Zahřívání notebooku ASUS K53SV při zapojení do sítě

Rád bych se vás zeptal, zda někdo máte zkušenosti s touto příhodou, nevíte co je příčinou nebo jestli se jedná o normální faktor.

Mám ASUS K53SV. Když pouze surfuji na internetu (prostě, když NTB nezatěžuji) a jsem odpojený od el. sítě, tak je vše chladné. Ale jakmile zapojím do el. sítě, tak se prostor mezi Touch Padem a mezerníkem zahřeje docela na slušnou teplotu. Teplota jádra se při tom nezmění.

Předem děkuji za rady a názory.

Odpovědi na otázku

Není v tom prostoru akumulátor? Je funkční?

Akumulátor (baterie) je v zadní části. A mě seto zahřívá v mezeře mezi touchpadem a klávesnicí. Nevím co tam je ale pochybuji že najdu rozložení mého notasu

Mozna hreje graficka karta? Po pripojeni do site nejspis dojde k automatickemu prepnuti na vyssi vykon. Zkuste po pripojeni do site nastavit usporny profil, ktery se pouziva pro provoz na baterii a uvidite, jestli se zahriva kvuli dobijeni.

Zřejmě máš v profilu správy napájení nastaven při připojení na síť profil "maximální výkon" nebo "prezentace".
Pak jede procesor opravdu pořád naplno a nemá se kdy chladit.
Zkus to ve správě napájení změnit. Napájení najdeš v ovládacích panelech.

Akumulátor je úplně někde jinde.

Tak jsem to změnil. Ale vypadá to že stále to místo vyhřívá.

Změnil jsi to na? Nějaký adaptivní režim?
Pokud bude notebook zatížený, bude se zahřívat. Pokud zatížený nebude, měl by snížit spotřebu a nezahřívat se.

Změnil. Tedy doufám, že se to nastavovalo tam, ale stále se zahřívá. Je zvláštní že telpota procesoru se nemění

Pokud to máš nové řešto reklamačně.Já mám N53SV-SX702V a nic takového mi nedělá.Jinak auto matické přepínaní grafiky je indikováno,modrá barva-grafika procesor,bíla barva externí grafika.

Možná to zní jako kravina, ale začalo se to zahřívat, asi před 2 dny. Stali se dvě věci. Za prvé je tu dusno a teplo jako prase. A za druhé jsem asi před třemi dny dohrál poměrně náročnou hru (Mass Effect 3) ... Sám o tom pochybuji, ale není možné, že se NTB adaptoval na ty časté podmínky kdy ze sebe vydával plný výkon a z ničeho nic není vůbec zatížen... Dalo by se říci, že má vlastní úsudek, ale tak daleko v technologii ještě nejsme

tak to je jasný to vedro, máš levnej asus, modli se aby se nerozpadl a kup si chladící podložku, kromě toho že bude chladit ti tam udělá vzduchovo mezeru, což pomůže samo o sobě a taky ti ten ntb zvedne trochu do přijatelnější poloho pro záda a zápěstí (karpální tunel)

Je mi jasné že nemám dvakrát drahý notas a možná už jeho předimenzovanost beru jako nevýhodu, ale tohle mě příjde trochu zaujatě. Rada, že se mám modlit, aby se nerozpadl mi nějak moc nepomůže v řešení. Chladící podložku už zvažuji. Ale děkuji za vás nezaujatý názor..

To co popisuješ bych neviděl jako problém. Osobně bych skusil podle celého názvu NTB pohledat po netu jestli stím také někdo nebojuje!Jinak by při napájení ze sítě neměl topit,pokud tedy neživý baterii-může dojít k nepatrné změně vydavaneho tepla ze šasi.

Nutno říci, že se NTB začal zahřívat po příchodu velkých veder. Nebudu to zatím reklamovat a budu to zatím testovat. V různých podmínkách.

Osobní můj názor takhle na dálku je ten ,ajak už tu někdo psal dojde k napajení ze sítě k zapnutí externí grafiky.Nebo pokud mají oba modely stejnou základní desku tak natom místě jsou operační paměti ale ty jako takové moc tepla nevyrobí pokud nejsou taktovány.Skus používat chvíly jenom grafiku procesoru a uvidíš jestli dojde ke změně.

zkus ještě jít do napájecích plánů > při zapojení do sítě nastav napájecí plán nízký výkon

Pokud mas asus tak zkus pouzit teda pokud to podporuje http://drivers.top4download.com/free-asus-epu-4-engine-ut... ...

Me to ted v tech vedrech taky restartovalo PC tak jsem to nahodil a zatim OK http://drivers.softpedia.com/get/Other-DRIVERS-TOOLS/A... ...

Pokud to pujde nainstalovat po restartu to pustit udelat kalibraci,ale jinak nic nenastavovat nechat to tak jak si to ten program sam nastavi.

Alejá mám jinou základovku a nemužu najít jakou mám