Záhadné vypínání počítače

Zdravím, mám menší problém s pravidelným vypínáním počítače při spuštění starších her, jako settlers 6 a total war rome apod. Při na naběhnutí menu se celý počítač vypne a je nutné vypnout a zapnout master switch. Už jsem přeinstaloval ovladače, vypojil jsem všechny monitory kromě jednoho a bez výsledku. Moje sestava AMD, cpu FX 8350, gpu HD7950. Všechny ostaní program a hry jedou, nicméně při pokusu spustit něco staršího se vždy vyskytne tenhle problém. Díky za vaše reakce.

Odpovědi na otázku

Zkus Patch pro ty hry a pripadne i fix.exe

A pokud zkusíš spustit např 1080p video (případně více), co se stane? Sice hned při naběhnutí do menu je to zvláštní, ale měl jsem obdobný problém těsně předtím než odešel zdroj, který nebyl schopen poskytnout stabilní napětí na větev. Druhou možností by mohl být disk. Na paměť to netipuji vzhledem k principu

Všechny druhy videa normálně jedou (vč. 4k) To samé můžu říct i o nejnovějších hrách (SW Battlefront, Planet Coaster...

Pokud se celý počítač vypne, tak je to nejčastěji zdrojem.