» Poradna » Notebooky

Za kolik mám prodat ntb?

Dobrý den, mám Notebook Asus řady X751SJ.Mám ho od srpna 2016. Původně stál (byl v akci) 11.900,-Kupovala jsem ho, že budu hrát hry :D bohužel nemám čas kvůli škole a ntb co má 3kg se zrovna do školy tahat nevyplatí. Už se neprodává bez slevy byl kolem 14tisíc.https://www.euronics.cz/notebook-asus-x751sj-ty01... (černou variantu mám)

Odpovědi na otázku

Jestli je v záruce a dobrém stavu, tak má hodnotu max 5tis.Je tam nepoužitelný procesor a grafika, buď ráda, že jsi nezkoušela na něm hrát, protože to se vážně nedá

Pokud je notas jeste v zaruce, tak prodavajici nesmi zapomenout, pri prodeji dalsi osobe, sepsat i dohodu o postoupeni prav vyplyvajicich ze zaruky. V opacnem pripade ten, kdo notas koupi nebude moct v puvodnim obchode reklamovat...

Běž do řiti s takovýma radama. Chceš říct že v obchodě snad při nákupu ukazovala občanku debile?

Mě se to taky nezdá. Už jednou jsem takto koupil ntb bez nějaké smlouvy o předání práv a při reklamaci po mě nic nechtěli. Hlavní byl záruční list a hotovo.

Zdát se ti to nemusí, přesto je to pravda. Dle zákona platí záruka pouze pro prvního majitele a bez dohody o přechodu práv prodejce nemusí od kohokoliv jiného reklamaci vůbec přijmout. Druhá věc je, že to prodejci moc často neřeší, ale můžou.

Pravda to evidentně není, když se to tak neděje. Každého zajímá praxe, ne teorie.

Pravda to samozřejmě je, že ty to nevíš, na věci nic nemění. V praxi jsou případy, kdy prodejce trvá na tom, že přijme reklamaci jen původnímu majiteli. Není jich moc, ale můžeš mít smůlu a narazit na takový případ.

Debil jsi akorát ty. U zboží nad 10000 by měl být identifikován kupující a být napsán na faktuře. A obecně platí, že záruka se vztahuje pouze na spotřebitele, což je pouze původní kupující a dalšímu majiteli v řadě už prodejce není povinen reklamaci vůbec přijmout. Jde to vyřešit pouze sepsáním dohody o převodu práv na nového majitele.

A v Euronicsu vydávají faktury s adresou? Dost pochybuji. Spíš k tomu má jen obecnou, metr dlouhou účtenku, kde je vypsána celá výroční zpráva Euronicsu a polovina bible, ale o kupujícím je tam jen to, že zaplatil a nazdar.A i kdyby tam ty údaje byly, nikdy jsem s tím problémy neměl. Ani jako kupující, ani jako prodávající bazarového zboží. Navíc není problém se při prodeji dohodnout, že pokud by se zbožím cokoliv bylo a prodejce se kvůli tomu cukal, že reklamaci provede ten, kdo na tom je uvedený. Nechápu, proč se tu kolem toho dělá takové haló, když je to u nás obecně tolerované a nikdo s tím problémy nedělá (a i kdyby dělal, jde to po domluvě obejít).

Nikdo to nechce dramatizovat, ale je správné, aby tady zazněly všechny informace. To že bez dohody o postoupení práv je záruka vymahatelná pouze původním majitelem, to je fakt. Taky je fakt, že nad 10 tisíc nemůže být použit zjednodušený daňový doklad, ale měla by být vystavena faktura se jménem nakupujícího. A byly už v praxi případy, že člověk chtěl reklamovat dražší věc (zrovna notebook z druhé ruky) a prodávající ho odmítl, protože z pohledu zákona už není spotřebitelem (to je jen ta konkrétní osoba, které prodejce nový notebook prodal) a jelikož ten kupující nebyl schopen sehnat původního majitele, mohl použít fakturu leda tak na záchodě :) Na druhou stranu je fakt, že většina prodejců to běžně řešit nebude a pokud má reklamující osoba v ruce fakturu, tak to vezmou. Ale to riziko tady existuje a tudíž při nákupu použitého výrobku nelze na 100% spoléhat na to, že bude možné uplatnit záruku, přestože mám k dispozici fakturu. Proto je velmi vhodné sepsat dohodu o přechodu práv (možná může být rovnou součástí kupní smlouvy, kterou je dobré u draších výrobků mít). No a existuje samozřejmě ještě další riziko neuznání reklamace u výrobku z druhé ruky a to v tom, že nikdy nevíš, jestli někdy původnímu majiteli nespadl na zem, nesednul si na něj, něco mu do něj nenateklo nebo tam neprováděl nějaké neodborné zásahy, což se vše zjistí až při reklamaci a současný majitel se pak může divit. Osobně když kupuji výjimečně něco použitého, tak přes všechna tvrzení prodávajícího raději počítám s tím, že žádnou záruku nemám a cenu tak srovnávám s rizikem, že se věc může porouchat a servis budu možná muset řešit sám na své náklady.

Máš to trošku pomotané.Podle aktuálního občanského zákona, nemusí mít kupní smlouva písemnou formu.Takže reklamovat může nový majitel bez problémů.Něco jiného je v případě odstoupení od smlouvy, tam by mělo být už písemně uvedeno, že převod práv jde z postupitele na postupníka.Ale jde pouze o vrácení peněz, ale praxe je taková, že obchody vrací peníze tomu, kdo tam zboží s fakturou/záručním listem donese.

Kupní smlouva nemusí mít písemnou formu, potom ovšem reklamující osoba (druhý majitel) nemá šanci prodávajícímu prokázat, že proběhl nějaký převod práv a prodejce vůbec nemusí reklamaci přijmout. Takže v zájmu nového majitele je, aby měl kupní smlouvu i s převodem práv. Samozřejmě se to týká výrobků nad 10 tisíc, kde je původní majitel uveden na faktuře.

Osoba, co daný produkt reklamuje, není povinna prodejci toto dokazovat.Nepiš už tady bludy prosim tě.Jseš úplně mimo.

Naozaj ? Potom aj manželka mi musí dať notárom overené potvrdenie keď ho pôjdem reklamovať , alebo keď kamarát požiada o to aby som ho dal cestou do servisu ?

Bol tu o tom clanok, cca pred 1 mesiaocm asi na idnes.cz, ze ked kupis cez interbnet tak na fakture je mena o a predjaca si takto robi vyhovorky.Aj prvanici tam popisali ze sudy taketo nezakonnosti radi schvaluju -aby mali menej prace a ked budu advokati tak aby mali robotu.

Je to tak. Oficiálně by se to dělat mělo, protože záruka skutečně platí jen pro toho, kdo to koupil, ale v praxi na to prodejci kašlou a nedělají si zbytečně zle.A tazatele/tazatelky se to stejně týkat nebude, protože na účtence z Euronicsu žádné jméno stejně nebude.

Ano, opravdu se to teoreticky může stát. Druhá věc je, že většina prodejců neřeší, jestli výrobek reklamuje ten, co je na faktuře napsaný. Ale pokud to bude chtít řešit, tak může.

Ale houby. Nevím teda jak u těhle notebooků, ale já enterprise notebooky reklamuju tak, že ho vezmu tak jak je, a zajdu do autorizáku. Doklad o nabytí po mně ještě nikdy nechtěli.Tenhle notebook má taky svoje SN, a pokud bude v servisu někdo píčovat, tak jenom proto, že může, a je třeba mu tu hubu okamžitě zavřít. Nedávno mi někdo přenechal nefunkční Adata SSD (shit), ale bylo to ještě v záruce, a voila, stačilo mi pouze holé SSD, doklad zase nikdy nechtěl.

*nikdo (na konci)

Ale zkoušela a nešlo, to proto ho prodává!

Odpoved je jednoducha, za co najviac.Zbytocne Ti tu niekto povie sumu. Zalezi akeho kupca najdes.Vyhladaj si podobne notebooky v bazaroch, v aukro ... a zistis co su ludia ochotni dat.

řekl bych že důvod bude jiný a to že na tom ani hry hrát nejdou

Na tomhle jsi chtěl hrát hry?

Myslím, že Kačka je holka.

To samozřejmě vím, bylo to myšleno jako "člověče", ne chlape

Trd Kačka je holka.Na anonymnom intenetu je kazdy nezalec (pubis, dochodca) ako trdkačka.

Toto je opravdu kvalitni herni notebook, jeste by to chtelo pretaktovat procak a pridat vodni chlazeni pak ti lidi utrhaji ruce

Pane Bože ! Vodné chladenie ! A čo je ten NB vodotesný ?

presne, ani pocitace stolove nemaju vodne chladenie, nie su predsa vodotesne!

Už sa nevyrába , už sa nepredáva, tak každá koruna nad 5950.- korún /50%/ je úspech ! A čo stál 14 tisíc nikoho nezajíma. Podobné sú dnes , nové za 11900.- korún.

Taky brutal by som nebol.Este je v zaruke!!!!!Kedze ma pol roka a uz ho nejde v 14 dnoch vratit, ale ma zaruku, tak si myslim ze asi 60 az 70% povodnej ceny.

Když člověk trochu přemýšlí, má přehled a není líný si ho dojít osobně vybrat, tak do 10k sežene perfektní repas s neporovnatelně lepším CPU, zpracováním a zárukou 2 roky. Pro takového člověka je pak cena takového jetého plasťáku s "N"ebrat CPU velmi nízká, až žádná.Ale pokud narazí na podobně "znalého progamera", tak bych se ceně 7-8k ani nedivil. Takže jakýkoliv nástřel ceny tady nemá moc smysl.

To nemusíš byť . aj ponuku na bazoš , bazár a uvidíš . Možno budeš mať šťastie ...aj keď pochybujem.

Max. 5k a to budeš mít štěstí!

Myslím,že cena bude kolem 5 tisíc , pro srovnání cen se podívej na nějaký obchod s použitými notebooky, třeba tohle https://www.pcelektro.cz/Repasovane-notebooky-c3_0...

Děvče, jestli ti nakukali že tohle je herní tak si z tebe šeredně vystřeliliPokud je to v dobrém stavu (nepoškrábané) tak maximálně 7 tisíc. To atomové Pentium to děsně shazuje...