» Poradna » Web a internet

Youtube - zablokování soukromého videa

Dobrý den, Proč youtube kvůli autorským právům blokuje i videa nastavená jako soukromá?

Odpovědi na otázku

Asi to video porušuje autorský zákon...to se musíš ptát tak blbě?

Youtube má nějaká pravidla, za kterých tam můžeš videa nahrávat. Pokud tvoje video některé z nich porušuje, tak je úplně jedno, zda je soukromé nebo ne.

Já jsem třeba potřeboval zjistit, jakou písničku jsem si nahrál z rádia, tak jsem využil funkci YouTube, která písničku identifikuje, nahrávku zabalil do videa a to nahrál jako soukromé na můj osobní profil. YouTube se dušoval, že tam mám autorsky chráněný obsah a bude tedy monetizován, to mě ale nevadilo, protože svůj účel to splnilo a já se jméno písničky i interpreta dozvěděl (ještě jsem si to ověřil) a video pak smazal. Žádné omezení účtu se nekonalo. Ono stačí, aby člověk nahrál video z auta, kde ho blbec vybržďuje, a na pozadí mu hraje rádio, takže mu hned YT video zablokuje kvůli porušení autorských práv. Ale pokud si člověk uvědomí, že hudba, co se line z rádia, je autorsky chráněná, pak by mělo stačit napsat, že zvukový záznam na pozadí není můj, že autorské právo směřuje k jejich platným vlastníkům. Pokud toto napíšu do videa, vyjednávání o odblokování videa je potom snazší.

identifikovat songy přes youtube tím že je přibalím do nějakého videa? proč proboha? vždyť dnes na to existují desítky aplikací do kterých stačí pustit jen úryvek

ahoj

"Máš oči mi mámy ..." Účet YouTube spojený s tímto videem byl zrušen z důvodu opakovaných oznámení třetích stran ohledně porušování autorských práv.Třetím stranám patří vše co svět vnímá sluchem i zrakem. Jsme připraveni vzít si zpět to, co jsme vytvořili a co nám podle Zákona patří. Lež má krátké nohy a nikdo spravedlivému trestu neujde. Z pověření 3. STRANY Ferdinand VANĚK 6. 5. 2018

"20 - Vratislav II. - Ději..." Toto video již není k dispozici. Česká televize si nárokuje autorská práva.Je na čase zničit staré vidění a přijmout ZÁKON PRAVDY. Česká televize může nárokovat jen to, co sama vytvořila.

proc nemohu přehrat youtube na wifini tv nemohuto pustit tv žada youtube viiek abito přehrat pomostemito tento problem viřesit dekuji