» Poradna » Programy

XnView - blbne copy-paste

Ahoj, blbne mi copy-paste v Xnview, jen u gif obrázku, když označím obdélníkový výběr a zkopíruji a vložím do samého obrázku, tak se mi vloží černá plocha...Kde je chyba?A když to samé dělám v JPG obrázku, nebo dokonce i paradoxně, zdroj je JPG a paste v ten GIF, nebo i iobráceně - copy- GIF soubor, vkládám do JPG, tak není problém - vloží se, co bylo zkopírováno..

Odpovědi na otázku

Xnview má asi problém s průhledným pozadím u GIFu. Zkus to udělat v GIMPu, tam to jde OK.

Aha, je to tam nějaké zprasené, třeba do doby , než to z 256barev převedu na 8 barev, tak to jde, ale jen někdy, někdy se obtiskne jakoby část obrazu a třeba až při někkolikátém vložení se to vloží tak, jak chci.