» Poradna » Programy

Začátečník C#

Zdravím vás, mám menší otázku, je to přesně týden co jsem se začal zajímat o jazyk C#. Fascinují mě funkce a snažím se tomu nějak sám porozumět. Základy už jsem tak nějak pobral, ale vrtá mi hlavou jedna otázka. Dejme tomu, že uživatel zadá 2 čísla, pokud pokud budou zaporná -> konec. Pokud jsou kladná seřadí je podle velikosti od největšího po nejmenší. Pro vás asi banalita, mě to přijde naprosto užasné a praktické :D. Každou radu uvítám !Díky

Odpovědi na otázku

Pokud ti vrtá hlavou tohle, tak jsi základy ani zdaleka nepobral.if (cislo1 < 0 || cislo2 < 0) return; if (cislo1 < cislo2){ Console.WriteLine(cislo1); Console.WriteLine(cislo2);}else{ Console.WriteLine(cislo2); Console.WriteLine(cislo1);}

Děkuju moc, pomohlo !

Co bys dělal kdyby těch čísel bylo tisíc a více? jen zamyšlení do budoucna

Má to být konzolová aplikace, nebo grafická? Jak uživatel zadá vstup? Jak má vypadat výstup? Co se vypíše v případě špatných vstupů? Jaká má být lokalizace? Jaká má být podporovaná platforma? Atd..Splácat takovou maličkost je záležitost pěti minut, ale udělat release pro uživatele už z daných informací nelze.

Ano, zapomněl jsem zmínit, ano je to konzolová aplikace, je to můj čistý výmysl, tak se nezlobte.

Domácí úkol?

Ne

No a předtím si nikdy v ničem neprogramoval? Taková algoritmicky jednoduchová věc je jen otázkou správné syntaxe konkrétního jazyka ...

můj učitel je Youtube

Hmm, dobře a co je Tvým cílem? Zkoušet něco nového, programovat pro radost nebo se Tím později živit?

čistě pro radost

OK