» Poradna » Mobily

Záloha dat před hard resetem(Android 4.1.2)

Zdravím,Chtěl bych se zeptat,jak zálohovat data z mého telefonu LG E460.Potřeboval bych zálohovat tyto věci:SMS,Data aplikací,popř.i fotky a videa.Potřebuji,aby se to zálohovalo na internet,nikoliv na SD kartu.Je na to nějaká app? Předem díky za odpověď.Ps.Prosím bez užití počítače,ten nemám k dispozici.

Odpovědi na otázku

SMS - nainstaluj aplikace "SMS backup and restore". Pak nainstaluj Disk Google a s jeho pomocí přesuneš zálohu na server. Stejně tak přesuneš i fotky a videa. Kontakty si synchronizuj s gmailem. S daty aplikací máš ale problém. Pokud nemáš provedený root telefonu, tak bez počítače data aplikací nijak nezazálohuješ.

Díky moc,root mám :)

Tak použij aplikaci Titanium Backup (stojí asi kilo) a tou můžeš zálohovat všechny aplikace včetně systémovejch a jejich dat - pozor ale při obnově - pokud budeš měnit verzi systému není dobrý nápad obnovovat systémový aplikace a jejich nastavení kvůli možné nekompatibilitě. Pozor taky na přechod Android 4 na Android 5 - došlo ke změně umístění dat aplikací.