CD/DVD, které není chráněno proti kopírování! Pokud tedy pořizujeme záložní kopii CD/DVD, které je chráněno, jde o neoprávněný zásah do autorského práva, tedy jde o trestný čin podle § 152 trestního zákona!

Pořídit si záložní kopii svého zakoupeného DVD je zcela legální. Nelegální by měla být ochrana, která se to snaží znemožnit. Klidně si stáhni ty filmy z internetu (i warezu). Pokud k nim budeš mít originální DVD, tak na tebe nikdo nemůže.

můžeš si pořídit kopii pro osobní potřebu ale NESMÍŠ při tom aktivně překonávat žádnou ochranu. tak mluví AZ. Paradoxne je to tedy tak, že zkopírovat si tebou vlastněné legální DVD a přitom obejít ochranu (kterou téměř všechny mají) je porušení zákona. Zatímco stažení multimediálního obsahu z warez fóra je zcela v souladu se zákonem. Pro SW je to samořejmě jinak

BOHUZEL mate naprostou pravdu. Zakon k tomu takto opravdu pristupuje, zatimco zdravy rozum i moralka placou zpraskane v rohu.