» Poradna » Počítačové sítě

Záhada ohledně hostspotu Globalcom.cz

Zdravím,minulý týden nám v práci dopoledne nefungoval internet a tak jsem se zkusil připojit do hotspotu Globalcom.cz a po té, co jsem viděl cenník služeb jsem si rozmyslel jejich služby využít a nikam jsem jim neuvedl číslo mého telefonu... Dále jsem normálně vypnul v telefonu wifi a šel na oběd. Po návratu do kanceláře jsem si potřeboval zkopírovat pár dokumentů z domu přes VPN. Wifi jsem zapnul a ač nevědomky jsem se připojil opět ke Globalcom.cz a zkoušel jsem se asi 3x připojit, samozřejmě, že to nešlo a až pak jsem si všiml, že nejsem na firemní síti... To by ještě nevadilo, ale celkem mě vyděsilo, když mi asi po 2 minutách přišla SMS, že moje heslo pro přístup k hotspotu je.......... Jak mohli získat mé soukromé telefonní číslo? Abyste rozuměli, mám oddělený smartphone (bez SIM karty) od standardního mého tlačítkového starého telefonu, kde mám soukromou kartu.Celkem by mě zajímalo vysvětlení, jak je to možné...Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

V spolupraci s operatorom s ktorym maju uzavretu zmluvu. Existuje aplikacia, ktora zobrazuje na podrobnej mape pohyby mobilnych telef.(vcitane mena vlastnika tlf., cisla a inych identifikatorov), ktore maju wifi a pritom dokonca nemusia byt na ziadny hotspot ani pripojene. Lokacny soft je zabudovany v niektorych hotspotov od Ubnt. Vyuziva sa to hlavne v US. Mozno uz doba pokrocila a je to aj tu.