» Poradna » Mobily

Xiaomi Mi5 LTE a 3G v ČR - volba operátora

Zdravím,zajímalo by mě jak je to ve skutečnosti s LTE a 3G u nás pro telefony od Xiaomi, zejména pro Mi5. Vím že mi5 nepodporuje frekvence 800 a 900. Přesto jsem našel, že ve větších městech je pokrytí na frekvencích 1800 a 2100, které xiaomi podporuje. Kterého by jste mi doporučili operátora? Máte nějaké zkušenosti? Co jsem koukal tak Vodafone má celkem slušné pokrytí na 2100, bude to fungovat?

Odpovědi na otázku

Je to jak píšeš.800 a 900 využívá hlavně Vodafone, který 900 postupně opouští.Do budoucna by měla celá LTE síť Vodafonu běžet primárně v pásmu 800 MHz, v centrech měst a hustěji osídlených oblastech bude operátor posilovat i pomocí pásem 1 800 a 2 100 MHz.

Vodafone používá pro vetší města 1800 nebo 2100 a zbytek 800 nebo 900

Mám v tomto telefonu kartu od O2 a Vodafonu. Pocitově, ale ne doložitelně, má ve městech navrch Vodafone. Ono to ale asi bude místo od místa...