» Poradna » Notebooky

"Zakousnutý" notebook po vypalování

Ahoj, v notebooku je Windows 8.1, verze 64 bit. Problém popisuji níže a prosím o informaci, zda jste se s tím někdy někdo setkali.Do mechaniky jsem vložila prázdné DVD-R (Sony) a chtěla jsem vypalovat. Otevřela jsem aplikaci pro vypalování ("Ashampoo Burning Studio 6 FREE"). DVD médium bylo načteno a vypalování zahájeno. Dle detailů aplikace byl v 18:40 hodin zápis na médium ukončen. Na displeji notebooku však aplikace stále běžela a až po dalších 30 minutách na displeji vyskočila informace, že disk byl úspěšně vypálen. Po stisknutí "OK" (jiné tlačítko ani zvolit nebylo možné) se opět nic nedělo. Až po cca 5 minutách tato informace (okno) zmizela a zůstalo aktivní okno vypalovací aplikace, kde byly volby opětovného vypalování atd. či možnost ukončení aplikace pomocí volby "Konec". Aplikaci jsem ukončila a musela jsem čekat dalších cca 10 minut, než aplikace reagovala a okno se zavřelo.Poté jsem vysunula disk z mechaniky. Médium jsem ale vrátila, abych vyzkoušela, zda vypalování proběhlo úspěšně. Ráda bych poznamenala, že DVD skutečně vypálená data obsahuje. Od této chvíle to vypadalo, jako by byl notebook "kousnutý".Pokračovala jsem volbou "Tento počítač" a čekala, až se okno otevře - to opět pár minut trvalo. Po otevření na místě, kde je "Jednotka DVD RW (E:)", to vypadalo, jako by bylo médium načtené, ale paměť ukazovala 4,38 GB z 4,38 GB volných. Médium se také od opětovného vložení do mechaniky netočilo. Celkově pomohl až restart notebooku, protože se další spouštěné aplikace vůbec nespustily.

Odpovědi na otázku

ne

Sterol som sa s problemom, dovod vznika tym, ze mas zasvineny OS W8* palicom od tretieho vyrobcu, ktory okamzite korektne odinstaluj zo systemu. Na rady muudrych tupcov nedaj, lebo dva reciprocne programy na jednom OS medzi sebou koliduju.Tvoj OS Windows ma v spolupraci s firmou Roxio v sebe integrovany, bezporuchovy a vysokokvalitny program urceny k veskerej praci s kotucmi.

Já bych raději vyhodil ten ,,bezporuchový a vysokokvalitný" vypalovací program, který bude nejspíš někam hlásit, co si kdo vypaluje.

OK, netrvám na tom, abych používala výše uvedený. Dal bys mi tip na nějaký spolehlivější a pokud možno bezplatný program? Díky.

Ashampoo je výborné. Jenom musíš zlikvidovat ten šmejd, přibalený výrobcem, který se s ním hádá.

OK, ale bohužel nevím, jak na to...

Sehnat čistou instalaci tvého O. S. čili bez bonusů od výrobce a celý O. S. přeinstalovat. Zbavíš se spousty odpadu a počítač pojede lépe. Ale raději to svěř odborníkovi, který bude vědět, kde sehnat ovladače pro tvůj HW.

Včera jsem sledoval Fokus na ČT24, kde byla řeč mimojiné o tzv. digitální demenci. Vůbec nevím proč, ale hned jsem si vzpoměl na Tebe. Jdi už s tou svou paranoiou a kravinama o šmírování do prdeIe. ty si myslíš že na tom Tvém Linuxu Tě nikdo nešmíruje nebo co? Akorát ti o tom ještě nikdo neřel, takže to nevíš, to je všechno troubo ...

Jestli věříš tomu, co plácají v TV, tak se jdi léčit. A že se šmírovalo, šmíruje a bude šmírovat vždy a všude je opravdu třeskutá novinka. Jenže v Linuxu ti výrobce nepřibalí k počítači crapware, jako k Widlím.

Ty máš "crapware" v hlavě tak maximálně, Ty už jsi normální oběť svojí vlastní zlodějny, prokradl ses až ka paranoie, nehledě na to, že Tebe nikdo ani šmírovat nepotřebuje. na tobě by si stejně ho*no vzal, ale hlavně Ty při své hlouposti na sebe napráskáš všechno dobrovolně a rád sám. ty jsi prostě referenční vzorek blbce, který na jedné straně kvůli vlastní bezpečnosti ani nepřipojí PC k internetu a na druhé straně tady veřejně vypráví skazky o svých hrdinských činech "jak okradl kapitalistu tím, že ukradl jeho produkt a hned si PC zaprasil crackem" Ordinerní blb prostě

Podobné problémy jsou při vypalování dost časté. Problém může být v nekvalitním DVD, někdy si vypalovačka nerozumí s daným DVD (i když by dle specifikace měla), může být špatná i vypalovačka. Příště bych zkusil jiné DVD, potom jiný soft na vypalování.

Vypalovačku v servisu měnili a testování prý proběhlo v pořádku. Vypalování ale zkoušeli přes místní funkce Windows, ne přes jiný software - tam ale není v nabídce příliš možností/funkcí, nemám pravdu?OK, vyzkouším jiné DVD a pak jiný vypalovací program.