» Poradna » Počítačové sítě

Z win 10 nevidím žádné pc v síti

z pc s win 10 nevidím žádné pc v síti a z pc s xp se bez problému do pc s win 10 dostanu

Odpovědi na otázku

A z win 10 ping funguje

Musíš nainstalovat protokol SMB (Samba). U nových verzí je defaultně zakázán kvůli děravosti. Přidej ho přes ovládací panely součásti Windows.

smb je zapnuto

Podívej se jestli máš opravdu zapnutou SMB1.0:Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Programy a funkcev levo nahoře "zapnout, nebo vypnout funkce systemu Windows" a tam vybrat"Podpora pro protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS"

Díky, tohle mi pomohlo. V jednu chvíli vše fungovalo a najednou všechny počítače v síti zmizely. Až tohle pomohlo.

Ano opravdu zapnuto (klient i server)

Řešil jsem stejný problém a pomohlo až toto: https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windo... .Vyzkoušej.P.

zkusil jsem a pořád stejné z win 10 nevidím pc v síti zadáním přímo ip se na ostatní pc z win 10 dostanu z xp všechna pc vidím

V systému Windows 10 se změnily některé funkce sdílení souborů přes síť včetně odebrání Domácí skupiny v nejnovější aktualizaci systému Windows 10. Přečtěte si odpovědi na časté otázky týkající se dalších změn, kterých jste si možná všimli.https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4092694/window... Jak můžu zapnout Zjišťování sítě?Pokud otevřete Průzkumník souborů, přejdete na Síť a zobrazí se chybová zpráva (Zjišťování sítě je vypnuto...), budete muset zapnout Zjišťování sítě, abyste mohli zobrazit zařízení v síti, která sdílí soubory. Pokud ho chcete zapnout, vyberte informační zprávu Zjišťování sítě je vypnuto a pak vyberte Zapnout zjišťování sítí a sdílení souborů.

SMB 1.0 není potřeba, pokud nepotřebuješ připojit WinXP.Viditelnost okolních PC ve Win10 blbne. Zřejmě je to normální, mají to prostě rozbité. Jednotky na NAS mám připojené trvale přes písmena a do okolních PC se lze dostat adresou \\nazevpc

Ja by som poradil zobrať vhodný nástroj, ktorým je možné dopátrať sa kde to chybuje. Je na to vhodný analyzátor siete Wireshark. Určite je vhodnejšie analyzovať problém ako prehadzovať všelijaké nastavenia podľa rôznych doporučení. Ako postupovať pri hladaní problémov so zdielaním pomocou Wireshark nájdete na nete pomocou googla.

Ahoj, pomohlo mi až tohle video a nastavení - https://www.youtube.com/watch a zaškrtnutí simple TCPIP (asi). Od té doby vidím počítače v síti. 2 dny jsem to řešil včetně přeinstalování Win10. Děkuji ji ti Bille....

Je potřeba v sekci "Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows" zaškrtnout políčko "Podpora a protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS" a pak po restartu jsou již všechny PC v síti vidět! Do této sekce se dá dostat přes Nastavení - Aplikace - Programy a funkce a pak v levém menu je Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows a tam to je.Měla by být nastavena i stejná Pracovní skupina na všech PC v síti např. Workgroup. To se nastavuje stejně jako název PC v Tento počítač - vlastnosti.

Dobrý den, chci poděkovat. I naprostému laikovi, jako jsem já tato rada velmi pomohla. Super. Díky:)

U mě tomu tak není. Win10, home.Nastavení-Aplikace ano, ale dále se nedostanu. Programy a funkce tam nemám. Jen Aplikace a funkce, ty se dají označit vlevo a vpravo je další nastavení, ale nic podobného tam není.

Díky, tohle pomohlo!

Pomohlo zapnutí SMB, restartování a povolení pravidla "Sdílení souborů a tiskáren (SMB-In)" ve Windows Firewallu v části Privátní síť u PC, který nešel vidět v síti.