» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zaloha celeho pc s winxp a obnova do win7

Ahoj, muzete mi prosim poradit? Na svem ntb mam WinXP. Chtel bych VSECHNA data (soubory a ost.) ulozit na externi disk, udelat format disku, nainstalovat Win7 a data z externiho disku dostat zpet do ntb. Dekuji za rady.

Odpovědi na otázku

Soubory si zálohuj. Pak je obnovíš. Programy budeš muset nainstalovat znovu.

Diky za odpoved. O programy nejde, jen o data. Tak ze az nainstaluju Win7, spustim obnovu a bude to v poradku?

Zálohování dat je jenom obyčejné kopírování. Prostě je nakopíruješ na externí médium a potom je z tohoto média zase nakopíruješ kam potřebuješ.

Zadnou obnovu..Nejprve ta data proste zkopirujete / presunete na ten externi disk.Pak provedete format systemoveho disku a instalaci noveho OS.Nakonec data z externiho disku zkopirujete / presunete, kam je libo.PS: Kdybyste mel disk trochu rozumneji organizovan, zadne tyhle opicarny by nebyly treba, respektive tykaly by se naprosteho minima dat.

A kdyby v ntb bylo místo na SSD pro W7, tak ani nemusíš nic kopírovat. Ale je to další investice.

Tak na externim disku se vytvoril soubor z priponou BKF. Je to dobre?

Přečetl jsi si aspoň jednu odpověď? Jak koukám,je to marný,je to marný.....je to marný.

Tak ze, VSE nakopiruju na externi disk (mimo slozky Windows) a tyto veci potom vratim do Win7.

Obsah systémového oddílu (C:) se kromě uživatelských složek Dokumenty apod. nezálohuje.Zálohují se pouze data z datových oddílů.Ty se po nainstalování W7 nakopírují zpět do odpovídajících datových odílů na novém compu.Po instalaci OS se znovu nainstalují všechny programy,vytvoří všechny potřebné účty (jako např.v Outlooku apod.).Uživatelské složky o kterých jsem psal výše jsou na W7 jinde než v XP takže se jen že zálohy zkopíruje jejich obsah.