» Poradna » Ostatní

Zablokování PC trojským koněm

zdravím, ve staženém souboru byl trojský kůn a tak Avast ho přesunul do truhly ...počítač se seknul a potom zmizely veškeré data, dokumenty a programy, tak jsem pc restartoval a ted po spuštění po mě vyžaduje heslo k přihlášení nového účtu Uživatel ...prosím poradtě mi co mám dělat

Odpovědi na otázku

Jsi skončil, teď už tě zachrání jen Linux a odstranění hesla

já právě nevím jak odstranit ten požadavek o napsání hesla při spouštění, kvůli tomu se nedostanu ani na plochu abych zapl antiviry

Sprav Bootable CD/USB linux alebo Hiren´s CD a preformatuj disk, a nainštaluj system na novo. (Takto to robim ja)

Reinstalovat neustale system je hrozna hovadina (co treba vsechna data, programy, nastaveni....?). To zabere vzdy vice casu nez instalace noveho systemu. Navic kdyz chcete delat novou instalaci tak na co dalsi bootable cd - proc nenastartovat rovnou z win cd?

HELE ty asi nevíš co znamená hirens boot cd

Pokud tam jsou nějaká data která stojí za tu práci, tak přes live distro Linuxu vyzálohovat ven, následně reinstall systemu, záloha systemu, další nepoužívání věcí jako je Avast a jemu podobných software a při dalším používáni PC, používat hlavu .... postup ověřený mnoha spokojenými uživateli ....

Jak se počítač seknul? Jako že zatuh obraz, zvuk a na nic nereagoval? A jak se projevilo, že " veškerá data zmizela". A veškerá data zmizet nemohla, jinak by nenaběhl OS, tak musela zmizet nějaká část. a můžeš poslat ten stažený soubor ať můžeme zjistit co je to za vir? Protože bez toho se neodpíchneme. ten učet uživatel už tam byl? A ten stažený soubor (co to vůbec bylo? Exe, vbs...křišťálová koule mi praskla) si spustil jakým způsobem a pod jakým účtem (Administrator / správce/ standardní)?A teď jedna řečnická otázka.. K čemu ten avast teda je, když nějaký soubor přesune do truhly, ale virus se spustí? Buď to neudělali blbuvzdorný, nebo jde o nějaký nový typ viru.

http://uloz.to/xk9LU4W4/assassin-creed-rar -byl to tento soubor. PC se seknul jen na chvíli a to tak , že po ohlášení avastu že našel trojského koně stál obraz s myší , pak se pc rozjel ale z plochy zmizely ikony, složka mých dokumentů byla úplně prázdá a v nabídce start nebyl jediný program, a pc stále jako by něco načítal, po chvíli jsem ho restartoval. jenže místo mého vlastního uživatelského účtu (asi správce) s mým jménem po mě chce pc heslo k účtu Uživatel , netuším co stím heslem , nedostanu se ani na plochu takže nezbývá než pc vypnout. Počítač po mě vyžaduje heslo i když jsem při spouštění zvolil nouzový režim.

Pocitac neco nacita? Tvrde ho restertuj tlacitkem na pc, potom odpoj pc od netu, a potom muzes vse co ti nelahodi odstranit, a take mame bod obnoveni bez ztraty dat.

Čau Kaspersky Anti-Virus mi našel 2 hrozby :Trojan Win32 Agent.unaxoTrojan UDS-Danger.Multigeneric.a

Avast free je skutečně skvělý antivirový program.. .. zajímalo by mě jen, co jsi to stahoval, že v tom byla taková záludnost v podobě trojského koně..???.. já bych si ten soubor zkusil taky stáhnout, alespoň bych otestoval ten můj placený antivir Eset..

http://uloz.to/xk9LU4W4/assassin-creed-rar jedná se o tento soubor stahovaný z ulozto , až to přivezu z opravy tak si stáhnu nějaké lepší a spolehlivější antiviry (eset a AVG).

až to přivezeš z opravny, tak to používej a nehrab se v tom

1. Jo, s AVG to vážně vyhraješ2. Používat několik antivirů zároveň je úplná blbost.

Ono záleží jak jsi to nastavíš. Spíš jestli jsi nestáhnul něco nového co nedetekuje ani nový antivir. Že bych to taky zkusil? Já mám placený avast a tohle se mi tedy nikdy nestalo. Do truhly a byl s virem amen. Záleží pokud jsi neměl i avast nějak dementě nainstalován, někdy se stává, že nějaké soubory chybí. Zkusím to stáhnout a otevřít sandboxu.Ale tohle mě žádny vir teda ještě neudělal.

Nevím který chytrolín mele takové kecy, že avast nejde odinstalovat a chce hesla a zničí celý systém, který se musí reinstalovat. Když to neumíš nemaš soubory s win systém.Mě se nic takového nikdy nestalo. A heslo jsis asi vycucal ty. Avast žádné heslo nechce.Když dám normál odinstalovat, všechny soubory avastu zmizí. Čím to bude že? Asi tím že to neumíte. D

Bohužel heslo se dá nastavit a jedinej způsob jak ho obejít je jít do nouzovýho režimu a použít oficiální Avast uninstaller.

Pokud jste měl na počítači Windows 8, tak jste tam Avast ani jiný antivir neměl vůbec instalovat. Windows 8 mají již integrovaného defendera, který napadené soubory blokuje bravurně.Jinak u Avastu je právě problém v tom, že má děravou karanténu a dokáže se tím sám zavirovat. Naposled jsem Avast použil v roce 2003. Jednou a naposled. Stal se mi stejný problém, něco jsem stáhl, soubor automaticky zmizel, avast vykřikl tu jeho sirénu, počítač se restartovat a systém už nenaběhl. Zasekl se u načítání Windows (v té době samozřejmě XP) . Poté jsem přešel na Aviru free, ale z důvodu reklam jsem zakotvil u MSE (na Windows 8 integrovaný Defender) , se kterým nemám žádný problém.Jinak jak z toho ven? Nahodit jakoukoliv live distribuci linuxu a zazálohovat si všechna data co Vám v systému zůstala.

mám Windows XP , avast jel bez problémů několik let, občas něco našel a přesunul do truhly nebo ho smazal až ted se celí pc asi zablokoval, díky za rady zkusím někoho sehnat na to zálohování a nainstalování Linuxu

...vůbec nevěřím, že by Defender detekoval trojskýho koně.. ani náhodou.. ..teď jsem v práci, takže nemůžu nijak experimentovat.. ..zítra provedu experiment se stažením toho souboru, kde je ten trojský koníček.. provedu experiment dvojím způsobem.. tedy nejdříve s Esetem a podruhé bez něj, ponechám v činnosti jen Defender... ..nemám se čeho obávat, mám funkční zálohu na externím disku..

Hmm to je amatérština. Prý záloha... To jako ještě na tyhle věci nepoužíváš Virtuální počítač (Ideálně VMWare Workstation se snapshoty)?

.. njn.. jsem slabší jezdec, no...

Ne každý vyhodí 6000Kč za VMWare

To same umi VirtualBox ;)

Lebo VMWare je jediny virtualizacny nastroj ze?

jde o uživatele Windows, ti nakupují sw levně na ulozto

Az tak bravurne asi ne, kdyz sam Microsoft doporucuje, aby lide pouzivali jiny AV. :)

SGvagon je rok 2014 podlqa mna v tom bude avast nevinne

Správně, je dnes na tom mnohem hůře. Pokaždé když se mi někdo ozve, že má zavirovanej počítač, má tam Avast. A když se ho snažím odinstalovat (podle Avastu deinstalovat nebo jak to blbě přeložili) , tak se ihned pokaždé zaseknu u prvního bodu odinstalace a nehne se to dál. V ostatních případech je Avast chráněn nějakýmsi heslem proti odinstalaci a já jsem nucen systém celej přeinstalovat.Možná Avast chrání, ale když se s ním něco stane, tak zničí totálně celej systém.

To si měl spíš nějakej cracknutej Avat nebo tu pirátskou verzi, že ti nešel jen tak odinstalovat. Já jsem se totiž nikdy stimhle nesetkal, když jsem potřeboval tak jsem prostě odinstalovat Avast a už na PC nebyl.

Ale po jak dlouhé době jsi jej odinstaloval? Lidi co mi dávali PC na opravu měli až 2 roky starej systém, kde už byl právě tento problém.

Po pár dnech, jelikož jsem omylem v upgrade dal si vyzkoušet 30 denní verzi nějaký tí placený verze. A jelikož jsem se chtěl toho hnedka zbavit tak celý antivirák jsem odstranil v pohodě a znova nainstaloval. Jinak asi za týden možná dva se vrhnu na jeden starej počítač kde je, už přes sedm let Avast možná i více let, takže jsem celkem zvědav, jestli tam bude ten samý problém nebo ne.

Jasně, je to problém tak "zřídka" se vyskytující, že avast pro warezáky napsal vlastní odinstalátor.

Co máte pořád s tím warezem, psal jsem snad že ti lidi co mi PC dali na opravu používali Avast warez verzi? Několik případů si jej předplácelo a zbytek byly free verze.

Faktická poznámka: To byla reakce na Honzu2006 a jeho absurdní tvrzení o crackování jako příčině potíží s avastem. Sám mám tu zkušenost, že avast někdy dokáže systém rozbít nebo se sebepoškozovat. A když se mu to povede, normální odinstalace je nepoužitelná, zůstává po ní v systému až příliš mnoho stop, znemožňujících novou instalaci. Nakonec, nejčastější rada na avastím fóru je: "přeinstaluj to!"

Sťahuješ hovadiny a potom sa divíš.. Je to v rar, takže si to kľudne mohol preskenovať pred rozbalením..

Eset mi tam našiel : v súbore ubiorbitapi_r2.dll trojskeho koňa Win32/packed.VMprotect.AAASamotný defender nenašiel vôbec nič.

Defender ve W8 je opravdu dobrý. neplést s defenderem pro starší verze, který se mi zdál být pro kočku.

Vyskusane na virtualizovanom W8.1 a defender prd objavil.

...a je to tady.. .. děkuji ti za tvoji námahu .. ...a tím jsi jasně prokázal těm nadutcům dobrou službu, že Defender ve W8 stojí za pěkné bezvýznamné hovno..

ubiorbitapi_r2.dll Je crackovací soubor od SKIDROW, podle googlu.

švýcarský nožík dokáže hodně http://www.boot-disk.com odheslování jsem zlusil a jde perfektně další je jen na odvaze a znalosti IT. Pěkný den P.K.

Dobrý reference jsem slyšel na Hiren's MiniXP, je to all-in-one botovatelnej disk s hromadou programů a utilit včetně resetování/odstranění hesla... Osobně jsem ale nezkoušel... Více zde http://www.hiren.info/pages/bootcd

Hiren's je a bude naprd, dokud do něj neintegrují alespoň SP3, do těch XP, s tím SP1 se na tom nedá nic kloudného spustit a aktualizace antivirů tam jsou no hodně hodin.

Riskovat kvůli hře za 500..

start s F8 a poslední známá funkční konfigurace nebo start z bodu pro obnovení či něco takového jsi zkoušel? Konzole pro zotavení? Či jak se to jmenuje? Kdyžtak něco k tomu vygooglit.

Mě tam Avast našel v tom ...key.exe a žádné pády se nekonaly.

..takže dnes jsem si s tím kapánek pohrál.. .. nadutci, kteří tvrdí, že žádný antivir není nutností, jsou opravdu, opravdu naivní kreténi.. ..nejspíš ono tvrzení o tom, že antivir je k ničemu, přednesl nějaký nadutec-pitomec troubovitý jedinec a ostatní opičky jen souhlasně přikyvují a opakují tuhle stupidně namachrovanou absurditu ..A nejde jen o stahování pochybných souborů např. z ulož.to .. setkal jsem často i s odezvou v recenzi mnohých uživatelů, kteří např. stahovali některé free programy z webu stahuj.cz.. a nad tím opravdu kroutím hlavou.. jak je to možné, že jsou na takovém známém webu zavirované instalátory některých třeba i docela zajímavých neplacených programů..???.. ano. u některých programů je dokonce i mylné info, že jsou free.. jen se tak tváří a realita je jiná.. Neustále tvrdím, že "Defender" a " Microsoft Security Essentials" jsou programy prakticky k ničemu.. čili jsou k hovnu.. tečkaTestoval jsem stažený zavirovaný soubor, který tazateli nadělal v PC bordel:Windows Defender a kontrola zavirovaného souboru.. nic.. prostě nic.. http://www.imgup.cz/Vuu Microsoft Security Essentials, kontrola staženého zavirovaného souboru.. nic nenašel, takže je teoreticky soubor bez viru..http://www.imgup.cz/Vuv a na závěr kontrola antivirem Eset http://www.imgup.cz/Vu7 K tomu všemu jen takový malý dovětek.. Test probíhal vždy tak, že byl v ntb instalován jen jeden antivir.. v případě testu antiviru od MS byl automaticky zablokovaný Defender.. Defender jsem testoval zvlášť, kdy v ntb nebyl nainstalovaný žádný antivir. program.. A teď rozjedu ten zavirovaný soubor, ať se podívám na to, co to provede s tím mým ntb.. .. Přeju hnusný Ukázat celý příspěvek

TY KRETÉNE Já jsem si to stáhnul-Defender našel TROJANA JAK BASA Security Essentials-TROJANJestli si to tam neviděl tak seš asi slepej !!!Svůj Eset a přání hnusného dne si strč do p***le !!!

...o.k.. hoď sem screen, analfabete.. ..jinak si strč ty tvoje kecy do pr*ele.. nebo se s nima rovnou po*er..

Gratuluji, tvuj AV nasel z miliardy trojanu jedneho, proto je dokonaly?!

Ne, ale Edysák má falešný pocit bezpečí a to se počítá.Je to podobné, jako když si lidi "zabezpečí" WiFi pomocí MAC whitelistu a nechají ji otevřenou, místo toho, aby zvolili WPA2 CCMP šifrování.Také mají falešný pocit bezpečí a pár rádobyhackerů to i odradí, ale ve skutečnosti to není žádný problém.

Antivir opravdu není potřeba, ale to bys musel být Edysáku na trochu jiném levelu. To, že se neumíš na počítači chovat a antivir tě musí neustále chránit před tvou blbostí, ještě neznamená, že jiní lidé jsou na tom stejně špatně jako ty.Slunecnice a Stuhuj jsou pověstné tím, že do instalátorů dávají adware (s malwarem jsem se u nich ještě nesetkal). Kdybys nebyl idiot, tak stahuješ přímo ze stránek vydavatele toho softwaru nebo alespoň ze SourceForge, pokud tam ten SW sami nahráli.K instalátoru, který kdosi cizí nahrál na nějaké stránky nemám důvěru. Zvlášť, když ho ještě zabalí do dalšího instalátoru, takže si ani nemůžeš ověřit hash.Já antivir nepoužívám, pouze jednou za čas zkontroluju PC na viry z nějakého live antivirového CD. A hádej co, viry žádné. Ale to je samozřejmě tím, že s PC umím pracovat.

...ty nadutej blbečku.. .. stahuj.cz jsem uvedl jen jako příklad, kdy i takový běžný uživatel může přijít nevědomě ke stažení programu i s virem.. uvedl jsem to jen proto, že je tady přílišná komická kritika ke stahování warezu všeho druhu.. .. takže např. neznalý člověk může prakticky stáhnout free program i s dárečkem v podobě viru.. takže mi šlo v podstatě jen o demonstraci nebezpečí stažení viru nejen ze stahování warezu všeho druhu např. z webu uložto.cz., ale i z jiných oficiálních zdrojů, kde je přehršle nabídek free programů jako např. na webech: stahuj.cz a dalších.. a třeba i na té slunečnici...Tebe bych osobně velmi rád potkal v reálu.. dal bych ti takovou facku do toho tvýho poďobanýho ksichtu, že bys v vzápětí udělal hned tři kotrmelce, ty zasranej namyšlenej smrkáči.. fertig..

No však říkám, pokud někdo chytil vir z instalátoru, co stáhl ze Slunecnice, dobře mu tak. Má stahovat přímo ze stránek vydavatele.Takový hrdina jsi i ve skutečnosti a nebo jenom v bezpečí anonymity Internetu?

PS: Odkaz na ten "zavirovaný" instalátor ze Slunecnice náhodou nemáš?

Z live cd bych to nebral jako 100 procentní. Ještě bych to zkusil normálně nainstalovaným antivirem, který má aktualizovanou databázi virů apod.( samozřejmě před testem aktualizace antiviraku).

Edysáku ty to pořád nechápeš a pleteš si pojmy. Všichni píšeme Defender na Windows 8! Ne Windows 7! Na ten patří MSE.

Zanechal jsem stejný koment na uložtu (aby to lidi už nestahovali), ovšem tam se "musí schválit editorama ke kontrole"...virustotal.com - proskenovano mnoha antiviry, podivejte se... V archivu je vice souboru, proto skenuji jeden po druhem. (vy to radsi nerozbalujte, ja jsem to rozbalil v bezpeci ubuntu)http://bit.ly/1ovXT1ihttp://bit.ly/virustotal765433http://bit.ly/virustotal87643http://bit.ly/virustotal294746http://bitly.com/virustotal62942http://bitly.com/virustotal539285http://bit.ly/virustotal63349http://bitly.com/virustotal73949100http://bitly.com/virustotal249 (neškodné!)http://bitly.com/virustotal643256Výsledek: myslím, že určitě virus je, a války antivirů já neřeším.

KONČÍME S TEBOU!Neměl jsi používat warez! Jediná rada, kterou jsme ti dali a bude to tvoje jediná šance, tak přes Ubuntu si zalóhovat dokumenty a posléze Čistá Instalace tvých KOUPENÝCH windowsů!

..hmm.. tak jsem otestoval práci trojského koně .. .. a dokonale mi rozhodil mi systém ..

Tá jediná knižnica?Zaujímavé.

..jsou tam dva soubory s tím koníkem.. ..chtěl jsem jen otestovat, jak to zamete se systémem.. a čumím na to jako puk.. trojský kůň je prostě docela pěknej ha*zlík..

Většina cracků je pro ESET trojským koněm, ale ve skutečnosti v tom nic není. Že ti antivir něco nahlásí neznamená, že je to hned vir.

Asi základní problém je ve Windows XP. Xpéčka nikdy neměly moc dobrý bezpečnostní systém. A trojským koňům se tam opravdu dařilo. Na jiném počítači si stáhněte image linuxu Ubuntu 14.04 LTS, vypalte iso na DVD. Médium poté nechte nabootovat a vyberte "Vyzkoušet Ubuntu". Systém se spustí a za pomoci flashky nebo externího disku vše důležité zálohujte. Potom všechny disky důkladně zformátujte. Jako řešení bych u Vás viděl vytvoření dualbootu Windows/Linux operační systém, kdy při spuštění dostanete na výběr, který systém spustit. Windows bych nechal offline (bez připojení k internetu)a použil výhradně na hry či speciální aplikace a linuxovou distribuci např. Ubuntu na vše ostatní s připojením do internetu. V pohodě zvládá vše co potřebujete. Dokonce i hry přes Steam i mimo něj.

Zbytečně monstrózní řešení Na zazálohování dat stačí i Slax 7 v češtině který se vejde na normální CD.

Proč by měl kvůli tomu plýtvat DVD? Ke všemu ještě starou technologii. Mají přistupovou dobu a rychlost čtení z doby krále klackA

Tak jsem si ten tvuj zavirovany soubor taky stahnul. Avast hlasi uz pri rozbalovani virus. Zavirovat pocitac sis mohl jedine sam. A to tim zpusobem, ze jsi vypnul stity a program spustil. Ale to uz bylo tve rozhodnuti. Takze mohu konstatovat jedine. Avast Free, ktery pouzivam, opet nezklamal.

Avast trojana odhalil, přesunul do truhly a přesto se ten trojan zaktivoval?? To mě teda připadá fakt nějaké divné. Přiznám se, že naprosto nechápu mechanismus jak by se tohle mohlo stát.Jinak, tady nejspíš pomůže pouze - nabootovat z flashky nějakou distribuci, která má nástroje na manipulaci s windows účtama.

Existuje dost distribucí na záchranu windowsů, většina je ale pro začátečníky třeba díky textovému rozhraní nevhodná.

Milý Johne. Možná by bylo lepší poprosit maminku, aby ti počítač odheslovala. Já vím, že mít zakázaný počál o prázdninách je na h.vno, ale nedá se nic dělat, měl sis to rozmyslet dříve. Moc doufám, že jsi jen mladý a nezkušený, neboť z takových idi.tů (jakým pravděpodobně jsi i ty) jde trochu strach. Ale jelikož se tak hezky ptáš, co máš dělat, tak pokud nepomůže poprosit maminku o odpuštění, možná by pomohlo tohle: http://lmgtfy.com/je to hned ten druhý odkaz, ale slib mi, že si vážně nejdřív udobříš ty rodiče...

Taky pěkná blbost stahovat warez z ulož.ta :)

kdysi jsem měl ten samý vir a s tím samím "antivirem" - AVAST je děs,běs-žádný antivir!!! Ten vir měl jméno VITRO nebo tak nějak a později jsem se dozvěděl i heslo ale přesně si jej nepamatuju - zkus soNNy nebo Sonny nebo SoNNy přeně si to již nepamatuju,ale za pokus než neco ůplně předěláš mic nedáš!!!

Avast nejspis hodil do karanteny nejaky systemovy soubor. Jdi do nouzoveho rezimu, odinstaluj Avast a pak spusti obnovu systemu, ktera nejspis obnovi i ten avast, ale co uz.

Neměl jsi stahovat warez z uložta . Jinak popros maminku, ty malý kide, ať ti tu hru po tom až to obnovíš(návod bude za chvíli) koupí.

Trochu bych si tipnul, že jsi na ty kradené hry měl zmírněnou ochranu, protože antiviry často vidí cracky jako virus a mažou je, takže aby to fungovalo, tak jim musíš vnutit, že to mazat nemají a pak si za to můžeš sám. Ta hra stojí pár korun, tak proč to kradeš?

1. Ako prve, by som nabootoval nejaky live linux (napr. www.linuxmint.com, www.ubuntu.com) a spravil by som si zalohu dolezitych dat. Kludne mozes vynechat, aj tak to nebudes vediet pouzit.2. Stiahol by som si antivirove zachranne CD, nabootoval z neho a skusil by som vyliecit pocitac.3. Tak ti treba, usetril si?Antivirove zachranne CD:http://support.kaspersky.com/us/4162http://www.avg.com/sk-sk/avg-rescue-cd

Já mám PC jen na hry takže tam nenechávám důležitá data. Proto je pro me nejlepší žádný antivirus nepoužívat je to hrozně otravné. Stahuju torrenty a PC jede krásně. Jednou za čas reinstaluju system a nemusím se otravovat s antivirem. Dobrý firewall je mnohem důležitější pokud stahujete různý warez.

Na debatu o antivirech výše nebudu raději ani reagovat, od výběru antiviru slouží nezávislé recenze a testy, tam Avast nikdy nedopadl špatně, čím to bude? Asi tím, že i antivirus je třeba kontrolovat, aktualizovat a mít vždy jen jeden, k tomu je třeba mít i ochranu proti jiným breberkám, ne vše je virus. Ať se tazatel nezlobí, ale pokud stahuje soubor, který se tváří, že celý Assassins Creed má kolem 300 Mb, nevěřím, že věnuje ochraně svého PC dostatečné úsilí. Zachraňovat ten systém již nemá smysl, stáhni si LiveCD Linuxu, přetáhni si data např. na flashku, ty data před použitím nech zkontrolovat aktualizovaným antivirovým programem, vyber si dle testů, ne podle lidí, co dostanou AVG, či ESET zdarma k montovanému PC a chválí ho víc než svou mámu a napadený harddisk poté poctivě zformátuj a proveď čistou instalaci systému. A než začneš krást software, stahuj ho alespoň z míst, která jsou ověřená a mají odezvu (komentáře) dalších stahovačů.

Jinak jsem rád, že zde někdo zmínil možné stáří viru, tomu se říká infekce nultého dne, Avast je pravidelně mezi prvními třemi, kteří tento škodlivý kód přidají do své databáze/poskytnou ke stažení nové definice. Pravděpodobně to tedy není ten problém, ale je dobré vědět, že před určitou nákazou se v určitou dobu nelze chránit žádným antivirem, proto je stejně důležité jako ochrana i prevence, stahování her a porna patří k nejrizikovějším operacím na síti, největší riziko hrozí snad jen na síti TOR.

Když jsem si pročetl všechny ty komentáře pod tím, tak jsem se u některých hodně divil. Jinak sám klučina tu napsal, že má Windows Xp, ale už se neví, jestli má úplně tu poslední aktualizaci než je zrušili a taky jestli má aktuální Avast. A hnedka další problém je to, že se sám zmínil o tom, že mu to dřív už našlo nějaký ten vir, ale už nemusí tušit, že tam má dalších pár virů, který mu stihli otevřít zadní vrátka a udělat mu v počítači paseku. Jinak, když vidím to, že stahuje hry s Ulož.to, tak je jasný, že nebude číst komentáře, co se u toho píšou nebo se zabývat velikostí souboru. A tak si můžu i tipnout to, že ty Xp už dávno budou prolezlí. Podobný případ řeším teďka. Jinak to, že tu někdo napíše, že Avast je sračka a tak. Jako lidi berte to tak, že každý preferuje jiný antivirový program a každý mu, se líbí něco jiného. A to, že někdo má placenej antivirák a vyhodí za to ty peníze je to jeho věc, ale někdy bývají lepší i ty Free antiviráky než ty placený.