Z interního HDD externí

Dobrý den,potřeboval bych poradit nejlepší řešení jak z 3.5 (sata 3) HDD interního disk udělat externí, který by měl největší možnou rychlost (v PC mám i USB 3.0)Děkuji

Odpovědi na otázku

Mno, a co jsi pro řešení "problému" dosud udělal?

No zatím nic, chtěl bych prostě využít starší disk na převážení dat. Přemýšlel jsem o redukci, popřípadě o case na disk, ale nevím které řešení by mi umožnilo nejlepší rychlosti...

3,5" HDD není na přenášení dělaný! Jo, vy jste dokonce "přemýšlel"? Jakpak jste došel při té podivné činnosti, že fyzické provedení má nějaký extrémní vliv na přenosovou rychlost a nikoliv samotný řadič SATA/USB x?https://goo.gl/KUXx5XChybí tam jedno rozhraní, které je rychlejší než jakékoliv USB. A jak níže, vzhledem k nárokům HDD na energii a tím i jeho tepelné vyzařování BOX v kovovém provedení.

Kupit externy box, s pripojenim USB3, najlepsie hlinikovy (plastak nechladi).Vyberes u svojho oblubeneho predajcu.

A jsou ty rychlosti čtení a zápisu, lepší než když použiji redukci?

Redukci na co?To si jako myslíš, že zapojíš 3,5" HDD přes redukci do USB a on ti bude bez problémů chodit?Sežeň si nějaký externí rámeček s vlastním napájením, nebo alespoň dokovací stanici (opět s vlastním napájením).

jestli myslíš redukci SATA/usb3.0 tak to vyjde nastejno. Akorát k 3.5ce disku stejně musíš mít navíc napájecí adaptér a jen s redukcí není nijak chráněný disk ani konektory, takže to na běžný provoz nedoporučuju. To je spíš pro nějaký servis, kde to leží na stole a často se mění disky.

Vojtěch" redukcia je "predratovanie" z jedneho typu konektora na iny.Ty potrebujes prevodnik z protokolu SATA na protokol USB. Kedze ide o uplne rozdielne protokoly, neda sa to riesit ako "predratovanie". Je treba pouzit aktivny prvok (chip+prislusenstvo).Predavaju sa prevodniky tzv. "hole" (a predavajuci to mylne nazyvaju redukcia).Je viacero vyrobcov prevodnikov SATA / USB.Ale ked kupis tzv. redukciu, alebo BOX od stejneho vyrobcu, tak tzv. redukcia je vlastne BOX bez krabice.

Dobře děkuji za vysvětlení

Len poznamka: je slusne udrzat NICK aspon v jednom vlakne.Autor " VV", odpovedam na "Vojtěch", a odoveda "Va"To je vrchol neslusnosti.

Možno sa oženil a vzal si prieszvisko po manželke

Si asi slobodny (kto by ta chcel).Ked sa budes niekedy zenit, tak zistis, ze urcite pocas svadobneho dna nebudes pisat do poradne.Skus iny for, tento bol trapny.

Tak sa spýtaj jeho prečo neudrží nick

Za to se omlouvám. Na druhou stranu tady nejsme v seznamce, tak nemusíte hnedka řešit nicky ne...? :)

Seznamka mi je u riti, riesime slusnost.

Niekto tu doporučoval http://www.focus.sk/i-tec-adavanced-usb-3-0-d... - môže byť? Mne zatiaľ ide

tohle je podle mne pro někoho, kdo servisuje kompy a nejde to pryč ze stolu. Pokud to hodláš byť jen občas přenést, tak je box lepší - chrání jak disk tak konektory. Pokud si na boxu očvachtáš usb, tak maximálně zničíš box a koupíš nový box, pokud si na disku očvachtáš SATA, tak jsi v háji totálně.

Přesně tak - tenhle dock mám na stole na to když tahám data ze starých disků a kopíruju image OS na nový. Na přenášení to není ani náhodou. A přesně jste vystihl problémy s ojetými konektory

@lubokubo76V popise zariadenia "http://www.focus.sk/i-tec-adavanced-usb-3-0-d... " som nenašiel uvedenú podporu SATA III - to znamená, že HDD SATA III sa po pripojení na PC cez toto zariadenie zobrazí ako nenakonfigurovaný disk. Viem to z vlastnej skúsenosti.Robil som aj opačný pokus - HDD SATA III som nakonfiguroval na zariadení nepodporujúcom SATA III a výsledok bol taký, že na zariadení s podporou SATA III (priamo PC) sa ten disk javil ako disk s prázdnym poškodeným oddielom (alebo s neznámym súborovým systémom) , a to zmenšeným zhruba na tretinu pôvodnej veľkosti.

Neblázni. A ja že prečo nenačíta 10EZEX... to ho teraz vrátiť? Disk je teraz v takom stave, že OS bootuje večnosť (aj keď je na inom HDD) a ešte spustí chkdsk. Už som chcel skúsiť dať do neho ST1000VX a keby mi data poškodil aj tam, neviem si to ani predstaviť

Tým, že zapojíš disk SATA III, ktorý bol nakonfigurovaný na zariadení s podporou SATA III, do zariadenia bez podpory SATA III sa nezničia údaje na disku - po vrátení do prostredia so SATA III je disk opäť normálne čitateľný (lenže ak ho dáš "opraviť" napríklad príkazom CHKDSK pri pripojení bez podpory SATA III - vtedy o dáta na tom disku prídeš).Platí to aj v opačnom prípade - ak taký disk nakonfiguruješ v prostredí bez podpory SATA III a potom pripojíš do SATA III slotu nič sa nestane - len je nečitateľný - po návrate do prostredia bez podpory SATA III je disk už normálne čitateľný (ak ho však dáš "opraviť" pri pripojení na SATA III - vtedy o dáta na tom disku prídeš).

Ale tomuto sa hovorí kompatibilita??

kup si externí box - buď to Axago, co zmínil Juwa (znám od Axago ten 2.5palcový box a je výtečný, tak snad ten velký bude podobně dobrý), nebo tenhle:https://vymenne-kity-boxy.heureka.cz/externi-box-icy-box-ib-31... který mám zas vyzkoušený já Ale 3.5ka disk se na nějaké velké přenášení nehodí.

Teď je na pořadu skrývání: http://www.zive.cz/poradna/skryti-pouze-nekt... ...

Dobře děkuji za vysvětlení